Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗИДЕНТ НА АСКОЛЬДОВ╤Й МОГИЛ╤ УШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В КРУТ
Володимир Зеленський зустр╕вся з курсантами й л╕це╖стами в╕йськових навчальних заклад╕в та...


«ЧЕСТЬ ДЛЯ МЕНЕ»
Ахтем Се╕табла╓в показався ╕з Залужним та розпов╕в про ╖хню зустр╕ч…


УКРА╥НА В Н╤Ч НА 27 ЖОВТНЯ ВОСТАНН╢ МА╢ ПЕРЕЙТИ НА ЗИМОВИЙ ЧАС
Це передбачено ухваленим Верховною Радою законом, яким скасовано перех╕д з л╕тнього на зимовий...


ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ
В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення загинуло майже 500 укра╖нських спортсмен╕в ╕...


ТРИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯ ДОПОМОГИ
Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН у справах б╕женц╕в (УВКБ ООН) розпочало свою д╕яльн╕сть в...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 28.04.2017
ЕКСПЕРТИЗА П╤ДТВЕРДИЛА: ГОЛОС НА ЗАПИСАХ ЩОДО MH17 НАЛЕЖИТЬ ДУБИНСЬКОМУ

Голос орган╕затора транспортування по територ╕╖ Донбасу комплексу "Бук", з якого був збитий л╕так рейсу MH17, належить рос╕йському оф╕церу Серг╕ю Дубинському. До в╕дпов╕дного висновку в сво╓му розсл╕дуванн╕ д╕йшла редакц╕я "Ново╖ газети".
Як в╕домо, м╕жнародна команда розсл╕дувач╕в Bellingcat ран╕ше оприлюднила допов╕дь, в як╕й говориться про те, що перевезення установки "Бук", з яко╖ ╕мов╕рно було збито л╕так рейсу MH17, зд╕йснював в╕дставний рос╕йський генерал-майор Серг╕й Дубинський в╕домий п╕д псевдон╕мом "Похмурий" ("Хмурый").
Ран╕ше також був опубл╕кований запис телефонно╖ розмови "Похмурого" про катастрофу MH17.
П╕д час п╕дготовки матер╕алу журнал╕ст "Новой газеты" поговорив з Дубинським по телефону, а пот╕м в╕дправив зразки ауд╕озапис╕в експертам з анал╕зу мови з ╤нституту нейролог╕╖ та ф╕з╕олог╕╖ Гетеборзького ун╕верситету в Швец╕╖ (Institute of Neuroscience and Physiology, University of Gothenburg).
Анал╕з був проведений в лаборатор╕╖ Voxalys (зд╕йсню╓ крим╕нал╕стичн╕ експертизи на замовлення прокуратури, пол╕ц╕╖ та суд╕в Швец╕╖) методом "сл╕пого тесту" без занурення в контекст ╕ в╕дпов╕дно до ╕нструкц╕й М╕жнародно╖ асоц╕ац╕╖ крим╕нал╕стично╖ фонетики ╕ акустики (IAFPA).
Експерти не були об╕знан╕ з тим, коли, кому ╕ з якого приводу говорилося те, що було надано ╖м в якост╕ матер╕ал╕в для досл╕дження.
Керував досл╕дженням крим╕нал╕ст-анал╕тик ╕ член виконкому IAFPA Йонас Л╕нд.
Шведськ╕ фах╕вц╕ проанал╕зували виключно техн╕чн╕ (акустичн╕) параметри: тон, частоту ╕ тембр голос╕в. Для оц╕нки под╕бност╕ експерти з Гетеборзького ун╕верситету використовували дев'ятибальну шкалу, затверджену Шведським нац╕ональним експертно-крим╕нал╕стичним Центром.
+4 в╕дпов╕да╓ найвищ╕й м╕р╕ зб╕гу досл╕джуваних голос╕в ("за надзвичайно високою ймов╕рн╕стю голоси на записах належать одн╕й людин╕"), -4 - найменшому ("голоси з надзвичайно високою ймов╕рн╕стю належать р╕зним людям"), а нейтральний показник в 0 бал╕в говорить про неможлив╕сть експерт╕в розрахувати ймов╕рн╕сть под╕бност╕/в╕дм╕нност╕.
Витративши 10 дн╕в на досл╕дження, шведи п╕дготували крим╕нал╕стичний висновок, в якому пов╕домили, що записи представляють невелику, але достатню для висновк╕в к╕льк╕сть матер╕алу.
"Таким чином, результати ╖хн╕х досл╕дження п╕дтримують г╕потезу про те, що пор╕внюван╕ голосов╕ зразки належать одн╕й ╕ т╕й сам╕й людин╕ - +2 бали", - пов╕домля╓ "Новая газета".
"Вказаний суворо техн╕чний анал╕з та ╕нш╕ з╕бран╕ нами св╕доцтва п╕дтверджують, що голос орган╕затора транспортування комплексу "Бук" по територ╕╖ Донбасу "Похмурого" належить рос╕йському оф╕церу Серг╕ю Дубинському", - наголошу╓ться в матер╕ал╕.
Кр╕м того, видання посп╕лкувалося з колишн╕м товаришем по служб╕ Дубинського Серг╕╓м Тиуновим, л╕дером самооборони Запор╕жжя ╕ ветераном бойових д╕й в Афган╕стан╕.
Тиунов розпов╕в про те, що особисто сп╕лкувався з Дубинським п╕сля катастрофи МН17, коли при╖жджав забирати з полону "ДНР" укра╖нських в╕йськових.
Газета циту╓ розмову двох чолов╕к╕в.
"Бачиш, як життя склалося, Серг╕ю, - сказав "Похмурий". - В Афган╕ ми з тобою на одн╕й сторон╕ воювали, а зараз вою╓мо один проти одного. Н╕як не збагну, чому ти за хунту".
Тиунов згаду╓, що у в╕дпов╕дь не стримався: "Але пасажирський л╕так по-бандитськи збили ви!", - сказав в╕н ╕ в╕дм╕тив, що по обличчю побачив, як це зачепило його сп╕врозмовника.
Дубинський в╕дпов╕в: "Ти ж не вважа╓ш, що це я зробив [сам]?" А пот╕м показав пальцем наверх: "Це ж зробили виродки з Москви!".
П╕зн╕ше, як розпов╕в Тиунов, бойовики придумали легенду про те, що "Бо╖нг" н╕бито збив укра╖нський льотчик на СУ.
Як в╕домо, л╕так Boeing 777 ав╕акомпан╕╖ Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецьк╕й област╕.
Загинули 298 ос╕б, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 кра╖н. Б╕льш╕сть загиблих (196 ос╕б) - громадяни Н╕дерланд╕в.
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18454

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков