Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4630)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4320)
Українці мої... (1723)
Резонанс (2410)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1878)
Крим - наш дім (1562)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (260)
Бути чи не бути? (495)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (297)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТИМОШЕНКО ВРУЧИЛИ П╤ДОЗРУ
Викрили на спроб╕ п╕дкупу депутат╕в за "правильне" голосування за або проти конкретних...


РАДА УХВАЛИЛА ПОСТАНОВУ ПРО ПОСИЛЕННЯ РОЛ╤ УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ
Законодавчу ╕н╕ц╕ативу п╕дтримали 237 депутат╕в…


НАЦИСТИ ╤ РАШИСТИ ОДНАКОВО БАЧАТЬ УКРА╥НЦ╤В
Яка р╕зниця м╕ж «зв╕льненням в╕д б╕льшовизму» та «нацизмом»…


80 РОК╤В ГА ООН: ЧОМУ НЕ ВДАЛОСЯ СТВОРИТИ СВ╤Т БЕЗПЕКИ ╤ СВОБОДИ
Велик╕ держави дедал╕ б╕льше надають перевагу сил╕, а не правилам, ними ж написаними…


«АБСОЛЮТНА Р╤ШУЧ╤СТЬ»: ТАКТИЧНИЙ ТР╤УМФ ТРАМПА, ╤ ЩО ДАЛ╤?
Св╕т розд╕лився в оц╕нках американсько╖ операц╕╖, яку у Вашингтон╕ називають правоохоронною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 21.05.2004
"КРЫМСКУЮ ПРАВДУ" ВИКРИВАЮТЬ У БРЕХНІ
КС

"Депортация 1944 года спасла татарское население от катастрофического вымирания, а если учесть, что основным местом депортации была Ферганская долина и южные районы Средней Азии, то люди в силу этой самой депортации попали в рай..." ("Крымская правда", 18 мая 2004 года).
Такої кримської "правди", нарешті, не витримав вже й кримський уряд.

"КРЫМСКУЮ ПРАВДУ" ВИКРИВАЮТЬ У БРЕХНІ

Головне юридичне управління Ради міністрів Криму направило в прокуратуру республіки опубліковані в газеті "Крымская правда" дані соціологічного опитування "Молодь про депортацію кримських татар" (№ 87 від 13.05 2004). Уряд звернувся до органів прокурорського нагляду з метою проведення юридичної експертизи і правового реагування.
Згідно з даними опитування, 40 відсотків респондентів підтримали рішення Державного комітету оборони СРСР про депортацію кримських татар. Засудили це рішення 30 відсотків опитаних і 16 відсотків респондентів не мали власної думки. Ще 14 відсотків опитаних висловили інші думки.
Слідом за цим Рада молодих учених Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, провівши оперативну перевірку фактів, викладених в "Крымской правде", спростувала ці дані, назвавши їх "грубою фальсифікацією громадської думки університетського соціуму". Як повідомило Кримське агентство новин з посиланням на інформаційно-ресурсний центр ТНУ, "відомості опублікованого соцопитування є абсолютно фантастичними". Авторами дослідження стверджується, що ними були опитані студенти випускних курсів. Однак саме ця категорія студентів протягом 2004 року перебуває в режимі самостійної роботи над дипломними роботами і вкрай рідко з'являється в стінах вузів, а іногородні студенти - і в межах Сімферополя. Крім цього, більше 35 відсотків студентів ТНУ є нащадками народів, які стали жертвами депортації, і важко уявити, щоб частина з них висловилася "за депортацію", як це стверджується в "Крымской правде". Крім того, 16 відсотків студентів, які "не мають власної думки", повідомляє Рада молодих учених ТНУ, цифра фантастична для студентського середовища і університетського співтовариства.
Заява вчених Таврійського національного університету ставить під сумнів вірогідність соціологічного опитування, об'єктивність його виконавців і замовників, а в сукупності з іншими публікаціями в "Крымской правде" дає підставу говорити про політику цієї газети, спрямованої на розпалення міжнаціональної ворожнечі. Українофобія, підбурювання, культивування недовіри і ненависті до кримських татар стали характерним стилем видання, що заявляє себе як "русская газета".
Рада міністрів Криму звернулася до прокуратури республіки з настійним проханням дати правову оцінку і вжити заходи реагування до видання, що допускає подібні висловлювання і судження.

* * *

Рада міністрів Криму і її голова Сергій Куницин офіційно заявляють про непричетність до рішення керівництва Державної телерадіокомпанії "Крим" розірвати договір про трансляцію телепередачі "Куранти". З цього приводу прес-служба Ради міністрів АРК нагадує, що ДТРК "Крим" є самостійною юридичною особою і також самостійно визначає свою ефірну політику. Крім того, ДТРК "Крим" не є монополістом телемовлення на півострові ні за охопленням ефірного покриття, ні за часом мовлення. Говорити про якусь "заборону" програми, означає навмисне спотворювати факти, лукавити чи попросту брехати.
Разом з тим, Головне управління зовнішніх зв'язків і міжрегіонального співробітництва Ради міністрів Криму має намір звернутися до фонду "Москва - Крим" і уряду Москви за роз'ясненням щодо участі директора кримського представництва фонду Павла Хрієнка і директора Російського культурного центру Олександра Єрмачкова в прес-конференції, де вони були представлені як учасники разом із Сергієм Цековим, Олександром Черноморовим і Михайлом Бахарєвим. Рада міністрів Криму хотіла б знати, чи відомо керівництву фонду та уряду Москви про участь зазначених посадових осіб у спільній з політичними партіями і організаціями прес-конференції.
Прес-служба Ради міністрів АРК.

А ЦЕ - ЩЕ ОДНА ПЕРЛИНА ГАЗЕТНОЇ "ПРАВДИВОСТІ":

"Оказалось также, что "нашисты" пытались повлиять на результаты выборов в Мукачеве не только путем фальсификации бюллетеней, но и силовыми методами!..
Сбор подозрительных личностей во время выборов в Мукачеве был нужен "нашистам" для проведения масштабных провокаций в Закарпатье..."
("Крымское время", 19 мая 2004 года).
Що робить злодій, якого піймали за руку? Кричить: "Держи вора"! Тож вважаймо, що в нашій журналістиці з'явився ще один жанр - злодійський...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2025

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков