Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗИДЕНТ НА АСКОЛЬДОВ╤Й МОГИЛ╤ УШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В КРУТ
Володимир Зеленський зустр╕вся з курсантами й л╕це╖стами в╕йськових навчальних заклад╕в та...


«ЧЕСТЬ ДЛЯ МЕНЕ»
Ахтем Се╕табла╓в показався ╕з Залужним та розпов╕в про ╖хню зустр╕ч…


УКРА╥НА В Н╤Ч НА 27 ЖОВТНЯ ВОСТАНН╢ МА╢ ПЕРЕЙТИ НА ЗИМОВИЙ ЧАС
Це передбачено ухваленим Верховною Радою законом, яким скасовано перех╕д з л╕тнього на зимовий...


ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ
В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення загинуло майже 500 укра╖нських спортсмен╕в ╕...


ТРИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯ ДОПОМОГИ
Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН у справах б╕женц╕в (УВКБ ООН) розпочало свою д╕яльн╕сть в...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2020
В╤ДНОВИТИ ПОДАЧУ ВОДИ П╤ВН╤ЧНО-КРИМСЬКИМ КАНАЛОМ ВЖЕ НЕМОЖЛИВО

В╕дновити подачу води в Крим П╕вн╕чно-Кримським каналом техн╕чно неможливо, оск╕льки за минул╕ 6 рок╕в в╕н прийшов в повну непридатн╕сть. Про це в ╕нтерв'ю УН╤АН розпов╕в професор кафедри еколог╕╖ Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖, академ╕к Академ╕╖ економ╕чних наук Укра╖ни, експерт Кримськотатарського ресурсного центру ╢вген Хлобистов.
За його словами, ситуац╕я з водопостачанням Криму гн╕тюча. Але окупац╕йна влада лукавить, коли говорить, що проблема пов'язана т╕льки з перекриттям каналу в 2014 роц╕.
"Головним мотивом Укра╖ни щодо його перекриття було те, що ця вода надходила для с╕льськогосподарських ╕ промислових ц╕лей. Для наповнення водосховищ канал був допом╕жним або резервним джерелом", - пояснив Хлобистов.
Вчений нагадав, що основним завданням каналу не було забезпечення водою м╕ст ╕ селищ.
Ситуац╕ю в Криму еколог поясню╓ в тому числ╕ процесами зм╕ни кл╕мату, а також зростанням населення п╕вострова та його м╕л╕таризац╕╓ю. Через ц╕ фактори проблема забезпечення жител╕в Криму водою заходить у глухий кут.
"Реан╕мувати П╕вн╕чно-Кримський канал неможливо. Це вимага╓ величезних кошт╕в, фактично пор╕внянних з витратами на буд╕вництво аналог╕чно╖ споруди. Канал ш╕сть рок╕в сто╖ть без води, на ст╕нах утворилися глибок╕ тр╕щини", - зазначив Хлобистов.
За його словами, ще у 2012-2013 роках канал мав дуже велик╕ водовтрати, вони становили, в певн╕ пер╕оди року, до 60%.
"Днище вимагало ремонтних роб╕т, але все руки не доходили. Тепер вже не в╕дновити. Коли Крим повернеться в Укра╖ну, питання стоятиме про нову г╕дротехн╕чну споруду», - додав в╕н.

Укра╖нська вода для Криму
Укра╖на забезпечувала до 85% потреб п╕вострова в пр╕сн╕й вод╕ через П╕вн╕чно-Кримський канал, що з'╓дну╓ головне русло Дн╕пра з п╕востровом.
П╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю у 2014 роц╕ постачання води на п╕востр╕в припинили.
Влада Укра╖ни заявля╓, що в╕дновлення подач╕ води через П╕вн╕чно-Кримський канал до Криму можливо т╕льки п╕сля деокупац╕╖ п╕вострова.
Засуха в Криму: що в╕домо
З моменту окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю ситуац╕я з водопостачанням п╕вострова пост╕йно пог╕ршувалася.
З 24 серпня в С╕мферопол╕ ╕ ще 39 населених пунктах С╕мферопольського ╕ Бахчисарайського район╕в через посуху ╕ обм╕л╕ння водосховищ почали вводити обмеження подачу води. Питну воду жителям подають строго по годинах - вранц╕ ╕ ввечер╕.
З 23 вересня обмежувальн╕ заходи подач╕ води ввели в Алушт╕, Партен╕т╕ ╕ Малому Маяку. Також через пересохл╕ свердловини воду у 29 с╕л п╕вн╕чного Криму доставляють цистернами.
Окупац╕йна влада Криму пов╕домила, що готу╓ться до «г╕ршого сценар╕ю» з водозабезпеченням п╕вострова.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22684

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков