Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4630)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4320)
Українці мої... (1723)
Резонанс (2410)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1878)
Крим - наш дім (1562)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (260)
Бути чи не бути? (495)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (297)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОАЛ╤Ц╤Я ОХОЧИХ ЗАБЕЗПЕЧУ╢ СТО В╤ДСОТК╤В В╤ЙСЬКОВОГО ОПОРУ УКРА╥НИ
«За р╕к ця коал╕ц╕я, що об’╓дну╓ 34 кра╖ни, прокинулася…»


ЦЕ РОС╤Я В╤ДХИЛИЛА АМЕРИКАНСЬКИЙ МИРНИЙ ПЛАН, А НЕ УКРА╥НА
Туск в╕дреагував на слова Трампа…


ДОКУМЕНТ ПРО ГАРАНТ╤╥ БЕЗПЕКИ США ДЛЯ УКРА╥НИ ГОТОВИЙ ДО Ф╤НАЛ╤ЗАЦ╤╥
Важливо, що Укра╖н╕ вда╓ться ╕ надал╕ об’╓днувати роботу ╓вропейських та американсько╖...


ЯКИМИ БУДУТЬ ГАРАНТ╤╥ БЕЗПЕКИ ДЛЯ УКРА╥НИ:
Коал╕ц╕я охочих п╕дписала у Париж╕ заяву…


МИ ХОЧЕМО ЗАК╤НЧЕННЯ В╤ЙНИ, АЛЕ НЕ ЗАК╤НЧЕННЯ УКРА╥НИ
Новор╕чне прив╕тання Президента Укра╖ни Володимира Зеленського.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 10.12.2021 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 10.12.2021
ВИКРИЛИ ШАХРА╥В, ЯК╤ ПРОДАВАЛИ ФЕЙКОВ╤ ПЛР-ТЕСТИ НА КПВВ «ЧОНГАР»

Служба безпеки Укра╖ни викрила на Херсонщин╕ зловмисник╕в, як╕ масово п╕дробляли дов╕дки про негативн╕ результати ПЛР-тест╕в ╕ збували ╖х охочим безперешкодно потрапити до тимчасово окупованого Криму.
Про це пов╕домили у пресцентр╕ СБУ, переда╓ Укр╕нформ.
“Схема д╕яла щонайменше п╕вроку, а «прибутки» д╕лк╕в становили понад п╕вм╕льйона гривень щом╕сяця”, - йдеться в пов╕домленн╕.
За даними сл╕дства, орган╕зували протиправну д╕яльн╕сть дво╓ жител╕в Ген╕чеського району Херсонщини. Вони д╕яли на контрольному пункт╕ в’╖зду-ви╖зду (КПВВ) «Чонгар».
Спершу «обслуговували» в╕дпочивальник╕в, охочих потрапити на територ╕ю тимчасово окупованого п╕вострова. Частина з них мали м╕жнародн╕ COVID-сертиф╕кати. Вт╕м, оск╕льки ╖х не визнають представники окупац╕йно╖ влади, то для безперешкодного перетину адм╕н╕стративного кордону змушен╕ були робити ПЛР-тести.
Скориставшись ситуац╕╓ю, зловмисники пропонували мандр╕вникам оперативне виготовлення дов╕дки про негативний ПЛР-тест без в╕дв╕дин лаборатор╕╖. Просили за це 1,5 тис. гривень.
Згодом до схеми долучилися автобусн╕ перев╕зники, у тому числ╕ й т╕, що зд╕йснюють рейси з тимчасово окупованих територ╕й. Вони часто перевозять людей на неокуповану частину Укра╖ни, наприклад, для поновлення документ╕в на отримання соц╕альних виплат тощо, зазначили в СБУ.
Перед виходом на маршрут п╕дпри╓мець та вод╕й маршрутного автобуса отримували в╕д пасажир╕в фото ╖хн╕х паспортних даних та надсилали партнерам з Херсона. П╕сля прибуття на КПВВ «Чонгар» «замовники» отримували фейков╕ дов╕дки про негативн╕ результати ПЛР-тест╕в ╕ прямували дал╕ до л╕н╕╖ розмежування.
У ц╕╓╖ категор╕╖ «кл╕╓нт╕в» зловмисники просили в╕д 700 гривень за тест.
Нараз╕ вир╕шу╓ться питання щодо оголошення зловмисникам про п╕дозру за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Крим╕нального кодексу.
Тривають сл╕дч╕ д╕╖ для встановлення та притягнення до в╕дпов╕дальност╕ вс╕х причетних до схеми ос╕б.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 10.12.2021 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23764

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков