Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4630)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4320)
Українці мої... (1723)
Резонанс (2410)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1878)
Крим - наш дім (1562)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (260)
Бути чи не бути? (495)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (297)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТИМОШЕНКО ВРУЧИЛИ П╤ДОЗРУ
Викрили на спроб╕ п╕дкупу депутат╕в за "правильне" голосування за або проти конкретних...


РАДА УХВАЛИЛА ПОСТАНОВУ ПРО ПОСИЛЕННЯ РОЛ╤ УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ
Законодавчу ╕н╕ц╕ативу п╕дтримали 237 депутат╕в…


НАЦИСТИ ╤ РАШИСТИ ОДНАКОВО БАЧАТЬ УКРА╥НЦ╤В
Яка р╕зниця м╕ж «зв╕льненням в╕д б╕льшовизму» та «нацизмом»…


80 РОК╤В ГА ООН: ЧОМУ НЕ ВДАЛОСЯ СТВОРИТИ СВ╤Т БЕЗПЕКИ ╤ СВОБОДИ
Велик╕ держави дедал╕ б╕льше надають перевагу сил╕, а не правилам, ними ж написаними…


«АБСОЛЮТНА Р╤ШУЧ╤СТЬ»: ТАКТИЧНИЙ ТР╤УМФ ТРАМПА, ╤ ЩО ДАЛ╤?
Св╕т розд╕лився в оц╕нках американсько╖ операц╕╖, яку у Вашингтон╕ називають правоохоронною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2024 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2024
В ╢С ЗАПЕВНИЛИ, ЩО ГОТОВ╤ П╤ДТРИМУВАТИ УКРА╥НУ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА РЕЗУЛЬТАТ╤В ВИБОР╤В В США

В ╢вропейському Союз╕ не збираються зупинятися у наданн╕ п╕дтримки Укра╖ни, незалежно в╕д того, як результати президентських вибор╕в в США вплинуть на майбутн╓. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це журнал╕стам сказала голова Ком╕тету з питань пол╕тики та безпеки ╢С Дельф╕н Пронк, яка при╖хала до Ки╓ва з в╕зитом на чол╕ делегац╕╖ посл╕в 27 кра╖н-член╕в ╢С.

Зокрема, у не╖ запитали два питання. По-перше, чи збираються в ╢вросоюз╕ зб╕льшувати в╕йськову п╕дтримку Укра╖ни через ╢вропейський фонд миру, якщо новообраний президент США Дональд Трамп вир╕шить перестати допомагати Укра╖н╕ та перекладе на ╢С увесь тягар в╕дпов╕дальност╕ за п╕дтримку Укра╖ни. ╤ по-друге, як в ╢С збираються долати пост╕йне блокування Угорщиною надання допомоги Укра╖н╕.

"Я захочу подивитися, як ╢С п╕дриму╓ ╕ продовжить п╕дтримувати також завдяки надприбуткам з заморожених рос╕йських актив╕в. Ми розблокували 1,4 млрд ╓вро, як╕ спрямовуються як пряме ╕нвестування у ваш╕ оборонн╕ спроможност╕ ╕ були вид╕лен╕ у серпн╕. Зв╕сно, я не буду випереджати р╕шення 27 держав. Це 27 держав, як╕ ухвалюють р╕шення у ╓дност╕ щодо нашо╖ сп╕льно╖ закордонно╖ пол╕тики та безпеково╖ ╕ оборонно╖ пол╕тики. Але якщо ви подивитесь, що ми зробили у минулому, я не маю причин вважати, що ми не будемо п╕дтримувати вас будь-якими можливими засобами ╕ як т╕льки зможемо", - наголосила Пронк.

Окремо вона в╕дзначила, що в ╢С визнають, що американц╕ зробили св╕й виб╕р на демократичних виборах. ╤ тепер л╕дери ╢С ╕ голови держав прив╕тали Трампа з його переобранням на посаду президента.

"Ми готов╕ працювати з будь-яким партнером, ╕ це наш пост╕йний сигнал, який також готовий п╕дтримувати Укра╖ну", - сказала Пронк.

Водночас, за ╖╖ словами, справи говорять гучн╕ше за слова, оск╕льки ╢С виступа╓ на сторон╕ Укра╖ни з самого початку неспровоковано╖ ╕ повномаштабно╖ агресивно╖ в╕йни Рос╕╖ проти Укра╖ни. Пронк додала:

"Наш╕ л╕дери ╕ голови держав ╢С об'╓днаються також на цьому тижн╕, ╕ я достатньо впевнена, що вони п╕дтвердять пов╕домлення п╕дтримки, що ми на ваш╕й сторон╕".

Кр╕м того, вона сказала, що ╖╖ делегац╕я при╖хала до Ки╓ва, щоб запевнити у непохитн╕й п╕дтримц╕ з боку ╢С.

Пронк в╕дзначила, що завдяки м╕с╕╖ ╢С з в╕йськово╖ п╕дтримки (EUMAM) вже п╕дготовлено майже 63 тисяч╕ укра╖нських солдат на територ╕╖ кра╖н ╢С. Вона запевнила, що в ╢С готов╕ зробити б╕льше для п╕дготовки в╕йськових з Укра╖ни.

Як в╕домо, Ком╕тет з питань пол╕тики та безпеки ╢С ухваля╓ р╕шення щодо в╕йськово╖ п╕дтримки в рамках ╢вропейського фонду миру.

За даними видання Bloomberg, в ╢вропейському Союз╕ шукають способи об╕йти вето Угорщини на допомогу Укра╖н╕ в розм╕р╕ 6,6 м╕льярда ╓вро Вже ╓ один ╕з вар╕ант╕в. Зокрема, Служба зовн╕шн╕х зв'язк╕в ╢С розгляда╓ можлив╕сть дозволити кра╖нам-членам робити добров╕льн╕ внески до ╢вропейського фонду миру. У майбутньому це дозволило б передавати кошти за згодою тих, хто ╖х дав, а не домагатися одностайно╖ п╕дтримки.

https://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2024 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26504

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков