"Кримська Свiтлиця" > #26 за 27.06.2025 > Тема "Крим - наш дім"
#26 за 27.06.2025
ПОШКОДЖЕНИЙ КРИМСЬКИЙ М╤СТ ТЕПЕР ПРАЦЮ╢ ЯК СИМВОЛ ОКУПАЦ╤╥, А НЕ ЯК ДОРОГА
Незаконно збудований рос╕янами Кримський м╕ст було пошкоджено, ╕ в╕н пост╕йно перебува╓ п╕д загрозами нових атак з боку Укра╖ни, тому кра╖на-агресорка не може використовувати його для лог╕стичних перевезень не т╕льки зал╕зничних, але й автомоб╕льних. Про це в еф╕р╕ Radio NV сказав в╕йськовий експерт Антон М╕хненко, в╕дпов╕даючи на запитання про стан споруди п╕сля крайн╕х удар╕в Сил оборони Укра╖ни по н╕й.
М╕хненко зауважив, що питання стану рос╕йського мосту краще може прокоментувати Генштаб ЗСУ, бо волод╕╓ б╕льше ╕нформац╕╓ю. Але якщо спиратись на пов╕домлення у в╕дкритому доступ╕, то там вказу╓ться, що рос╕яни менше використовують зараз зал╕зницю, що проходить по мосту, натом╕сть намагаються ганяти ╕нод╕ пароми для того, щоб перекидати озбро╓ння ╕ в╕йськову техн╕ку.
"Бо розум╕ють, що Кримський м╕ст, по-перше, отримав певн╕ пошкодження, по-друге, перебува╓ пост╕йно п╕д приц╕лом, по-трет╓, вони бачать нестаб╕льн╕сть його роботи. Бо коли пер╕одично виникають загрози, то пускати транспорт неможливо, створюються пробки на в’╖зд╕, ви╖зд╕ з мосту. Тобто вони нав╕ть атвотранспортом н╕чого не можуть перекинути. Зараз ми нав╕ть чули, що вони вантажний транспорт не пропускають на м╕ст", - розпов╕в М╕хненко.
Резюмуючи в╕н зазначив, що рос╕яни розум╕ють, що цей м╕ст використати нормально не можуть.
"Зараз це в переважн╕й б╕льшост╕ як символ того, що колись щось створене було Пут╕ним", - сказав М╕хненко.
В╕н п╕дкреслив, що Укра╖на на зараз вже показала РФ, що ╓ проблема в них не т╕льки з Кримським мостом, а й з зал╕зницею по окупован╕й територ╕╖ Запор╕жжя, яку т╕ побудували.
"Тобто це загальний фон створення таких негативних умов, щоб Рос╕я не могла забезпечити д╕яльн╕сть власних в╕йськ на окупован╕й територ╕╖", - зазначив М╕хненко.
Атака на Кримський м╕ст
Як пов╕домляв УН╤АН, 3 червня СБУ провела спец╕альну операц╕ю, в результат╕ яко╖ втрет╓ був уражений Керченський м╕ст. Агенти СБУ зам╕нували опори споруди, яку незаконно побудовала РФ до окупованого Кримського п╕вострова. Як зазначили у спецслужб╕, п╕дводн╕ п╕дп╕рки опор сильно пошкоджено на р╕вн╕ дна - 1100 кг вибух╕вки в тротиловому екв╕валент╕ цьому посприяли, тому фактично м╕ст перебува╓ в авар╕йному стан╕.
Кримський м╕ст може впасти нав╕ть без нових удар╕в, вважа╓ г╕дрогеолог Юр╕й Медовар. В╕н пояснив, що найближч╕ роки значно будуть впливати на м╕ст зовн╕шн╕ чинники, серед яких, зокрема, дуже небезпечним ╓ грязьовий вулкан, що знаходиться недалеко в╕д опор споруди.
За словами г╕дрогеолога, якщо об'╓кт здатний витримати землетрус, то активн╕сть грязьового вулкана становить б╕льшу загрозу.
https://www.unian.ua
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 27.06.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27073
|