Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4689)
З потоку життя (7300)
Душі криниця (4379)
Українці мої... (1741)
Резонанс (2511)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1893)
Крим - наш дім (1733)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (267)
Бути чи не бути? (541)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (327)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ПРОСТИЙ СОЛДАТ» ╤ «ГР╤М СЕРЕД ЯСНОГО НЕБА»
У Ки╓в╕ з нагоди 35-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ започаткували показ ф╕льм╕в про сучасних захисник╕в...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День тисяча ш╕стсот в╕с╕мнадцятий…


«В╤ЙНА МАЙБУТНЬОГО»
Як технолог╕╖ рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни 2022-2025 зм╕нили поле бою…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День тисяча ш╕стсот одинадцятий…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День тисяча ш╕стсот четвертий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2026 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 07.08.2026
БИТВА ЗА УКРА╥НУ

Президент Зеленський: Система ПРО «Фрея» та укра╖нська бал╕стика мають дати результат у 2026-2027 роках. СБУ уразили два патрульн╕ корабл╕ ФСБ РФ та два НПЗ

Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про тисяча ш╕стсот двадцять п’ятий день Велико╖ в╕йни: чим жили Укра╖на та укра╖нц╕ 6 серпня 2026 року.

НАЙВАЖЛИВ╤ШЕ

М╕н╕стр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов прибув до укра╖нсько╖ столиц╕. Оч╕льник МЗС Укра╖ни Андр╕й Сиб╕га ╕ м╕н╕стр Джейхун Байрамов провели детальн╕ переговори щодо двостороннього та м╕жнародного порядку денного, п╕дготовки Укра╖ни до проходження зимового пер╕оду та посилення енергетично╖ безпеки в рег╕он╕ – МЗС Укра╖ни.

Сп╕льна пресконференц╕я м╕н╕стр╕в закордонних справ Укра╖ни ╕ Азербайджансько╖ Республ╕ки. Основне:

Динам╕ку в мирних зусиллях може надати лише зустр╕ч Зеленського з Пут╕ним – Сиб╕га.

Укра╖на продовжу╓ консультац╕╖ з американською стороною щодо отримання л╕ценз╕й на виробництво ракет-перехоплювач╕в PAC-3 ╕ водночас веде боротьбу за кожну ракету до Patriot – Сиб╕га.

700 укра╖нських д╕тей сьогодн╕ в Азербайджан╕ проходять реаб╕л╕тац╕ю – Байрамов.

Укра╖на оч╕ку╓ на переговорну команду США для актив╕зац╕╖ мирних зусиль – Сиб╕га.

Ус╕ укра╖нськ╕ посли працюють над тим, щоб Укра╖на отримала антибал╕стичн╕ ракети РАС-3 – Сиб╕га.

Азербайджан готовий поставляти газ Укра╖н╕ та розширювати партнерство в енергетиц╕ – Байрамов.

***

Укра╖на може використати частину кошт╕в ╕з кредиту ╢С на 90 млрд ╓вро для закуп╕вл╕ ракет-перехоплювач╕в та ╕ншого обладнання в трет╕х кра╖нах, якщо така продукц╕я недоступна в ╢С – Балаш Ужвар╕, речник ╢вроком╕с╕╖.

ЦИТАТИ

Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни: «Фрея» та укра╖нська бал╕стика мають дати результат у 2026-2027 роках. Укра╖на ма╓ цю спроможн╕сть. В укра╖нц╕в ╓ в╕дпов╕дна наукова база та компетенц╕╖. Можемо констатувати, що на необх╕дний р╕вень уже вийшли й наш╕ виробники збро╖».

Василь Боднар, посол Укра╖ни в Польщ╕: «Найскладн╕ший етап кризи у в╕дносинах з Польщею вже позаду, але напруга збер╕га╓ться».

ВТРАТИ ВОРОГА

В╤ЙНА

Сили оборони Укра╖ни 5 серпня та вноч╕ 6 серпня завдали ураження по НПЗ «Славнефть-Янос» у Ярославл╕ та «Башнефть-Новойл» в Уф╕, а також двох ретрансляторах для управл╕ння ударними безп╕лотниками на ТОТ Укра╖ни – Генштаб ЗСУ. За пов╕домленням СБУ, удар по Ярославському НПЗ пошкодив чотири резервуари РВС-2000 ╕з сирою нафтою – вона розлилась. Дво╓ з резервуар╕в горять. Також атака пошкодила технолог╕чн╕ установки ЕЛОУ-1 та АВТ-3 – на них виникли пожеж╕.

У Криму атака укра╖нських в╕йськ пошкодила два патрульн╕ корабл╕ про╓кту 10410 («Св╕тляк») берегово╖ охорони ФСБ РФ – «Балаклава» та «Керч» – СБУ.

ЗСУ завдали удару по наземному ретранслятору для керування ударними безп╕лотниками в район╕ Зал╕зного Порту на тимчасово окупован╕й частин╕ Херсонщини – Генштаб ЗСУ.

Укра╖нськ╕ в╕йськов╕ з п╕дрозд╕лу Signum заявили про взяття п╕д вогневий контроль маршруту Мар╕уполь – Чонгар, який рос╕йськ╕ окупанти використовують як «сухопутний коридор» до Криму – пресслужба п╕дрозд╕лу Signum.

Ворог атакував двома протикорабельними ракетами «Он╕кс», двома протирад╕олокац╕йними ракетами Х-31П та 101 ударним БПЛА. ППО знешкодила 66 безп╕лотник╕в – Пов╕трян╕ сили ЗСУ.

НАСЛ╤ДКИ В╤ЙНИ

Втрати. Во╓нн╕ злочини

РФ в╕д початку повномасштабно╖ в╕йни пошкодила в Укра╖н╕ 1990 пам’яток культурно╖ спадщини та 2625 об’╓кт╕в культурно╖ ╕нфраструктури – М╕нкульт.

Насл╕дки ворожих атак

Ворог атакував Вишн╕вську громаду Кам'янського району на Дн╕пропетровщин╕, загинули тро╓ людей, 7 поранених.

Рос╕яни атакували Павлоград на Дн╕пропетровщин╕. Горять склади лог╕стичних компан╕й та магазин. Одна людина загинула, четверо постраждали – Дн╕пропетровська ОДА

РФ завдала ракетного удару по м╕сту Балакл╕я на Харк╕вщин╕, нараз╕ в╕домо про п'ятьох поранених. Пошкоджено житлов╕ будинки, медичний заклад, магазин.

Рос╕йський безп╕лотник уранц╕ вдарив по автобусу у селищ╕ Комишани Херсонсько╖ област╕, постраждали шестеро людей. Атакували дроном маршрутку в Херсон╕, семеро поранених.

╤нфраструктура

У Лозов╕й Харк╕всько╖ област╕ окупанти завдали удару по вагону, що перебував б╕ля зал╕зничного вокзалу. В╕домо про 2 загиблих та 11 поранених – Укрзал╕зниця.

На Одещин╕ ворог атакував судно п╕д прапором Гв╕нея Б╕сау з укра╖нською пшеницею, на судн╕ виникла пожежа – одна людина загинула, тро╓ постраждали – Одеська ОВА.

Рос╕я вноч╕ 5 серпня вгатила по складу Bosch. Уся продукц╕я, що там була, знищена – заява компан╕╖.

Економ╕ка

Втрати ROZETKA п╕сля рос╕йсько╖ атаки перевищують два м╕льярди гривень. Точн╕ше ще не п╕драхували, але дуже-дуже багато. Це найб╕льш╕ втрати за нашу ╕стор╕ю – Владислав Чечотк╕н, сп╕взасновник ROZETKA.

Рос╕йськ╕ загарбники знищили складських прим╕щень укра╖нського б╕знесу на понад 400 тисяч квадратних метр╕в, що екв╕валентно 56-м футбольним полям – Forbes Ukraine.

НОВИНИ: УКРА╥НА

Президент Зеленський

пров╕в нараду щодо п╕дготовки укра╖нсько╖ бал╕стично╖ програми та виконання завдань антибал╕стичного про╓кту «Фрея»;

оф╕ц╕йно встановив День в╕йськ зв'язку та к╕бербезпеки ЗСУ;

зв╕льнив посл╕в у Хорват╕╖, Албан╕╖, Чорногор╕╖ та Пакистан╕.

п╕сля розмови з прем’╓р-м╕н╕стром Норвег╕╖ Йонасом Гаром Стере пов╕домив, що Норвег╕я готова допомогти Укра╖н╕ з постачанням засоб╕в ППО;

доручив п╕дготувати ч╕ткий план спец╕ально╖ санкц╕йно╖ операц╕╖, яка повинна в╕дчутно обмежити рос╕йську во╓нну промислов╕сть. Найголовн╕ше завдання – не давати Рос╕╖ часу адаптуватися до обмежень.

Т. в.о. м╕н╕стра оборони ╢вген╕й Хмара п╕д час зустр╕ч╕ з м╕н╕стром оборони Британ╕╖ Весом Стр╕т╕нгом обговорив подальшу п╕дтримку Укра╖ни, зокрема посилення ППО, ав╕ац╕йних спроможностей та ф╕нансування виробництва укра╖нських дрон╕в – МОУ.

Прем’╓р-м╕н╕стр Серг╕й Корецький пров╕в нараду з представниками б╕знесу, ритейлу та лог╕стичних компан╕й, на як╕й йшлося про заходи п╕дтримки п╕дпри╓мц╕в на тл╕ системних удар╕в по лог╕стичних та торговельних центрах. В╕н дав три дн╕ на пошук прим╕щень для розосередження складських потужностей – Корецький у Фейсбуц╕.

На нарад╕ посл╕в обговорили культурну дипломат╕ю та ╕н╕ц╕ативи, як╕ допоможуть зм╕цнити ╕м╕дж нашо╖ кра╖ни та домогтися посилення допомоги з боку партнер╕в – Олена Ковальська, заступниця кер╕вника Оф╕су Президента.

Унасл╕док ╕нциденту з дроном в аеропорту Лейпцига н╕хто не постраждав, л╕таки укра╖нсько╖ компан╕╖ не ушкоджен╕. Укра╖нськ╕ дипломати та консули в Н╕меччин╕ перебувають на зв’язку з н╕мецькими правоохоронними органами та представниками компан╕╖ «Антонов» ╕ оч╕кують на подальшу ╕нформац╕ю щодо розсл╕дування обставин под╕╖ – МЗС Укра╖ни. За даними н╕мецьких ЗМ╤, укра╖нський вантажний л╕так, поруч ╕з яким в аеропорту «Лейпциг/Галле» знайшли дрон ╕з вибух╕вкою, був завантажений бо╓припасами.

Перше перехоплення укра╖нською бал╕стикою оч╕ку╓ться до середини 2027 року. За словами гендиректорки Fire Point ╤рини Терех, систему наведення забезпечить н╕мецька компан╕я Diehl Defence, яка виробля╓ головку самонаведення для системи протипов╕тряно╖ оборони IRIS-T – Reuters. Така ракета буде коштувати менше н╕ж 1 млн ╓вро за штуку.

У ЗСУ розпочали оформлення перших спрощених переведень в╕йськовослужбовц╕в у межах 16-го та 19-го корпус╕в – МОУ.

Головою наглядово╖ ради Музею Голодомору обрали експрезидента Ющенка – М╕нкульт.

ВАКС призначив Ольз╕ Стефан╕шин╕й, яку п╕дозрююють у незаконному збагаченн╕ та недостов╕рному декларуванн╕, запоб╕жний зах╕д – 6 м╕льйон╕в гривень застави – ЦПК.

Укра╖нськ╕ та болгарськ╕ пол╕цейськ╕ л╕кв╕дували м╕жнародний наркосиндикат ╕ затримали 8 ос╕б – Нацпол╕ц╕я Укра╖ни.

БЕБ передало до суду справу щодо колишнього директора приватно╖ компан╕╖ – постачальника електроенерг╕╖ та колишнього кер╕вника МОУ про заволод╕ння ?46,7 м╕льйона на закуп╕вл╕ електроенерг╕╖ для М╕ноборони – пресслужба БЕБ.

****

Протягом с╕чня-липня 2026 року товарооб╕г Укра╖ни становив $82,2 млрд. За цей пер╕од до кра╖ни ╕мпортували товар╕в на $58,1 млрд, тод╕ як обсяг експорту становив $24,1 млрд – Держмитслужба.

Укра╖нц╕ завинили за комуналку понад ?113 м╕льярд╕в. Найнижчий р╕вень оплати – за тепло та гарячу воду – Максим Ткаченко, нардеп.

СВ╤Т: ДОПОМОГА, САНКЦ╤╥, ПОД╤╥

Сп╕впраця м╕ж США та Укра╖ною в галуз╕ обм╕ну розв╕дданими повернулася до попередн╕х високих показник╕в – Politico.

Перша сп╕льна м╕с╕я медик╕в ╕з Литви, Латв╕╖ та Естон╕╖ вирушила до Укра╖ни для профес╕йного стажування у медичних закладах – Delfi.

У Польщ╕ знову ско╓но акт вандал╕зму на укра╖нському м╕сц╕ пам’ят╕ в урочищ╕ Б╕лосток поблизу села Л╕ски Любл╕нського во╓водства – посольство вимага╓ реакц╕╖ влади – заява посольства.

Ситуац╕я на Близькому Сход╕

╤ран та Оман близьк╕ до остаточного узгодження пропонованих рамок для комерц╕йного судноплавства Ормузькою протокою, однак ця угода не призведе до автоматичного в╕дновлення руху цим водним шляхом – CNN.

╤ран збереже широкий контроль над Ормузькою протокою за угодою з Оманом – Reuters. Судновласники обурен╕ планами ╤рану стягувати плату в Ормузьк╕й протоц╕ ╕ написали листа до ООН, в якому закликали орган╕зац╕ю виступити проти запровадження ╤раном збор╕в за прох╕д через Ормуз.

5 серпня ╕нтенсивн╕сть судноплавства через Ормузьку та Баб-ель-Мандебську протоки значно знизилася пор╕вняно з попередн╕м днем п╕сля того, як ╓менськ╕ хусити заявили про атаку на судно Сауд╕всько╖ Арав╕╖ – Reuters.

***

Трамп заявив про «величезн╕ запаси» бо╓припас╕в у США ╕ вимагав в╕дпов╕дей в╕д м╕н╕стра оборони П╕та Гегсета щодо деф╕циту бо╓припас╕в в американськ╕й арм╕╖, який обмежив в╕йськов╕ можливост╕ Вашингтона у в╕йн╕ проти ╤рану – The Washington Post.

Уряд Велико╖ Британ╕╖ запровадив санкц╕╖ проти Рос╕╖, як╕, зокрема, торкнулися СПГ-танкер╕в та банк╕в – МЗС Британ╕╖.

М╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Н╕меччини Александер Добр╕ндт назвав ╕нцидент ╕з дроном у Лейпцигу «сценар╕╓м г╕бридно╖ атаки» – н╕мецький телеканал n-tv. «Ця загроза не була орган╕зована аматорами, вона була п╕дготовлена дуже профес╕йно».

Литовська розв╕дка заявила про можлив╕ провокац╕╖ РФ з укра╖нськими дронами у кра╖нах Балт╕╖ – LRT. М╕н╕стр оборони Литви Робертас Каунас п╕дтвердив цю оц╕нку спецслужби.

ЦРУ та╓мно створило секретну оперативну групу з питань Куби – NYT. Мета – чинити тиск на кубинц╕в з метою зам╕нити антиамериканських прихильник╕в жорсткого курсу на б╕льш практичних л╕дер╕в.

М╕ська рада В╕льнюса б╕льше не прийматиме подан╕ мешканцями заяви та скарги, написан╕ рос╕йською мовою – LRT.

ВОРОГ

Удари по складах Wildberries коштуватимуть Рос╕╖ чверть р╕чного деф╕циту бюджету – росЗМ╤. Wildberries розпочав превентивно закривати сво╖ лог╕стичн╕ комплекси на територ╕╖ Рос╕╖. Першим об'╓ктом, що повн╕стю припинив свою д╕яльн╕сть, став склад в Зеленодольську (Республ╕ка Татарстан).

Б╕лоруський виробник взуття «Белвест» пов╕домив про втрату велико╖ парт╕╖ продукц╕╖ через пожеж╕ на складах маркетплейсу Wildberries – росЗМ╤. У компан╕╖ заявили, що планують в╕дновити поставки та повернути повний асортимент товар╕в.

5 серпня в Москв╕ поховали генерал-майора Валер╕я Плохотнюка, який, ╕мов╕рно, загинув п╕д час вибуху в ресторан╕ Balzi Rossi 1 серпня. Водночас ╕нформац╕я про смерть генерал-лейтенанта ╤горя ╢русал╕мова може бути неправдивою – росЗМ╤.

Влада Тюмен╕ пригрозила в╕дключити воду мешканцям, як╕ скаржаться на запах фекал╕й – ЗМ╤. Загалом у майже м╕льйонн╕й Тюмен╕ ран╕ше довелося в╕дкрити 230 пункт╕в роздач╕ питно╖ води через системн╕ проблеми з як╕стю водопостачання.

П╕дготувала Жанна Телеганова

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2026 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=28086

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков