Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП ПРАЦЮ╢ НАД СТВОРЕННЯМ ФОНДУ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ
Отриман╕ кошти будуть використан╕ на придбання збро╖ для укра╖нсько╖ арм╕╖…


ТРАМП ЗАЯВИВ, ЩО УКРА╥НА ХОЧЕ ПЕРЕЙТИ В НАСТУП
В╕н зазначив, що говоритиме про це ╕з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським…


ТРАМП ДОПУСТИВ МОЖЛИВ╤СТЬ ПОСТАЧАННЯ TOMAHAWK
«╤ це зараз важливий сигнал – посилення Укра╖ни ус╕ма можливостями…»


МА╢МО Ч╤ТК╤ ПЛАНИ
Зеленський доручив масштабувати застосування далекоб╕йно╖ збро╖ проти Рос╕╖…


УКРА╥НЦ╤ ВИТРИМАЛИ ДЕСЯТКИ СПРОБ ЗАВОЮВАННЯ, УКРА╥НА ВИСТО╥ТЬ ╤ ЗАРАЗ ПРОТИ РОС╤╥
Президент - п╕д час заход╕в ╕з нагоди Дня захисник╕в ╕ захисниць…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 31.08.2007 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 31.08.2007
В╕ктор ЮЩЕНКО: «Високий р╕вень нац╕онально╖ осв╕ти ма╓ стати пр╕оритетом для влади»


 Ус╕ в╕дпов╕дальн╕ пол╕тичн╕ сили Укра╖ни мають зосередити якнайпильн╕шу увагу на питанн╕ забезпечення в держав╕ високояк╕сно╖ нац╕онально╖ осв╕ти. На цьому наголосив Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕д час робочо╖ по╖здки на Черн╕г╕вщину. «Нац╕я, пол╕тика, влада повинн╕ зрозум╕ти – досягти високого р╕вня осв╕ти ╓ пр╕оритетом номер один у ц╕й кра╖н╕. Ми повинн╕ стати партнерами в ц╕й боротьб╕», – п╕дкреслив В╕ктор Ющенко на зас╕данн╕ вчено╖ ради Черн╕г╕вського державного педагог╕чного ун╕верситету ╕мен╕ Тараса Шевченка. Глава держави додав, що йдеться про всю осв╕тню галузь – в╕д дошк╕льно╖ осв╕ти до вищо╖ школи.
 Президент також особливо наголосив на важливост╕ п╕двищення соц╕ального статусу учител╕в. Зокрема, йдеться ╕ про покращення оплати ╖хньо╖ прац╕. Це питання, як ╕ питання ф╕нансування галуз╕ загалом, буде предметом пост╕йно╖ уваги укра╖нсько╖ влади на найвищому р╕вн╕.
 Президент детально розпов╕в про соц╕альн╕ ╕н╕ц╕ативи, як╕ в╕н пропону╓ впроваджувати з 2008 року в осв╕тянськ╕й галуз╕.
 За його словами, прорив у ситуац╕╖ ╕з п╕двищенням соц╕ального статусу учител╕в ма╓ досягатися через два ключов╕ кроки. Йдеться про встановлення м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати з 1 с╕чня 2008 року в розм╕р╕ не менше 500 грн. та запровадження в наступному роц╕ ╢дино╖ тарифно╖ с╕тки (╢ТС) оплати прац╕. Президент наголосив, що це дасть можлив╕сть п╕двищити доходи прац╕вник╕в бюджетно╖ сфери, у тому числ╕ осв╕тян, у 2008 роц╕ не менш н╕ж на 37%.
 Кр╕м того, в╕дзначив В. Ющенко, його соц╕альн╕ ╕н╕ц╕ативи передбачають зд╕йснити додаткове п╕двищення стипенд╕й на 17%, кр╕м п╕двищення у зв’язку з╕ зб╕льшенням прожиткового м╕н╕муму.
 Президент також зазначив, що передбача╓ться встановлення надбавки до посадового окладу фах╕вцям, як╕ працюють у закладах соц╕ально-культурно╖ сфери на сел╕ на 20%.
 Кр╕м того, п╕двищення у 2008 роц╕ коеф╕ц╕╓нту страхового стажу з 1% до 1,35% та зд╕йснення перерахунку
пенс╕й, призначених до 2004 року, «дасть можлив╕сть п╕двищити пенс╕╖ для б╕льшо╖ частини пенс╕онер╕в приблизно на 35-45%», – сказав В╕ктор Ющенко. Глава держави також звернув увагу на ╕н╕ц╕ативу запровадження з наступного року розм╕ру допомоги при народженн╕ друго╖ та кожно╖ наступно╖ дитини 15 тис. грн., збер╕гши 8,5 тис. грн. при народженн╕ першо╖ дитини. За словами Президента, це дасть можлив╕сть продовжити розпочату 2005 року програму п╕дтримки народжуваност╕ в наш╕й кра╖н╕.
 Президент також зауважив, що запровадження у 2008 роц╕ окремо╖ державно╖ грошово╖ допомоги на д╕тей ╕з багатод╕тних с╕мей у розм╕р╕ до 50% прожиткового м╕н╕муму з урахуванням доход╕в дасть можлив╕сть установити максимальний розм╕р допомоги 235-297 гривень. У цьому контекст╕ в╕н в╕дзначив ╕н╕ц╕ативу щодо необх╕дност╕ п╕двищення пенс╕й за особлив╕ заслуги з 20-25% до 35-40% матерям багатод╕тних с╕мей.
 Кр╕м того, В╕ктор Ющенко наголосив, що для д╕тей-сир╕т, як╕ навчаються у вищих навчальних закладах та профтехучилищах, ма╓ бути нарахована стипенд╕я у розм╕р╕ двох прожиткових м╕н╕мум╕в. «Переконаний, це ╓ справедливий п╕дх╕д до тако╖ категор╕╖ населення», – сказав в╕н.
 Глава держави в╕дзначив, що протягом останн╕х трьох рок╕в бюджетне ф╕нансування сфери осв╕ти зб╕льшу╓ться щороку приблизно на третину. У 2006 роц╕ на галузь було вид╕лено на 29% б╕льше кошт╕в, а в 2008 роц╕ метою ╓ зб╕льшити ф╕нансування осв╕тян на 35%.
 Президент також наголосив, що враховуючи позитивну економ╕чну динам╕ку останн╕х рок╕в, реал╕зац╕я цих соц╕альних ╕н╕ц╕атив, незважаючи на зб╕г у час╕ планування державного бюджету на 2008 р╕к та виборчо╖ кампан╕╖, ╓ ц╕лком реальною. «Переконаний, в рамках тако╖ динам╕ки формуються ресурси, як╕ дають змогу так сформувати бюджетну доктрину на наступний р╕к, щоб соц╕альн╕ ╕н╕ц╕ативи сприймалися б не як попул╕зм, а як адекватна в╕дпов╕дь на т╕ економ╕чн╕ реал╕╖, як╕ сьогодн╕ склалися», – п╕дкреслив В. Ющенко. Ц╕ ╕н╕ц╕ативи мають продемонструвати ус╕м пол╕тичним силам «можливост╕ об’╓днатися навколо ряду нац╕ональних пр╕оритет╕в, в тому числ╕, соц╕альних». «Я пропоную вс╕м пол╕тичним силам, незалежно в╕д ╖хньо╖ ╕деолог╕╖, сьогодн╕ шукати широке коло порозум╕ння, в тому числ╕, в економ╕чному ╕ соц╕альному план╕», – п╕дкреслив В. Ющенко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 31.08.2007 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5062

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков