Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2012
ПРО ПРАВА СПОЖИВАЧА ТА УКАЗ ПЕТРА I

Актуально!

6 березня ╤нспекц╕я з питань захисту прав споживач╕в у м. Севастопол╕ провела «круглий ст╕л» на тему: «Захист прав споживач╕в у структур╕ д╕яльност╕ ринк╕в: стан, проблеми, перспективи».
В╕д проблем на ринках м╕ста, дума╓ться, у нашого споживача вже оскома, а от про перспективи дов╕датися йому було б не зайве. Правда, сам зах╕д мало нагадував «круглий ст╕л»: перес╕чний споживач на ньому був представлений х╕ба що журнал╕стами.
Всесв╕тн╕й День захисту прав споживача проголошений ООН 15 березня 1962 pоку. Проте в Укра╖н╕ до 2011 року кошти на перев╕рку якост╕ товар╕в, що надходять до споживача, державним бюджетом не передбачалися. Зараз, на думку орган╕затор╕в «круглого столу», цю важливу справу вдалося зрушити з м╕сця. Цього року на проведення експертиз продукц╕╖ державним бюджетом передбачено 6 м╕льйон╕в гривень, 100 тисяч з них над╕йдуть до Севастополя. Ще 380 тисяч з м╕ського бюджету у рамках Рег╕онально╖ програми з захисту прав споживача передбачили м╕сцев╕ депутати. Отже, майже п╕вм╕льйона гривень, аби т╕льки ми, споживач╕, почувалися захищеними. Й це – на додачу до Закону Укра╖ни «Про захист прав споживач╕в».
Анал╕зуючи звернення громадян, головний спец╕ал╕ст ╕нспекц╕╖ Лариса Демшевська в╕дзначила, що люди йдуть неск╕нченним потоком. Скаржаться, головним чином, на в╕дсутн╕сть товарних чек╕в на товари, куплен╕ на ринках. В╕дсутн╕сть чека ускладню╓ повернення товар╕в та стягнення штраф╕в. Л╕дерами неяк╕сних товар╕в минулого року були побутов╕ прилади, моб╕льн╕ телефони ╕ взуття. Що ж до якост╕ продукт╕в харчування, то тут взагал╕ сумно: на креветках ╕ риб╕ – непом╕рна товща льоду, в пельменях — мало фаршу, в згущеному молоц╕ – пальмова ол╕я, у сиров’ялен╕й ковбас╕ — понад 45% жиру, в тушкован╕й яловичин╕ не знаходили лише «рог╕в ╕ копит», все ╕нше було: жир зам╕сть м’яса, шерсть тощо. Перел╕к можна продовжити.
З 19 ринк╕в Севастополя минулого року перев╕рили 15. Накладен╕ штрафн╕ санкц╕╖ у розм╕р╕ 31 тисяч╕ гривень плюс 7,5 тисяч адм╕н╕стративних стягнень.
Присутн╕сть на заход╕ представник╕в ус╕х ринк╕в м╕ста вселя╓ над╕ю, що споживач Севастополя в╕днин╕ позбудеться, якщо не вс╕х проблем одразу, то хоч би певно╖ ╖х частини. До цього йому було не солодко, можу запевнити з власного досв╕ду.
В╕др╕зок шляху, в╕д зупинки автотранспорту до будинку, в якому я мешкаю, проляга╓ через невеликий ринок. Там можна придбати овоч╕, фрукти, рибу, м’ясо, яйця, солодощ╕ тощо. На ринку завжди гам╕рно, м╕ж рядами не заасфальтовано, взуття одразу брудниться за будь-яко╖ погоди. Якщо я рухаюся з дому, то обходжу те м╕сце стороною. На зворотному ж шляху — навпаки, св╕домо йду територ╕╓ю ринку. Таким чином можна зекономити час, придбавши продукти по дороз╕ додому. Отже, власних спостережень не браку╓.
Якщо звернути увагу на механ╕чн╕ ваги, а таких на прилавках нашого ринку ще чимало, завжди можна пом╕тити, що ╖хня стр╕лочка у стан╕ спокою не зупиня╓ться на нул╕, а виставлена грам╕в на 30-40 вперед. ╤нколи покупц╕ вказують на ту похибку, ризикуючи наразитися на шквал негативу. Якось на мо╓ зауваження з цього приводу продавець нав╕ть намагалася мене присоромити: мовляв, що зараз варт╕ т╕ 50 коп╕йок, на них нав╕ть п╕вхл╕бини не купиш. Це й справд╕ так, ╕ я готова под╕литися з нею тими гр╕шми, але за умови, що вона ╖х у мене попросить, а не поцупить з мого гаманця.
Пригаду╓ться ще один еп╕зод з буденного життя перес╕чного споживача: л╕тня ж╕нка зупинилася б╕ля прилавка, де височ╕ла помаранчева г╕рка з апельсин╕в, взяла один з них в руки ╕ тут пролунав брутальний окрик продавця: «В╕д╕йд╕ть! Я н╕чого вам не продам!» Ж╕нка зн╕тилася й п╕шла. Наздогнавши ╖╖, я почула банальну ╕стор╕ю. Якось вона купила апельсини, а в╕д╕йшовши на дек╕лька крок╕в та придивившись уважн╕ше, пом╕тила на них темн╕ плями. Перепросивши, вона повернула продукт назад.
Продавець грош╕ в╕ддала, але гр╕зно наказала б╕льше н╕коли до ╖╖ прилавка не п╕дходити. «Я вже про ту ╕стор╕ю забула, а вона, бачте, пам’ята╓», — з сумом розпов╕дала незнайомка. Того дня я стала св╕дком порушення не лише права споживача, а й права людини. Й так╕ порушення на ринках нашого м╕ста — не поодинок╕.
До реч╕, на «круглому стол╕» прозвучала досить ц╕кава ╕нформац╕я. Як виявля╓ться, встановлен╕ на ринках ваги перев╕ряють раз на р╕к.
Повертаючись з заходу додому, я знову пройшла через ринок ╕ спробувала зробити фото механ╕чних ваг, як╕ були виставлен╕ неточно. Треба було бачити, як спритно продавц╕, просто на мо╖х очах, крутили ╖м н╕жки. Й це за умови, що за обважування покупц╕в передбачено штраф у розм╕р╕ 255 гривень.
Дума╓ться, перев╕ряти механ╕чн╕ ваги на ринках раз на день ╕ то було б замало, а раз на р╕к – то вже схоже на жарт.
Як тут не згадати рядки з Указу рос╕йського царя Петра I: «...Торговля испокон веков — дело воровское, посему содержание им положить мизерное и каждый год по одному вешать, чтоб другим неповадно было...» Щось на зразок цього указу прозвучало й п╕д час «круглого столу» на адресу директор╕в ринк╕в.
Якщо так╕ заходи проводити част╕ше, а не лише до Всесв╕тнього Дня захисту прав споживача, дума╓ться, ситуац╕ю тотальних порушень на ринках м╕ста можна зм╕нити на краще.
Споживачев╕ ж прац╕вники ╕нспекц╕╖ радять озбро╖тися законом й знати сво╖ права.

Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь

На фото (зл╕ва направо): головний спец╕ал╕ст Держспожив╕нспекц╕╖ Лариса Демшевська, начальник Держспожив╕нспекц╕╖ у м. Севастопол╕ ╢лизавета Пушко-Цибуляк, начальник управл╕ння промисловост╕, розвитку агроструктури та агропромислового комплексу Олег Кужман
(Фото автора)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10041

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков