Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2012
ЕНЕРГ╤Я СОНЦЯ – ВИБ╤Р СЕВАСТОПОЛЯ

Орган╕затори проекту «Енерг╕я сонця – виб╕р Севастополя» провели прес-конференц╕ю, на як╕й п╕дбили пром╕жн╕ п╕дсумки д╕яльност╕. За умови сп╕льного ф╕нансування перший дитячий садок Севастополя 30 кв╕тня перейде на забезпечення гарячою водою через встановлення гел╕осистеми.
Проект проходить за п╕дтримки Фонду «Сх╕дна ╢вропа»; при сп╕впрац╕ з Севастопольською МДА, Агенц╕╓ю рег╕онального розвитку; ╕з залученням ╕нвестиц╕й громадською орган╕зац╕╓ю «Фонд «Севастополь», Координатором проект╕в ОБС╢ в Укра╖н╕, посольством Ф╕нлянд╕╖ в Укра╖н╕, П╕вн╕чною еколог╕чною ф╕нансовою корпорац╕╓ю (НЕФКО), Агенц╕╓ю з м╕жнародного розвитку США USAID.
Мета проекту: сприяти поширенню поновлювально╖ енерг╕╖ через реал╕зац╕ю комплексно╖ п╕лотно╖ ╕н╕ц╕ативи у Севастопол╕. Основними завданнями проекту ╓:
1. Опрацювання, погодження та прийняття м╕сько╖ програми стимулювання поновлювальних та альтернативних джерел енерг╕╖.
2. Апробац╕я та запровадження факультативного навчального курсу для школяр╕в 5-6 клас╕в, а також 9-10 клас╕в з поновлювально╖ енергетики.
3. Встановлення систем альтернативних джерел енерг╕╖ в одному-двох дошк╕льних навчальних закладах на умовах сп╕льного ф╕нансування.
4. Техн╕чна пропозиц╕я з╕ встановлення гел╕осистем для забезпечення гарячою водою вс╕х дошк╕льних навчальних заклад╕в м╕ста.
5. ╤нформування м╕сцевого малого б╕знесу про енергозбереження та основи б╕знес-планування.
На думку директора громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Фонд «Севастополь» Михайла Юрлова, цей проект надзвичайно важливий з економ╕чно╖ та соц╕ально╖ точок зору, адже в його рамках р╕шенням сес╕╖ м╕ськради буде затверджена програма альтернативних джерел енерг╕╖:
— Це — п╕лотний проект, у жодному з м╕ст Укра╖ни тако╖ програми нема╓. В╕н стартував у листопад╕ минулого й ма╓ завершитися 30 кв╕тня поточного року. Ми завершили обстеження вс╕х 74 дошк╕льних навчальних заклад╕в м╕ста на предмет забезпечення ╖х гарячою водою через встановлення гел╕осистем. Робота проведена повн╕стю на кошти гранту. Зараз ми переда╓мо цю документац╕ю в управл╕ння осв╕ти й науки м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖.
В╕ктор Корн╕╓ць – заступник начальника управл╕ння осв╕ти ╕ науки м╕ста п╕дтвердив, що на сьогодн╕ обстежен╕ вс╕ дитяч╕ садки, а також проведен╕ курси для вчител╕в ф╕зики, сп╕льний сем╕нар- трен╕нг для вчител╕в та кер╕вник╕в гуртк╕в з екобезпеки:
— Готу╓ться в╕дкриття навчально-виховного корпусу (НВК) № 5 по вул. Корсунськ╕й, 22, де будуть встановлен╕ гел╕осистеми. У навчально-виховному комплекс╕ передбача╓ться в╕дкриття 5 дошк╕льних груп та 8 клас╕в початково╖ школи.
Ми спод╕ва╓мося, що використання сонячно╖ енерг╕╖ значно покращить умови перебування наших д╕тей у НВК № 5 й готу╓мося до подальшо╖ сп╕впрац╕ в рамках цього проекту.
Детальн╕ше про сам проект та його техн╕чну складову журнал╕стам розпов╕в директор проекту Михайло Горд╓╓в:
— Я хочу нагадати, що проект стартував у листопад╕ минулого року й сьогодн╕ ми з╕брали ЗМ╤, аби пов╕домити, що встигли досягти певних результат╕в. Як автори цього проекту, ми вважа╓мо розвиток альтернативно╖ енергетики найважлив╕шим пр╕оритетом м╕ста.
Ми давно вже ма╓мо проблему енергопостачання. Використання копалин для добування палива призведе до пог╕ршення еколог╕чного стану. Нав╕ть якщо сьогодн╕ робити ставку лише на розвиток кру╖зного туризму, вже й тод╕ кер╕вництво м╕ста наражатиметься на чимал╕ проблеми еколог╕чного характеру.
Зростання ц╕н на енергонос╕╖ – неминуче, проте вир╕шення проблеми ╕сну╓. Св╕тов╕ л╕дери давно вже закр╕пили стратег╕ю використання поновлювальних джерел такими документами, як К╕отський протокол. За терм╕нами, як╕ використову╓ ООН, поновлювальна енерг╕я — це будь-який вид енерг╕╖, що так чи ╕накше пов’язаний з сонцем, в╕тром, енерг╕╓ю хвиль, приплив╕в тощо. Пор╕вняно з ус╕ма рег╕онами Укра╖ни використання цього виду ресурсу в Севастопол╕ ╓ найб╕льш актуальним. Це – вир╕шення накопичених роками проблем.
Головним у нашому проект╕ ╓ опрацювання та прийняття м╕сько╖ програми, яка дозволить стимулювати використання джерел поновлювально╖ енергетики.
Варто в╕дзначити, що сонячна енерг╕я несе в соб╕ дв╕ складов╕: сонячну фотоенергетику, тобто безпосередньо пряме перетворення сонячно╖ енерг╕╖ в електричний струм, ╕ сонячну теплоенергетику. Для сонячно╖ фотоенергетики в Укра╖н╕ вже створен╕ достатньо сприятлив╕ умови для ╕нвестор╕в. У Криму вже реал╕зован╕ багатом╕льйонн╕ проекти з генерац╕╖ електроенерг╕╖ за допомогою сонця. Сонячну теплоенергетику вже багато п╕дпри╓мств та домогосподарок використовують у приватних буд╕влях, аби отримувати гарячу воду. В Севастопол╕ ми плану╓мо забезпечити гарячою водою у такий спос╕б поки що один дитячий садок.
До реч╕, в ╤зра╖л╕ та на К╕пр╕ ╕снують спец╕альн╕ закони, як╕ зобов’язують використання сонячних теплових колектор╕в у домашньому господарств╕. У США, в штат╕ Кал╕форн╕я, також д╕ють програми, що стимулюють цю галузь.
Для використання сонячно╖ енерг╕╖ у Севастопол╕ не вистача╓ в╕льних земельних площ. Ми пропону╓мо м╕ськрад╕ винести на аукц╕он або просто п╕дготувати земельн╕ д╕лянки, як╕ можуть бути застосован╕ для добування цього виду енерг╕╖. Робота за ц╕╓ю програмою дозволить також п╕дготувати документац╕ю для полегшення входу ╕нвестор╕в у галузь генерац╕╖ теплово╖ енерг╕╖.
Окремо зупинюся на демонстрац╕йному об’╓кт╕ – НВК № 5 по вулиц╕ Корсунськ╕й, 22. Ми вже узгодили проект в управл╕нн╕ ╕нвестиц╕й, управл╕нн╕ житлово-комунального господарства, в сектор╕ енергетики й зараз оч╕ку╓мо погодження у ф╕нансовому управл╕нн╕ МДА. Якщо у цьому м╕сяц╕ отрима╓мо сп╕вф╕нансування, то об’╓кт буде завершений до 30 кв╕тня.
У рамках проекту ми навчили наш м╕сцевий малий та середн╕й б╕знес, як правильно запроваджувати енергозбер╕гаюч╕ технолог╕╖, показали, як писати б╕знес-плани, щоб вони були прокредитован╕ як м╕сцевими банками, так ╕ м╕жнародними ф╕нансовими орган╕зац╕ями.
Курс сонячно╖ енергетики опрацьований з учителями ф╕зики. В рамках цього курсу проводитимуться теоретичн╕ заняття на уроках ф╕зики та природознавства, а практичн╕ заняття можуть бути орган╕зован╕ в навчально-виховному комплекс╕ № 5 шляхом проведення екскурс╕й у клас╕, облаштованому спец╕альним демонстрац╕йним устаткуванням.

Записала Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь

На фото (зл╕ва направо): М. Юрлов, В. Корн╕╓ць, М. Горд╓╓в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10106

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков