Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 06.04.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 06.04.2012
«МЕН╤ ТРИНАДЦЯТИЙ МИНАЛО...»

УВАГА: КОНКУРС!

До 13-р╕ччя кримсько╖ дитячо╖ газети «Джерельце» п╕д Шевченковим гаслом «Мен╕ тринадцятий минало...» оголошу╓ться творчий конкурс серед юних читач╕в — школяр╕в Криму ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни. Надсилайте на адресу редакц╕╖ (звичайною або електронною поштою) ваш╕ л╕тературн╕, поетичн╕, публ╕цистичн╕ твори — на будь-як╕ теми, як╕ могли б бути надрукованими в дитяч╕й газет╕. Компетентне жур╕, яке очолю╓ незм╕нний шеф-редактор «Джерельця» Данило Андр╕йович Кононенко, оц╕нить ╕ в╕дбере кращ╕ творч╕ доробки, автори яких отримають шанс вибороти суперприз (розкладний велосипед!) та ╕нш╕ нагороди.
Кр╕м творчих завдань, будуть й ц╕лком конкретн╕, за як╕ нараховуватимуться додатков╕ бали. Ось два з них:
— КОЛИ ВИЙШОВ ПЕРШИЙ НОМЕР «ДЖЕРЕЛЬЦЯ»?
— ХТО, НА ВАШУ ДУМКУ, НАДАВ ДЛЯ ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ У «ДЖЕРЕЛЬЦ╤» ГОЛОВНИЙ ПРИЗ — ВЕЛОСИПЕД?
Чека╓мо на ваш╕ в╕дпов╕д╕, в╕рш╕, опов╕дання, репортаж╕, новели, статт╕. Твор╕ть! Дерзайте! Перемагайте!

П╤ДСЛУХАНА РОЗМОВА

Тако╖ казково╖ зими, як цього року, я ще не бачила в сво╓му житт╕. Б╕лою р╕вною ковдрою сн╕г укрив усю землю. Наш кримський степ був схожий на чист╕ стор╕нки незвичайно╖ книги. А наше Славне перетворилось у б╕лосн╕жне царство. ╤ що ц╕каво, люди ходили вулицями обережно, боялися наступити на всю цю красу.
А коли подув сильний в╕тер ╕ з╕ степу назгр╕бав ц╕л╕ кучугури, як╕ д╕ставали до самих вор╕т, це теж нам ус╕м було вт╕хою.
Та не встигли люди помилуватися ц╕╓ю красою, як все част╕ше почало заглядати до нас сонечко. ╤ все стало танути.
Якось у вих╕дний я п╕шла до бабус╕. Т╕льки ступила к╕лька крок╕в за вор╕тьми, як почула незвичайний шеп╕т. З нашого пал╕садника з-п╕д сам╕с╕нько╖ огорож╕ доносилися дивн╕ звуки. Мен╕ стало ц╕каво, ╕ я п╕д╕йшла ближче. Це були перш╕ прол╕ски.
— Чому ми не розцв╕та╓мо вл╕тку, як ╕нш╕ кв╕ти? – спитала кв╕тка, ледве виглядаючи з почорн╕лого горбочка земл╕ ╕ сн╕гу.
— Тому що ми — незвичайн╕! – в╕дпов╕ла ╕нша.
— Що ж в нас такого незвичайного? Кв╕ти як кв╕ти, — похмуро промовила маленька рослина, тремтячи в╕д в╕тру.
— Ми не просто кв╕ти, ми приносимо людям зв╕стку про прих╕д весни, про перший теплий сонячний день, про народження любов╕, оновлення природи.
Почувши ц╕ слова, я зрозум╕ла, чому люди завжди усм╕хаються, побачивши цих перших пров╕сник╕в весни.

Оля ╤ШКОВА,
учениця 7 класу Славненсько╖ ЗОШ Роздольненського району, АР Крим

Г╤РКИЙ УРОК

В автобус╕ Маринка зайняла дуже зручне м╕сце. Поринувши у мр╕╖, вв╕мкнула пле╓р. На одн╕й ╕з зупинок в автобус ув╕йшла старенька ж╕нка, яка стала саме б╕ля д╕вчини. В руках у бабус╕ були важк╕ сумки. Пасажири просили школярку поступитися м╕сцем, але вона зробила вигляд, що н╕би не чу╓, а про себе подумала: «Якщо з важкими сумками носиться, то посто╖ть, н╕чого з нею не станеться».
Увечер╕ Марина разом з╕ сво╖ми батьками п╕шла до сус╕д╕в, як╕ святкували новос╕лля ╕ запросили ╖х познайомитися. Вони п╕д╕йшли до дверей. ╥х в╕дчинила... та сама л╕тня ж╕нка, як╕й Марина не поступилася м╕сцем в автобус╕. Вона була у тому самому зеленому жакет╕, в б╕л╕й кофтин╕, чорн╕й сп╕дниц╕, сиве волосся зв’язане вузликом.
Доросл╕ розговорилися. Мати почала вихваляти доньку, розпов╕дала, яка вона вихована, як поважа╓ дорослих, добре вчиться ╕ батькам допомага╓. Бабуся з докором дивилася на Марину. Д╕вчина мало кр╕зь землю не провалилася. Вона, ховаючи оч╕, розглядала к╕мнату, ст╕ну синього кольору, б╕ля стола великий телев╕зор, недалеко в╕д нього св╕тильник. А головне — щедро накритий ст╕л, де було ст╕льки всього смачного — солодощ╕в, фрукт╕в — напевне, ╕з тих важезних сумок, як╕ в автобус╕ тримала в руках бабуся.
Марин╕ н╕коли не було так соромно, як у ту хвилину. Хот╕ла зникнути, провалитися кр╕зь землю, щоб т╕льки не дивилася на не╖ старенька. Той погляд Марин╕ запам’ятався на все життя.
Тож недаремно кажуть: поважай старших ╕ знай, що ти сам будеш колись старим. Як ти ставишся до людей, так ╕ до тебе будуть ставитися...

Св╕тлана БУРАВКОВА,
Мар╕чка БАЗУНОВА,
учениц╕ 7 класу Пруд╕всько╖ ЗОШ
Сов╓тського району, АР Крим

ЯК ЖЕ НЕ ПИШАТИСЬ УКРА╥НОЮ!

Якось я була вдома сама. Все зробила, що просили батьки, тому вир╕шила подивитися телев╕зор. Взагал╕-то я не дуже це люблю, проводжу в╕льний час ╕з друзями або за гарною книжкою. Але сьогодн╕ гуляти було холодно, а книжка, як на зло, прочитана. Я перемикала з одного каналу на ╕нший, поки не знайшла програму, в як╕й розпов╕далось про р╕зн╕ кра╖ни. Передача мен╕ сподобалась. Я почула багато ц╕кавого про Великобритан╕ю, США та Австрал╕ю. Ведучий розказував про ╖хню ╕стор╕ю, традиц╕╖. Коли програма зак╕нчилась, я вимкнула телев╕зор та подумала, що мабуть мешканц╕ цих кра╖н пишаються тим, що живуть там. ╤ я почала розм╕рковувати, чи можу я пишатись сво╓ю державою.
Укра╖на — майже у центр╕ ╢вропи, а якщо бути точним, то географ╕чний центр ╢вропи недалеко в╕д м╕ста Рах╕в на Закарпатт╕.
Предки укра╖нц╕в були хоробрими во╖нами, вони захищали св╕й край, поки останн╕й во╖н ще м╕г тримати у руках спис. У часи козацтва славн╕ гетьмани Богдан Хмельницький та ╤ван Мазепа зробили Укра╖ну сильною та прославили на весь св╕т.
Протягом багатьох рок╕в наша Батьк╕вщина була п╕д п’ятою чужоземц╕в. Одначе укра╖нц╕ н╕коли не падали духом, ╕ стара╓мось й нин╕ не пасти задн╕х. А брати Клички теж довели, що ми сильн╕ не т╕льки духовно, а й ф╕зично. На ╢вробаченн╕-2004 сп╕вачка Руслана довела всьому св╕тов╕, що Укра╖на багата на таланти. А як╕ в нас красив╕ м╕ста! А яка в нас дивовижна столиця! Як же не пишатися такою кра╖ною!

Мед╕не КУБЛ╢ВА,
учениця 7 класу Пруд╕всько╖ школи Сов╓тського району, АР Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 06.04.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10148

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков