Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2012 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 20.04.2012
ВЕЛИКОДН╤ В╤ЗЕРУНКИ

11 кв╕тня Севастопольський укра╖нський культурно-╕нформац╕йний центр пров╕в фестиваль — виставку роб╕т народно╖ творчост╕ «Великодн╕ в╕зерунки». Зах╕д орган╕зований прац╕вниками культурно-просв╕тницького в╕дд╕лу центру з метою в╕дродження та збереження укра╖нських народних традиц╕й, ознайомлення мешканц╕в Севастополя з╕ святкуванням Великодня у р╕зних народ╕в, пошуку нових талант╕в та сприяння розвитку дитячо╖ самод╕яльно╖ творчост╕.
«Ця виставка — для тих, хто шану╓ культуру й традиц╕╖ свого народу, захоплю╓ться прекрасним та прагне створювати його власними руками», — сказала директор УК╤Ц Тетяна З╓н╕на, в╕дкриваючи зах╕д. З наступаючим святом Воскрес╕ння Христового учасник╕в та гостей виставки прив╕тав священнослужитель Володимирського собору на Херсонес╕ прото╕╓рей Стефан.
У заход╕ взяли участь б╕льше 30 творчих студ╕й, об’╓днань та товариств м╕ста, а також окрем╕ городяни. Творч╕ роботи нац╕онально╖ та великодньо╖ тематики, виконан╕ р╕зними техн╕ками, а також вироби домашнього вжитку, продемонстрували представники Асоц╕ац╕╖ нац╕онально-культурних товариств Севастополя.
Перед в╕дкриттям виставки, прац╕вники культурно-просв╕тницького в╕дд╕лу центру ознайомили присутн╕х з ╕стор╕╓ю ╕ традиц╕ями святкування Великодня в Укра╖н╕.
Тиждень перед Великоднем проходив у п╕дготовц╕ до свята. Починаючи з понед╕лка, кожен день мав сво╓ особливе призначення: для прибирання будинку, прасування рушник╕в та святкового одягу, саджання городини, приготування святкових страв, вип╕кання пасок чи, скаж╕мо, розписування крашанок, писанок.
╤снувало пов╕р’я, що вода у чистий четвер змива╓ ус╕ хвороби, а виготовлена того ж дня св╕чка вбереже оселю в╕д пожеж╕. Саме ця св╕чка приносила з церкви до будинку живий Великодн╕й вогонь.
П’ятницю, зазвичай, проживали спок╕йно, неквапливо, нав╕ть голосно не розмовляли, до веч╕рньо╖ служби не вживали страв. Субота завершувала приготування до свята.
Експозиц╕я виставки «Великодн╕ в╕зерунки» кр╕м традиц╕йних писанок м╕стила також вишит╕ ╕кони, рушники, картини крапельного розпису, мереживо, прикраси з дорогоц╕нних камен╕в тощо. У рамках заходу вс╕ бажаюч╕ могли взяти участь у майстер-класах, осво╖ти будь-яку техн╕ку за уподобанням.
Вперше власн╕ вироби художньо╖ вишивки показала заступник директора УК╤Ц Людмила Богатирьова.
— Ви, мабуть, укра╖нка, так гарно вишива╓те. Зв╕дки у вас цей хист?
— Не шукайте у мене укра╖нських корен╕в – ╖х нема╓. Я – рос╕янка, проте народилася у Харков╕, там вивчала укра╖нську мову, знайомилася з народними традиц╕ями. У мо╖й родин╕ не вишивали, але бабуся дуже гарно шила й моделювала одяг. Цей хист д╕стався й мен╕ у спадок: мо╓ сьогодн╕шн╓ вбрання виготовлене власноруч. А вишивати я почала сама й у досить зр╕лому в╕ц╕.
╢ реч╕, що захоплюють нестримно. Якось, гостюючи в друз╕в у Кам’янц╕-Под╕льському, я побачила надзвичайно красив╕ родинн╕ рушники. Хто бував у тому ╕сторичному м╕стечку, той зна╓, який величезний виб╕р тканин та ниток для вишивання у тамтешн╕х крамницях: важко втриматися, щоб щось не придбати. А придбавши увесь той скарб, в╕дчува╓ш бажання створити щось неповторне, сво╓...
Цей в╕зерунок, що ви бачите на вишитому рушнику, чимось мене зачепив. Напевне, в╕н несе у соб╕ якусь глибинну ╕нформац╕ю, сп╕взвучну мо╖й душ╕. Як пот╕м я д╕зналася, саме в ньому закодован╕ хрести-обереги життя та продовження роду. Рушник я вишила рок╕в п’ять тому, до вес╕лля сво╓╖ доньки. А коли вона вже готувалася стати мат╕р’ю, я почала вишивати ╕кону Пресвято╖ Богородиц╕ «Нев’янучий цв╕т».
Цю ╕кону можна сьогодн╕ побачити майже в кожному укра╖нському храм╕. Перед нею моляться, щоб зберегти себе в чистот╕ й праведност╕, за щасливе зам╕жжя та щоб родина мала змогу продовжити св╕й р╕д. Я зак╕нчила ╖╖ десь чотири роки тому, коли ми оч╕кували народження онука. Хрестили його також з ц╕╓ю ╕коною. Вона в мене вже як родинна рел╕кв╕я.
Вишивання — це вишукана, але досить складна робота, за якою роздуму╓ш над сенсом життя, доходиш висновку, що у ньому ╓ щось значим╕ше, сутт╓в╕ше, н╕ж митт╓в╕ задоволення. Я переконана, що людина за такою роботою очища╓ться душею, торкаючись чогось в╕чного, глибинного. Це — як екзамен на моральн╕сть. Взагал╕, на мою думку, народн╕ традиц╕╖ — це основа сусп╕льно╖ морал╕. Вшановуючи ╖х, людина зм╕ню╓ться на краще, розвива╓ться й вдосконалю╓ться.
Насамк╕нець заходу кер╕вництво УК╤Ц нагородило вс╕х учасник╕в виставки пам’ятними дипломами. Автори кращих роб╕т, за визначенням глядач╕в, в╕дгуки яких збирали у скриньку, кр╕м диплом╕в отримали ще солодк╕ призи в╕д ТМ «Медобори».

Л╕д╕я СТЕПКО

на фото: вперше власн╕ вироби художньо╖ вишивки показала заступник директора УК╤Ц Людмила Богатирьова

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2012 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10190

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков