Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 08.06.2012
ВОНИ НЕ ОБРАЗЯТЬ, НЕ ЗРАДЯТЬ...

На воротах у Тетяни Соколенко приверта╓ увагу вицв╕ла наклейка – це роздрук╕вка газетно╖ статт╕ «Кара для живодьор╕в», а донедавна вис╕в там ще й текст закону про жорстоке поводження ╕з тваринами, який передбача╓ карну в╕дпов╕дальн╕сть, та люди з╕рвали. Бо як же це можна обмежувати ╖хн╕ д╕╖, вони ж «в╕нець» природи, тому ╕ з правом на життя для ╕нших можуть визначитися сам╕ ╕ надають його... майбутньому м’ясу, молоку, яйцям та вовн╕, ще, можливо, собакам як охоронцям ╖хнього майна. А кицька – це припустимо лише там, де в комор╕ пасуться миш╕, ╕ бажано, т╕льки одна.
У Тетяни Олександр╕вни ╖х – тридцять с╕м, а тому нема╓ таких «компл╕мент╕в», яких би не доводилося ╖й чути на свою адресу, хоч з дому не виходь. Але д╕стають ╕ тут: то труять ╖╖ улюбленц╕в, ╕ Тетяна Олександр╕вна в пан╕ц╕ б╕га╓ з помираючими тваринами по ветеринарах, то шукають на не╖ «управу» згори, скаржачись начальству л╕карн╕, де працю╓ ж╕нка.
╤, д╕йсно, як це можна годувати тварин, коли «д╕ти голодн╕ ходять!» Ця фраза добре знайома ╕ мен╕ – в такий спос╕б «друз╕ народу» хочуть довести, що насправд╕ вони не монстри, просто хочуть, щоб хтось б╕льш рац╕онально використовував сво╖ кошти. У тому ж ╕ справа, що «хтось», бо в╕д них самих н╕ д╕тям, н╕ тваринам допомоги не дочекатися.
Ну а Тетяна Олександр╕вна 38 рок╕в свого життя в╕ддала хворим д╕тям. Саме ст╕льки пропрацювала вона медсестрою у с╕мферопольськ╕й дитяч╕й л╕карн╕ № 2, та ще й у найтяжчому ╖╖ кард╕олог╕чному в╕дд╕ленн╕, а вийшовши на пенс╕ю, залишилась працювати л╕фтером. Залишилась, бо потр╕бн╕ грош╕, а ще тому, що там, у л╕карн╕, вся ╖╖ родина. Головний л╕кар Лариса ╤ван╕вна Семенова та начмед Св╕тлана ╢фим╕вна Волод╕на завжди п╕дтримують ╖╖ у тяжку хвилину, а ╖х у житт╕ Тетяни Соколенко, як ╕ будь-яко╖ ╕ншо╖ людини, вистача╓. Особливо добре щодо тварин розум╕╓ ╖╖ Св╕тлана Волод╕на – вона нав╕ть власну дочку в╕дряджала робити ╖м ╕н’╓кц╕╖, поки фахова медсестра не переступила той бар’╓р, що заважав ╖й завдавати кицьц╕ болю, хоч ╕ б╕ль цей – в ╕м’я порятунку.
Якось кер╕вництво л╕карн╕ порекомендувало Тетяну Олександр╕вну для догляду за мат╕р’ю прац╕вниц╕ м╕ноздорову, переконане, що червон╕ти за не╖ не доведеться. До реч╕, варто пам’ятати, що ми вс╕, у тому числ╕ й нин╕шн╕ в╕п-персони, чи╖ погляд ╕ слово сьогодн╕ захоплено ловлять сотн╕ людей, на останньому етап╕ життя ц╕лком можемо стати понад усе залежними в╕д доброти ╕ сердечност╕ ось тако╖ «нян╕», яку за кращих час╕в ╕ за людину-то дехто не вважав. ╤ дай Боже, щоб вона виявилася схожою на Тетяну Олександр╕вну: доброю, в╕дданою, безкорисливою, турботливою...
Такою вона була з тваринами, такою ╓ з людьми, такою залиша╓ться завжди – перед Богом, до якого тягнеться ус╕╓ю душею. В одн╕й-╓дин╕й к╕мнат╕, де живе Тетяна Соколенко разом з╕ сво╖ми тваринами (вона ж – ╕ кухня), – те, що пов’язане з рел╕г╕╓ю, та календар╕ ╕ плакати ╕з зображенням кицьок. Посередин╕ – два л╕жка, одне – для тварин, на ╕ншому спить хазяйка та вс╕ бажаюч╕, кому вистача╓ м╕сця. Кицьки чист╕, доглянут╕ ╕ сит╕. Мають окремий ст╕л, посуд, холодильник, «аптечку» з╕ шприцами, в╕там╕нами, антиб╕отиками, против╕русними препаратами, краплями для очей ╕ вушок, ╕нгалятором та ╕ншим медичним знаряддям. ╥жа – варена к╕лька з рибними нутрощами разом ╕з хл╕бом та кашею ╕ молоко, лише для найменшеньких – кет╕-кет. За мо╖ми п╕драхунками, на все це треба приблизно п╕втори тисяч╕ гривень на м╕сяць, тож на життя сам╕й господарц╕ в╕д ╖╖ пенс╕╖, зарплати ╕ гаража, що зда╓ться в оренду, залиша╓ться менше п’ятисот гривень. Вона навряд чи вклалася б у цю суму, аби не рештки каш та суп╕в з л╕карняно╖ кухн╕. Але н╕що само додому не ходить, Тетяна Олександр╕вна вже забула, коли розгулювала з дамською сумочкою, без тяжких клунк╕в.
А головний ╖╖ маршрут – це дом╕вка ╕ найближча веткл╕н╕ка, бо вс╕ ╖╖ годуванц╕ – бездомн╕, ╕ б╕льш╕сть довелося л╕кувати та виходжувати. К╕лька – потерп╕л╕ в ДТП, а це для тварин, як ╕ для людей, не т╕льки травми, але ╕ стрес, який теж потребу╓ л╕кування. Одного разу ж╕нка врятувала кошенят, живцем засипаних землею. ╤ншого, теж б╕ля веткл╕н╕ки, розпакувала вал╕зу, виставлену посеред дороги. Люди казали: не ч╕пай, може, там вибух╕вка. А виявилося — кошенята. Тих й ╕нших вигодовувала з╕ шприца та п╕петки. Там же, б╕ля л╕карн╕, забрала двох кицьок, як╕ осирот╕ли п╕сля смерт╕ господарки. Ск╕льки тварин – ст╕льки й ╕стор╕й, ╕ майже вс╕ ╖х боляче слухати.
Та щонайперша причина регулярного в╕дв╕дування кл╕н╕ки – це необх╕дн╕сть стерил╕зац╕╖ кицьок, бо важко нав╕ть уявити, щоб то було, якби вони почали в межах одн╕╓╖ квартири давати припл╕д. Щодо стерил╕зац╕╖ бездомних тварин, тут Тетяна Олександр╕вна переконана: робити це необх╕дно, ╕ це значно гуманн╕ше, н╕ж закопувати кошенят живими в землю або палити, як це намагалися зробити на ╖╖ очах п╕дл╕тки. Та ц╕на такого «задоволення» по-справжньому куса╓ться: 250 грн. з кицьки ╕ 120 — з кота, не враховуючи п╕сляоперац╕йного тримання в кл╕н╕ц╕, що сяга╓ приблизно вартост╕ само╖ операц╕╖.
Щоправда, ╓ кл╕н╕ки, де бездомних тварин оперують безкоштовно, але увесь п╕сляоперац╕йний догляд ма╓ зд╕йснюватися пот╕м за межами л╕карн╕, що в умовах бродячого життя тварин взагал╕ неможливо. Вс╕ ц╕ питання для Тетяни Соколенко ╓ дуже бол╕сними, ╕ вона регулярно порушу╓ ╖х у листах до високопосадовц╕в. А ще пише про людську жорсток╕сть, про високу варт╕сть товар╕в, необх╕дних для догляду за тваринами, а передовс╕м – л╕к╕в. В╕дпов╕д╕, коли ╕ надходять, то дуже скуп╕, бо й д╕йсно, якщо голодують ╕ страждають д╕ти ╕ засоби для ╖хнього порятунку в╕д хвороб дедал╕ част╕ше збира╓ вся Укра╖на, то що вже говорити про тварин.
Але ж для Тетяни Олександр╕вни вони теж майже д╕ти: вс╕ мають ╕мена ╕ хоча б приблизну дату народження (це заф╕ксовано «документально»), час в╕д часу бувають ╕менинниками (чим не свято?), а коли серйозно хвор╕ють, ж╕нка не спить ночами. Тож кицьку з парал╕зованою лапкою вона возила ╕ на рентген, ╕ на УВЧ, ╕ на масаж, тваринку з водянкою вил╕кувала бананами, а щоб «д╕ти» не мерзли ╕ не застуджувались в прохолодн╕ дн╕, вмика╓ газове опалення нав╕ть вл╕тку. Хоча це теж – грош╕.
Запитую, чого б хот╕ла пан╕ Тетяна в╕д ц╕╓╖ публ╕кац╕╖, заздалег╕дь переконана, що вона заговорить про матер╕альну п╕дтримку.
— Звичайно, в╕д кошт╕в не в╕дмовилася б. Нагодувала б ╖х смачн╕ше, бо особисто мен╕ н╕чого не треба. А ось якби хто подарував для кицьок воль╓р, була б безмежно вдячна, бо у когось – п╕сляоперац╕йний пер╕од, хтось грипу╓ – ╖х не можна тримати разом. Та найголовн╕ше, напиш╕ть, щоб люди не ображали тварин, бо Господь ╖х за це обов’язково покара╓. А я не хочу н╕кому горя. Та ╕ як ╖х можна не любити? Вони н╕коли не зроблять боляче, не образять, не зрадять.
Особисто я могла б продовжити перел╕к цих позитивних момент╕в. Бо кицьки ╕ л╕кують, ╕ нав╕ть в╕д смерт╕ рятують – найчутлив╕ш╕ з них  можуть розд╕лити з вами ваше горе, запоб╕гаючи в╕дчайдушному кроку. Знаю ╕з власного досв╕ду ╕ пов╕домляю це для тих, хто не визна╓ самоц╕нност╕ життя представник╕в тваринного св╕ту. Подив╕ться в ╖хн╕ оч╕ – там ц╕ла гама почутт╕в: ╕ страх, ╕ насторожен╕сть, ╕ зневага, ╕ любов, ╕ н╕жн╕сть, це невикривлене дзеркало, в якому ми бачимо себе – у сукупност╕ тих почутт╕в, як╕ виклика╓мо.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10380

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков