Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2012
СЕВАСТОПОЛЬ СВЯТКОВИЙ

14 червня Севастополю виповнилося 229 рок╕в. Дата – хоч ╕ не юв╕лейна, проте святкуватимуть ╖╖ не один тиждень. Першим гранд╕озним заходом, що з╕брав тисяч╕ мешканц╕в м╕ста ╕ його гостей, став День ╤сторичного бульвару, орган╕зований Нац╕ональним музе╓м геро╖чно╖ оборони та зв╕льнення Севастополя.
Красень-бульвар приймав гостей уже в 23-й раз, засв╕дчуючи добру традиц╕ю збиратися у цьому шанованому для вс╕х м╕сц╕, аби згадати ╕стор╕ю та переосмислити сьогодення. Б╕ля буд╕вл╕ Панорами з╕бралися сотн╕ севастопольц╕в та гостей м╕ста.
Того дня на алеях бульвару розм╕стилися близько 70 виставок ╕ композиц╕й. Серед них – 12 фондових колекц╕й музею з малов╕домими експонатами, що збер╕гаються у запасниках. Деяк╕ з них: стенди з фотограф╕ями, газети, журнали, науков╕ дов╕дки про ╕сторичне минуле м╕ста, можна побачити лише раз на р╕к — в День ╤сторичного бульвару, на таких ось гранд╕озних виставках п╕д в╕дкритим небом. На жаль, прим╕щення музею — т╕снуват╕, — кажуть науков╕ сп╕вроб╕тники закладу.
Ч╕льне м╕сце у святкуванн╕ Дня ╤сторичного бульвару традиц╕йно в╕дводиться параду в╕йськово-╕сторичних клуб╕в. Цього разу 17 таких клуб╕в: з Укра╖ни, Рос╕╖ та Б╕лорус╕ пройшли урочистою ходою по головному к╕льцю м╕ста та реконструювали еп╕зод бою м╕ж рос╕янами ╕ французами час╕в Кримсько╖ в╕йни 1854-1855 рок╕в.
З дозволу кер╕вництва музею геро╖чно╖ оборони та зв╕льнення Севастополя у рамках параду в╕йськово-╕сторичних клуб╕в вперше вулицями Севастополя пересувалася раритетна гармата час╕в Кримсько╖ в╕йни.
Не об╕йшлося ╕ без курйоз╕в: причеплена до реконструйованого автомоб╕ля гармата на колесах зробила його неповоротким та спричинила з╕ткнення з автомоб╕лем марки «Ауд╕». Об╕йшлося без жертв та траг╕чних ушкоджень сучасно╖ ╕ раритетно╖ техн╕ки. Пригода пот╕шила веселий натовп, що з╕брався подивитися на незвичне ДТП.
Програма свята ╤сторичного бульвару м╕стила також концертно-розважальн╕ заходи — виступи творчих колектив╕в м╕ста, а також обох флот╕в, конкурсн╕ туристично-кра╓знавч╕ програми, в╕льн╕ в╕дв╕дини Панорами оборони Севастополя ╕ виставкових зал╕в музею.
Сво╖ культурн╕ надбання демонстрували 30 нац╕онально-культурних товариств, близько 20 громадських орган╕зац╕й, приватн╕ особи. Бажаюч╕ могли скуштувати страви нац╕онально╖ кухн╕ р╕зних народ╕в, що населяють Крим та Севастополь, ознайомитися з творч╕стю народних митц╕в, придбати сувен╕ри та з задоволенням посп╕вати й потанцювати разом з представниками р╕зних етнос╕в ╕ народностей.
Традиц╕йн╕ укра╖нськ╕ вироби: вишит╕ рушники, мережан╕ серветки, глиняний посуд, писанки, укра╖нськ╕ книги тощо демонстрували в╕дв╕дувачам майстрин╕ з м╕сцевого осередку товариства «Просв╕та». Вони готов╕ були розпов╕сти вс╕м бажаючим про традиц╕╖ та звича╖ укра╖нського народу в╕д прадавн╕х час╕в до сьогодення.
Була у нашо╖ виставки й потужна п╕дтримка – Мирослав Андр╕йович Мамчак. В╕йськовий журнал╕ст, громадський д╕яч, автор ц╕ло╖ низки книг про ╕стор╕ю держави, Укра╖нського в╕йськового флоту, зб╕рок гуморесок на в╕йськову тематику тощо.
Засмучен╕ проектом закону про мови, ухваленим нещодавно в ст╕нах Верховно╖ Ради у першому читанн╕, просв╕тяни розм╕стили думку знаного пол╕толога щодо цього закону поруч з укра╖нськими експонатами. Можна сказати, експонували св╕й б╕ль ╕ протест.
В╕дв╕дини Панорами геро╖чно╖ оборони Севастополя та екскурс╕╖ в ст╕нах музею того дня були безплатними. Городяни могли також безкоштовно переглянути у пав╕льйон╕ музею геро╖чно╖ оборони та зв╕льнення Севастополя ф╕льм Олександра Ханжонкова «Оборона Севастополя». Картина була знята у 1911 роц╕ в Севастопол╕ й стала першою в╕тчизняною повнометражною к╕ностр╕чкою.
Святкування Дня ╤сторичного бульвару продовжилося концертом творчих самод╕яльних колектив╕в на сцен╕, розташован╕й б╕ля буд╕вл╕ Панорами.

Л╕д╕я СТЕПКО
Фото автора

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10417

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков