Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2012
ДЕНЬ СЕВАСТОПОЛЯ: ВСЬО РОС╤Я!

14 червня 2012 року на честь в╕дзначення Дня Севастополя в╕дбулися м╕ськ╕ урочист╕ збори у театр╕ ╕м. Луначарського. Дивне якесь у нас м╕сто, в╕дзнача╓мо 229-т╕ роковини м╕ста, коли зовс╕м недавно в╕дзначали п╕втори тисяч╕ рок╕в його частин – ╤нкерману ╕ Херсонесу, 2,5 тисяч╕ – Балаклав╕, та й П╕вн╕чна сторона, яка ран╕ше мала назву Ахтияр, тягне не менше, н╕ж на 600 рок╕в. Але святку╓мо 229, н╕би до приходу сюди рос╕йського флоту життя на територ╕╖ нашого м╕ста не ╕снувало. Святкування колон╕альних свят севастопольськими аборигенами продовжу╓ться.
На зборах не в╕дчувалося, що м╕сто ╓ укра╖нським ╕ утриму╓ться коштом укра╖нського народу. Державна мова була показово про╕гнорована як у промовах, так ╕ на концерт╕. На урочистостях рос╕йською мовою зачитали поздоровлення севастопольцям в╕д Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича. «Севастопольц╕ ╕ сьогодн╕ ╓ вз╕рцем справжнього патр╕отизму та любов╕ до р╕дно╖ земл╕. Саме вам — найтепл╕ш╕ слова глибоко╖ вдячност╕ й шани за безц╕нний скарб, який ви переда╓те у спадок прийдешн╕м покол╕нням, — честь, г╕дн╕сть та в╕йськову виправку», — звучало з╕ сцени у рос╕йськомовному виклад╕.
╤ д╕йсно, безц╕нний скарб патр╕отизму могли спостер╕гати присутн╕ в зал╕. У цьому патр╕отичному скарб╕ Укра╖ни як держави не ╕снувало. Про державну адекватн╕сть замовник╕в ╕ режисер╕в цього «святкового» д╕йства св╕дчить творче перевт╕лення гасла ПР «Укра╖на для людей» — у «Дворянський бал», розпоряджалися яким князь Володимир, ╕мператриця Катерина ╤╤ з князем Потьомк╕ним та адм╕рали Лазар╓в ╕ Нах╕мов. Серед присутн╕х на заздалег╕дь оголошених урочистих зборах «дворяни» не просл╕дковувалися, х╕ба що «нов╕тн╕» з них сид╕ли на ран╕ше заброньованих В╤П-м╕сцях. Решт╕ зали дали зрозум╕ти, що саме для цих, нов╕тн╕х «дворян», готують севастопольськ╕ власт╕ укра╖нське м╕сто Севастополь. Гордими господарями вид╕лялися представники рос╕йського флоту.
Вже ув╕йшло в традиц╕ю м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, а це вона проводила урочист╕ збори, на День м╕ста ╕гнорувати Державний Г╕мн Укра╖ни. Зам╕сть нього укра╖нськ╕ державн╕ службовц╕ в╕д 6 до 1 ранг╕в з╕ сльозами на очах стоячи слухали г╕мн, в╕рн╕ше, рос╕йську колон╕альну брехливу п╕сеньку про н╕бито неприступний Севастополь, який ╓ горд╕стю ╕ славою русск╕х моряк╕в, тобто тепер╕шн╕й г╕мн м╕ста, який натхненно виконували артисти рос╕йського флоту. З чорноморськими сп╕ваками намагалися змагатися в любов╕ до мови «росс╕йск╕х крестьян» ╕ артисти музичного Центру ВМС Укра╖ни, як╕, спливаючи потом п╕д прожекторами, виводили, що р╕дна мова ╖м не мила.
Висок╕ ордени ╕мен╕ укра╖нських видатних гетьман╕в в╕д укра╖нського Президента ч╕плялися на груди виключно ветеранам ╕ членам Союзу радянських оф╕цер╕в, як╕ колонами ходять п╕д червоними прапорами ╕ ганьблять тих же гетьман╕в.
Не було на сцен╕ ╕ Державного прапора Укра╖ни. На збори не запросили ветеран╕в ВМС Укра╖ни та тих, хто стояв б╕ля виток╕в нац╕онального державного буд╕вництва у Севастопол╕. Саме в цьому, треба думати, Президент вглед╕в «неповторну самобутн╕сть ╕ колорит» Севастополя. У центр╕ збор╕в красувалися народн╕ депутати Лебед╓в ╕ Колесн╕ченко. ╤ хоч вони не ╓ кор╕нними севастопольцями ╕ майже н╕чого путнього не зробили м╕сту, з ╖хн╕х виступ╕в проглядалося неприкрите бажання за допомогою севастопольц╕в знову потрапити до Верховно╖ Ради Укра╖ни.
Под╕бний сплеск патр╕отизму по-севастопольськи в╕дбувся ╕ напередодн╕ п╕д час святкування Дня ╤сторичного бульвару. Н╕ у виступах, н╕ у демонстрац╕ях-парад╕ ╕сторичних клуб╕в, н╕ на концерт╕ укра╖нське слово, укра╖нська п╕сня не звучали. ╢дина «Просв╕та» виставила свою виставку книг ╕ вишиванок та просв╕тянський хор завзято демонстрував свою державн╕сть до оф╕ц╕йного початку свята.
Отже, спостережливий глядач м╕г зробити висновок: у Севастопол╕ протягом останн╕х 229 рок╕в укра╖нц╕ не жили, не живуть зараз, ╕ у м╕ст╕ В╕йськово-Морськ╕ Сили не ╕снують. Укра╖нц╕ за м╕сто з ворогами не боролися, на флот╕ Чорноморському н╕коли не служили, свою кров на численних в╕йнах не проливали ╕ м╕сто п╕сля во╓нно╖ розрухи не в╕дбудовували.
Всьо Рос╕я! Як сказав один з ряжених актор╕в: «Радий, панове, що м╕сто знаходиться в над╕йних руках»… Ось т╕льки в чи╖х?

Мирослав МАМЧАК

* * *

ТИМ ЧАСОМ...

Укра╖на виявилася лише на 5-му м╕сц╕ в списку кра╖н, яких жител╕ Рос╕╖ називають найближчими друзями й союзниками РФ. Про це св╕дчать результати соц╕олог╕чного досл╕дження, проведеного рос╕йською недержавною досл╕дницькою орган╕зац╕╓ю «Левада-Центр».
На першому м╕сц╕ перебува╓ Б╕лорусь – ╖╖ згадали 34% респондент╕в, на другому – Казахстан (28%), на третьому – Н╕меччина (17%), на четвертому – Китай (16%), а Укра╖на пос╕ла т╕льки п’яту позиц╕ю з 13%.
Опитування було проведено наприк╕нц╕ травня 2012 року серед 1604 громадян Рос╕╖ в╕ком 18 рок╕в ╕ старших у 130 населених пунктах 45 рег╕он╕в кра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10418

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков