Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2012 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 27.07.2012
У НЕСКОРЕНОМУ ГАРН╤ЗОН╤ ЛУНАВ РЕКВ╤╢М...

Пам’ять

У Музе╖ ╕стор╕╖ оборони Аджимушкайських каменоломень в╕дкрилася стац╕онарна виставка «Рекв╕╓м Кримському фронту». 70 рок╕в тому Керченська оборонна операц╕я ув╕йшла у свою завершальну фазу.
У заход╕ взяли участь ветерани в╕йни, перший заступник м╕н╕стра культури й мистецтв АР Крим Вадим ╢реняк, представники Генерального консульства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Криму, окремого батальйону берегово╖ оборони ВМСУ, керченського загону морсько╖ охорони Державно╖ прикордонно╖ служби Укра╖ни, ╕нших в╕йськових формувань ╕ правоохоронних орган╕в, Новомикола╖вського етнограф╕чного музею, пошукового загону «Патр╕от» (Нижньог╕рський район), Керченського ╕сторико-культурного запов╕дника й Керченського м╕ськвиконкому.
Заступник командира окремого батальйону берегово╖ оборони ВМСУ з виховно╖ роботи кап╕тан Олекс╕й Н╕к╕форов пов╕домив, що композиц╕я дозволя╓ по-новому подивитися на ╕сторичн╕ под╕╖, як╕ н╕коли не з╕труться з пам’ят╕ кримчан.
— Це Ак-Монайськ╕ позиц╕╖, Керченсько-Феодос╕йський, Ельтигенський десант, це геро╖чна оборона Аджимушкаю, це друг╕ за величиною середньодобов╕ втрати за всю ╕стор╕ю в╕йни, коли на одного вбитого фашиста було 50 загиблих з нашо╖ сторони!
Учасник бойових д╕й в Аджимушка╖ Михайло Радченко, котрий перер╕зав стр╕чку, в╕дкриваючи нову експозиц╕ю, розпов╕в про те, що в╕дбувалося в п╕дземелл╕:
— Я покинув каменоломн╕ не з власно╖ вол╕, а за наказом... Останн╕м наказом, що врятував мен╕ життя. Я повинен був загинути тут, разом з ус╕ма ╕ншими захисниками ц╕╓╖ свято╖ земл╕, — з╕ сл╕зьми згадував ветеран.
Елементи ново╖ композиц╕╖ утворюють стил╕зований хрест. Його центральна частина — потужний клин н╕мецького наступу, що роз╕рвав л╕н╕ю Ак-Монайських позиц╕й. Д╕╖ ударних угруповань на найб╕льш важливих напрямках дозволили н╕мцям у найкоротш╕ терм╕ни роз╕рвати й розметати арм╕ю Кримського фронту. Макове поле, як символ пам’ят╕ про полеглих солдат╕в, перерива╓ л╕н╕я Ак-Монайських позиц╕й. Чотири таблички м╕стять перел╕к ус╕х в╕йськових частин, як╕ входили до складу Кримського фронту.
Поруч — св╕тлини вищих в╕йськових начальник╕в, як╕ проводили бойову операц╕ю на Керченському п╕востров╕. За словами ╕сторик╕в, саме вони несуть моральну в╕дпов╕дальн╕сть за т╕ колосальн╕ втрати, як╕ фронт зазнав на керченськ╕й земл╕.
З ╕ншого боку — лише три фотограф╕╖, що персон╕ф╕кують вс╕ 200 тисяч чолов╕к, як╕ загинули й пропали безв╕сти.
П╕дполковник Олександр Са╓нко пов╕домив, що на прикладах безпрецедентно╖ мужност╕ во╖н╕в Керченського морського десанту й п╕дземного Аджимушкайського гарн╕зону сьогодн╕ виховуються в╕йськовослужбовц╕ в╕йськ берегово╖ оборони. З кер╕вництвом музейного комплексу налагоджене т╕сне сп╕вроб╕тництво. За роки досл╕джень в╕йськовослужбовц╕ допомагали пошуковцям й у розкопках, ╕ в п╕дготовц╕ урочистих заход╕в, ╕ просто п╕дтримували, п╕дтверджуючи стару ╕стину, — арм╕я з народом.
Учн╕ школи-г╕мназ╕╖ № 2 ╕ в╕йськовослужбовц╕ пройшли на екскурс╕ю Аджимушкайськими каменоломнями. Вони побачили нов╕ експонати, ╕сторико-побутов╕ предмети й документи, знайден╕ п╕д час останн╕х експедиц╕й у каменоломнях.
Кап╕тан ╤ рангу у в╕дставц╕ Рем Григорович Золотих в╕д ╕мен╕ вс╕х ветеран╕в подякував в╕йськовослужбовцям, школярам, пошуковцям й ус╕м, хто бере участь у заходах под╕бного роду, за виховання патр╕отичного духу молод╕. У каменоломнях ветерани й гост╕ поклали кв╕ти до братсько╖ могили й ушанували пам’ять нескореного гарн╕зону хвилиною мовчання.

Руслан СЕМЕНЮК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2012 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10566

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков