Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 17.08.2012
ПРЕЗИДЕНТ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ТА ДОРУЧИВ УРЯДУ СТВОРИТИ РОБОЧУ ГРУПУ

8 серпня Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕дписав Закон №5029-VI «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики». Також Глава держави доручив Каб╕нету М╕н╕стр╕в утворити робочу групу ╕з залученням громадськост╕, в╕домих д╕яч╕в осв╕ти, науки та мистецтв, пров╕дних фах╕вц╕в ╕з мовних питань для розробки та внесення системних пропозиц╕й з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕.

ДОРУЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ
Щодо удосконалення законодавчого забезпечення застосування мов в Укра╖н╕

З метою удосконалення законодавчого забезпечення застосування мов в Укра╖н╕, забезпечення всеб╕чного розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах сусп╕льного життя на вс╕й територ╕╖ Укра╖ни, гарантування в╕льного розвитку, використання ╕ захисту вс╕х р╕дних мов громадян Укра╖ни, виконання зобов’язань, взятих за м╕жнародними договорами Укра╖ни з цих питань, подальшого впровадження ╓вропейських стандарт╕в у ц╕й сфер╕:
М. АЗАРОВУ
1. Утворити робочу групу ╕з залученням громадськост╕, в╕домих д╕яч╕в осв╕ти, науки та мистецтв, пров╕дних фах╕вц╕в з мовних питань для розробки та внесення системних пропозиц╕й з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕.
Терм╕н — 13 серпня 2012 року
2. Забезпечити нев╕дкладне розроблення ╕з залученням зазначено╖ робочо╖ групи та затвердження Державно╖ програми всеб╕чного розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови.
Терм╕н — 27 серпня 2012 року
Президент Укра╖ни
В╕ктор ЯНУКОВИЧ

ПАРЛАМЕНТ КРИМУ ВЖИВ ЗАХОД╤В...

На позачергов╕й сес╕╖ кримського парламенту 15 серпня прийнято постанову «Про першочергов╕ заходи з виконання в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Закону Укра╖ни «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики». Як пов╕домля╓ прес-центр Верховно╖ Ради АРК, документ прийнято з метою забезпечення реал╕зац╕╖ мовних прав ╕ свобод кримчан.
«Рад╕ м╕н╕стр╕в АРК доручено до 10 жовтня 2012 року п╕дготувати ╕ внести на розгляд парламенту республ╕ки пропозиц╕╖ щодо реал╕зац╕╖ Закону Укра╖ни «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики» в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, — йдеться у пов╕домленн╕.
Уряду автоном╕╖ також доручено забезпечити проведення роз’яснювально╖ роботи серед кримчан про основн╕ положення закону.
Органам м╕сцевого самоврядування ╕ районним державним адм╕н╕страц╕ям в АРК рекомендовано розробити ╕ зд╕йснювати заходи щодо реал╕зац╕╖ положень мовного закону на в╕дпов╕дних територ╕ях.
У сво╓му виступ╕ сп╕кер кримського парламенту Володимир Константинов як автор проекту цього р╕шення зазначив, що «кримчани, як ╕ м╕льйони громадян Укра╖ни, були не лише св╕дками, а ╕ мимов╕льними учасниками сво╓р╕дного мовного бл╕ц-кригу в кра╖н╕». За його словами, понад 80% жител╕в, як╕ мешкають в АРК, р╕дною мовою вважають для себе рос╕йську.
«Президент Укра╖ни В╕ктор Федорович Янукович прийняв мудре пол╕тичне р╕шення, п╕дписавши документ. Закон набрав чинност╕», — зазначив в╕н, п╕дкресливши, що укра╖нська мова в Криму, як ╕ скр╕зь у кра╖н╕, ╓ державною мовою, ╕ з ухваленням цього закону ╖й н╕чого не загрожу╓.
За словами В. Константинова, правов╕ норми закону дадуть змогу забезпечити у 13 рег╕онах кра╖ни функц╕онування ╕ розвиток 18 рег╕ональних мов.
Сп╕кер нагадав, що за результатами Всеукра╖нського перепису населення 2001 року в Криму мешкало близько 1,2 млн. рос╕ян, 0,5 млн. укра╖нц╕в ╕ 0,25 млн. кримських татар. Загалом в автоном╕╖ нарахову╓ться близько 130 нац╕ональностей.

УКРА╥НЦ╤ — «МЕНШИНА В МЕНШИН╤»?

Дев’ять громадських орган╕зац╕й Криму звернулися до гол╕в Верховно╖ Ради ╕ Ради м╕н╕стр╕в АРК Володимира Константинова та Анатол╕я Могильова ╕з закликом оголосити в автоном╕╖ укра╖нську мову «нар╕вн╕ з рос╕йською ╕ кримськотатарською рег╕ональною».
Про це пов╕домив голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Укра╖нський д╕м» Андр╕й Щекун. У зверненн╕ також – прохання «передбачити у Республ╕канському бюджет╕ АРК кошти на розвиток поруч з ╕ншими рег╕ональними мовами Криму укра╖нсько╖ мови, укра╖нсько╖ культури та укра╖нсько╖ осв╕ти».
Автори документу, серед яких кер╕вники всекримсько╖ ╕ с╕мферопольсько╖ «Просв╕ти», «Укра╖нського дому», республ╕кансько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕мен╕ Тараса Шевченка, Всекримського товариства «Укра╖на-Св╕т» та ╕нших зазначають, що Крим ма╓ особливий конституц╕йний статус автоном╕╖, а також – адм╕н╕стративна одиниця, де етн╕чн╕ укра╖нц╕ перебувають у меншост╕.
«Маючи статус «меншини в меншин╕», етн╕чне укра╖нське населення перебува╓ п╕д захистом чинного в╕тчизняного та м╕жнародного законодавства про права нац╕ональних меншин», – говориться у зверненн╕ представник╕в громадськост╕ до кримського кер╕вництва.
Минулого тижня голова Ради м╕н╕стр╕в АРК Анатол╕й Могильов заявив, що в Криму рег╕ональними можуть стати рос╕йська ╕ кримськотатарська мови.
За оф╕ц╕йними даними, укра╖нц╕ в Криму складають понад 24% усього населення автоном╕╖, а громадяни, як╕ визнали укра╖нську мову р╕дною, – понад 10%.

ХТО ЗАПЛАТИТЬ ЗА «ЯЗЫК»?

Про ф╕нансове забезпечення впровадження рос╕йсько╖ мови як рег╕онально╖ повинн╕ подбати м╕сцев╕ ради. Про це в еф╕р╕ телеканалу ТВ╕ заявив народний депутат в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Володимир Ол╕йник.
Зокрема, в╕дпов╕даючи на запитання про те, за як╕ грош╕ ф╕нансуватиметься впровадження рос╕йсько╖ мови як рег╕онально╖, «рег╕онал» В. Ол╕йник в╕дпов╕в: «Питання про ф╕нансове забезпечення ╕де, напевно, до м╕сцевих орган╕в влади. Вони ж повинн╕ розум╕ти, що ╕ видача нормативних акт╕в орган╕в м╕сцевих влад також треба забезпечити».
За словами парламентар╕я, президент В╕ктор Янукович зробив застереження про те, що у державному бюджет╕ на 2013 р╕к необх╕дно передбачити ф╕нансування реал╕зац╕╖ норм закону «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики» поетапно.
«Т╕ ради, як╕ прийняли р╕шення, вони ╕ повинн╕ подумати про ф╕нансове забезпечення реал╕зац╕╖. Але громадяни з розум╕нням сприймуть, що не зразу, не у м╕льярдах, але поступово потр╕бно це робити. Тому що в тих же ╓вропейських кра╖нах на це тратяться кошти», — додав В. Ол╕йник.

Процес п╕шов...

В ОДЕС╤ ТА ОДЕСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ РОС╤ЙСЬКА МОВА ОТРИМАЛА СТАТУС РЕГ╤ОНАЛЬНО╥

Одеська м╕ська рада на позачергов╕й сес╕╖ в понед╕лок ухвалила р╕шення, зг╕дно з яким рос╕йська мова отримала в м╕ст╕ статус рег╕онально╖. За це р╕шення проголосували 73 депутати з 111 присутн╕х (всього в м╕ськрад╕ 120 депутат╕в), пишуть «Укра╖нськ╕ новини». Документ прийнятий в рамках реал╕зац╕╖ положень чинного закону «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики».
В ход╕ обговорення проекту депутат ради Олекс╕й Косьм╕н зазначив, що з 2003 року в укра╖нському сусп╕льств╕ з’явився терм╕н «мови нац╕ональних меншин». «Основною умовою закону ╓ наступне: для того, щоб рег╕ональна мова потрапляла п╕д умову закону, необх╕дно б╕льше 10% населення, як╕ вважають мову р╕дною», — нагадав в╕н.
«Зг╕дно з останн╕м переписом, в Одес╕ прожива╓ понад 10% населення, як╕ р╕дною вважають рос╕йську мову», — сказав О. Косьм╕н. В╕н додав, що прийнятий закон нада╓ нов╕ можливост╕ м╕ськрад╕ для розвитку та збереження рос╕йсько╖ мови.
«Прийняття р╕шення дозволить гармон╕зац╕ю мовних в╕дносин ╕ надасть можлив╕сть в╕льного вибору мови м╕жнац╕онального сп╕лкування в м╕ст╕, де протягом 200 рок╕в слово «Одеса» пишеться з двома «с», — сказав депутат.
У свою чергу мер Одеси Олекс╕й Костус╓в додав, що для 89 в╕дсотк╕в одесит╕в комфортн╕ше розмовляти, читати ╕ сп╕лкуватися рос╕йською мовою. «Нема╓ н╕яких сумн╕в╕в у тому, що це р╕шення п╕дтриму╓ переважна б╕льш╕сть одесит╕в», — сказав О. Костус╓в.
В╕дразу ж п╕сля прийняття р╕шення сес╕я завершила роботу.
http://gazeta.ua
*    *    *
Одеська облрада на пленарному зас╕данн╕ 15 серпня  надала рос╕йськ╕й мов╕ рег╕ональний статус в област╕. За в╕дпов╕дне р╕шення проголосувало 98 депутат╕в, 2 були проти, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Беручи до уваги, що за даними останнього перепису населення 41,9% мешканц╕в област╕ вважають р╕дною рос╕йську мову, облрада вир╕шила визначити: на територ╕╖ област╕ поряд з укра╖нською, як державною, поширеною ╓ рос╕йська, як рег╕ональна», — зазнача╓ться в р╕шенн╕.
Таким чином, Одещина стала першим рег╕оном в Укра╖нськ╕й держав╕, в якому рос╕йська отримала статус рег╕онально╖.

У ЛЬВОВ╤ ЧЕРЕЗ «МОВНИЙ ЗАКОН» З╤БРАЛИ СТРАЙКОВИЙ КОМ╤ТЕТ

8 серпня у Львов╕ в╕дбулося зас╕дання Страйкового ком╕тету з приводу п╕дписання президентом Укра╖ни В╕ктором Януковичем закону «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики».
Як пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ Льв╕всько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ ВО «Свобода», у зас╕данн╕ взяли участь представники опозиц╕йних пол╕тичних сил та громадських орган╕зац╕й. Йшлося про узгодження протестних д╕й опозиц╕╖.
За словами секретаря Льв╕вського в╕дд╕лення Конгресу укра╖нсько╖ ╕нтел╕генц╕╖ Володимира Паруб╕я, «це п╕дписання можна трактувати як пол╕тичне шулерство, оск╕льки ще вчора В. Янукович радився з ╕нтел╕генц╕╓ю, об╕цяв, що закон буде доопрацьовано, ймов╕рно, до вересня, але вже наступного дня його п╕дписав». Голова Льв╕всько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ ВО «Свобода» ╤рина Сех запропонувала зробити вс╕ публ╕чн╕ заходи, як╕ в╕дбуваються на територ╕╖ област╕, майданчиками для висловлення позиц╕╖ громади Льв╕вщини щодо п╕дписання згаданого закону.
*    *    *
ТИМ ЧАСОМ...

Радник Президента Укра╖ни Ганна Герман вважа╓ за необх╕дне зб╕льшення в 2-3 рази бар’╓ру, необх╕дного для надання мов╕ статусу рег╕онально╖, що передбачено в закон╕ «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики», який набрав чинност╕ 10 серпня. Таку думку вона висловила в ╕нтерв’ю рад╕останц╕╖ «Ехо Москви».
«Потр╕бно все-таки п╕дн╕мати бар’╓р. 20-30 в╕дсотк╕в. ╤ це т╕ зм╕ни в закон, про як╕ ми говорили на зустр╕ч╕ президента з ╕нтел╕генц╕╓ю», — сказала Г. Герман.
Вона також зазначила, що ц╕ зм╕ни можуть бути прийнят╕.
На думку Г. Герман, «мовний» закон «посп╕шний, дуже сирий». «В╕н суперечить багатьом ╕ншим нормативним актам ╕ законам. Тому над ним треба працювати», — додала вона. Радник Президента особливо п╕дкреслила, що в цей закон уже в вересн╕ необх╕дно вносити сутт╓в╕ зм╕ни.

╤нтерфакс-Укра╖на

Ну що б, здавалося, закон...

В╕дбулася нарада з питань удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕

У понед╕лок в Каб╕нет╕ М╕н╕стр╕в Укра╖ни п╕д кер╕вництвом В╕це-прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни – М╕н╕стра охорони здоров’я Укра╖ни Ра╖си Богатирьово╖ було проведено нараду з питань удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕, законодавчого забезпечення всеб╕чного розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах сусп╕льного життя ╕ на вс╕й територ╕╖ держави. Нарада в╕дбулася на виконання в╕дпов╕дного доручення Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича, яким в╕н ╕н╕ц╕ював створення робочо╖ групи ╕з залученням громадськост╕, в╕домих д╕яч╕в осв╕ти, науки та мистецтв, пров╕дних фах╕вц╕в ╕з мовних питань для розробки та внесення системних пропозиц╕й з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕.
На нараду були запрошен╕:
Президент Укра╖ни 1991 -1994 рок╕в Леон╕д Кравчук;
директор ╤нституту укра╖нсько╖ мови НАН Укра╖ни Павло Гриценко;
письменник, голова Товариства зв’язк╕в з укра╖нцями за межами Укра╖ни «Укра╖на – Св╕т» ╤ван Драч;
поет-п╕сняр, народний артист Укра╖ни Андр╕й Демиденко;
генеральний директор-художн╕й кер╕вник Нац╕онального заслуженого академ╕чного укра╖нського народного хору ╕м. Г. Верьовки Анатол╕й Авд╕╓вський;
директор ╤нституту л╕тератури ╕м. Т. Г. Шевченка НАН Укра╖ни Микола Жулинський;
директор Нац╕онального науково-досл╕дного ╕нституту укра╖нознавства та всесв╕тньо╖ ╕стор╕╖ Петро Кононенко;
голова Всеукра╖нського товариства «Просв╕та» ╕м. Т. Г. Шевченка Павло Мовчан;
письменник, поет, голова Укра╖нського фонду культури Борис Ол╕йник;
генеральний директор Нац╕онального музею Тараса Шевченка Дмитро Стус;
письменниця Мар╕я Ганцяк;
сол╕ст Державного духового оркестру Укра╖ни ╤ван Попович;
мистецтвознавець, голова асоц╕ац╕╖ реставратор╕в Льв╕вщини Лариса Раз╕нкова;
ректор Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Г. Шевченка Леон╕д Губерський;
професор кафедри арх╕тектурного проектування Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва ╕ арх╕тектури Лариса Скорик;
ректор Льв╕всько╖ нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ ╕м. М. В. Лисенка ╤гор Пилатюк;
ректор Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва ╕ арх╕тектури Андр╕й Чебик╕н;
Президент Нац╕онально╖ академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни Василь Кремень;
директор Нац╕онального ╕нституту стратег╕чних досл╕джень при Президентов╕ Укра╖ни Андр╕й ╢рмола╓в;
радник Президента Укра╖ни – Кер╕вник Головного управл╕ння з питань конституц╕йно-правово╖ модерн╕зац╕╖ Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Марина Ставн╕йчук;
радник Президента Укра╖ни - Кер╕вник Головного управл╕ння з гуман╕тарних ╕ сусп╕льно-пол╕тичних питань Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Ганна Герман;
М╕н╕стр культури Укра╖ни Михайло Кулиняк;
перший заступник М╕н╕стра культури Укра╖ни Юр╕й Богуцький;
перший заступник М╕н╕стра юстиц╕╖ Укра╖ни ╤нна ╢мельянова;
заступник М╕н╕стра осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту Укра╖ни Борис Жебровський;
заступник М╕н╕стра ф╕нанс╕в Укра╖ни Серг╕й Рибак;
директор Департаменту ф╕нанс╕в соц╕ально╖ сфери М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Олександр Шнипко;
заступник Голови Державного агентства з питань науки, ╕нновац╕й та ╕нформатизац╕╖ Укра╖ни В╕ктор ╤вченко;
директор Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Володимир Любчик;
заступник директора Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Михайло Подюк;
начальник в╕дд╕лу Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Володимир Дронь;
головний спец╕ал╕ст Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Тетяна Гайдар;
головний спец╕ал╕ст Департаменту у справах рел╕г╕й та нац╕ональностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни Майя Сичова;
заступник директора Департаменту, начальник Управл╕ння гуман╕тарного та ╕нновац╕йного розвитку СКМУ Олександр Посп╓лов;
зав╕дувач сектору з питань реформування та розвитку гуман╕тарних галузей Департаменту фахово╖ експертизи СКМУ Юр╕й Демедюк;
головний спец╕ал╕ст Управл╕ння гуман╕тарного та ╕нновац╕йного розвитку СКМУ Тетяна ╢ф╕менко;
головний спец╕ал╕ст Департаменту фахово╖ експертизи СКМУ Олена Полонська;
народн╕ депутати Укра╖ни Серг╕й К╕валов та Вадим Колесн╕ченко.
В╕дбулося обговорення та затвердження методолог╕чно-орган╕зац╕йних засад, на яких працюватиме робоча група, яку буде под╕лено на дв╕ частини. Перша сконцентру╓ться на розробц╕ системних пропозиц╕й з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Укра╖н╕ загалом та зм╕н до Закону «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики» зокрема. Друга працюватиме над проектом Державно╖ програми всеб╕чного розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови.
Як зауважила Ра╖са Богатирьова, цей под╕л ╓ умовним, оск╕льки член╕в робочо╖ групи об’╓дну╓ сп╕льна мета. До того ж питання удосконалення «мовного» законодавства та питання розробки Державно╖ програми функц╕онування укра╖нсько╖ мови вза╓мопов’язан╕. Але, на думку В╕це-прем’╓р-м╕н╕стра, таке розд╕лення ╓ необх╕дним орган╕зац╕йним кроком.
Учасники наради висловили готовн╕сть докласти максимальних зусиль для того, щоб в короткий терм╕н, визначений Президентом Укра╖ни, розробити пропозиц╕╖, як╕ б схвалили вс╕ члени робочо╖ групи. Як наголошувалося п╕д час розмови, результатом роботи групи ма╓ стати зняття напруги в сусп╕льств╕, яку викликало прийняття Закону «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики». Для б╕льш ефективно╖ роботи до д╕яльност╕ групи було вир╕шено залучити широке коло фах╕вц╕в з р╕зних сфер – мовознавц╕в, правник╕в, культуролог╕в та ╕нших.
За словами Ра╖си Богатирьово╖, в к╕нцевому результат╕ робоча група ма╓ запропонувати шляхи стратег╕чного розвитку сучасного мовного законодавства, яке б збалансовано забезпечувало мовн╕ потреби вс╕х громадян нашо╖ держави без жодних утиск╕в чи╖хось прав та ╕нтерес╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10633

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков