Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2012 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 17.08.2012
ЗА ВЕЛ╤ННЯМ СЕРЦЯ

Т╕шусь, коли в╕дв╕дую осв╕тянськ╕ заходи. Саме там можна побачити ╕ в╕дчути, як зроста╓ наступне покол╕ння незалежно╖ Укра╖ни, вчергове побувати ╕ посп╕лкуватись в укра╖нськомовному середовищ╕. Вчителька укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури севастопольсько╖ г╕мназ╕╖ № 7 Валентина Терент╕╖вна Рябка зустр╕ча╓ться мен╕ на кожному з конкурс╕в чи конференц╕й. Ми нещодавно зустр╕лись ╕ в розмов╕ виявилось, що ма╓мо не лише близьк╕ погляди, а й немало сп╕льних знайомих.
Вона при╖хала з Черкащини до Криму за комсомольською пут╕вкою у в╕ц╕ 18 рок╕в, зак╕нчила С╕мферопольський ун╕верситет за спец╕альн╕стю «укра╖нська мова». В школах тод╕ цей предмет не вивчали ╕ довелось працювати буд╕вельником, секретарем райкому комсомолу, пот╕м на кадров╕й робот╕.
Вчителькою стала п╕зно, вже в зр╕лому в╕ц╕, прийшла у школу в 1996 роц╕ ╕ увесь час працю╓ в одн╕й ╕ т╕й же г╕мназ╕╖ № 7.
Валентина Терент╕╖вна каже, що не пам’ята╓, щоб був якийсь конфл╕кт чи хтось був незадоволений предметом. ╥╖ д╕тям подоба╓ться укра╖нська мова. ╤ через це у не╖ багато переможц╕в всеукра╖нських конкурс╕в. Вона пригаду╓, як ще за час╕в Леон╕да Кучми севастопольц╕ вперше взяли участь у змаганн╕ ╕ ╖╖ учениця Аня Ковальська стала переможницею. Разом вони ╖здили на урочистост╕ до Ки╓ва, пот╕м до Канева. ╤ п╕сля цього Аня мала багато усп╕х╕в в навчанн╕ ╕ в конкурсах.
З при╓мн╕стю згаду╓ вчителька ╕ по╖здку у 2007 роц╕ на Тарасову гору в Канев╕ з переможцями конкурсу «╤дея соборност╕ Укра╖ни: творч╕сть Тараса Шевченка; народ, сусп╕льство, держава, родина. Минуле, сучасне ╕ майбутн╓» Костянтином Варочк╕ним та Мар╕╓ю Пономаренко. Перший нин╕ – студент 2 курсу С╕мферопольського медичного ун╕верситету, а колишня учениця – вже студентка 3 курсу Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Тараса Шевченка ╕ вивча╓ слов’янську ф╕лолог╕ю.
╥╖ учениця Ал╕на Осетрова у 2008 роц╕ перемогла в м╕жнародному конкурс╕ знавц╕в укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика, ╕ нин╕ усп╕шно навча╓ться в Тавр╕йському Нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. Володимира Вернадського на факультет╕ журнал╕стики.
Так╕ перемоги сво╖х учн╕в вчителю приносять рад╕сть, душевний спок╕й ╕ насолоду, бо демонструють позитивний результат педагог╕чно╖ роботи. П╕сля зак╕нчення г╕мназ╕╖ учн╕ час в╕д часу зустр╕чаються з вчителькою чи сп╕лкуються телефоном.
Валентина Рябка каже, що директору г╕мназ╕╖ подобаються висок╕ результати педагог╕чного процесу як от перемоги д╕тей у всеукра╖нських конкурсах. Зовн╕шн╓ незалежне оц╕нювання теж п╕дтверджу╓ правильний спос╕б навчання д╕тей, наприклад, нещодавно одна з учениць набрала 197,5 бал╕в з 200 можливих.
Вчителька вважа╓, що д╕ти люблять ╖╖ предмет ще й тому, що вона ╓ нос╕╓м укра╖нсько╖ мови – народилась в укра╖нському сел╕, не забува╓ батьк╕вську хату, ╕ багато ув╕брала в себе ще з дитинства – знання свого народу, традиц╕й, п╕сень – все це живе в н╕й. Яке б речення, не розбирали, – каже Валентина Терент╕╖вна, – я завжди можу розглянути його на народознавч╕й основ╕ ╕ д╕тям це ╕ п╕знавально, ╕ корисно, ╕ ц╕каво.
У не╖ в основному молод╕ колеги, ╕ сп╕лкуються вони часто, ходять разом на уроки, розмовляють на перервах, п’ють разом каву. У цьому роц╕ проходив сем╕нар з укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури – разом зробили три виставки – «Укра╖нська вишиванка», «Хустка моя хустка» та «Мамин╕ рушники». Тепер мр╕ють разом створити народознавчий музей ╕ вже збирають для нього матер╕али.
За свою педагог╕чну д╕яльн╕сть Валентина Терент╕╖вна Рябка ма╓ знак м╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни «В╕дм╕нник осв╕ти Укра╖ни» (2002 р.), знак «Василь Сухомлинський» за п╕дготовку переможця мовного конкурсу ╕мен╕ Петра Яцика (2008 р.) та численн╕ грамоти ╕ дипломи.
Природно, що педагога тривожить незадов╕льний стан розвитку та в╕дсутн╕сть п╕дтримки укра╖нсько╖ культури ╕ мови в м╕ст╕, розширення мовного середовища. Вчител╕ ╕ за межами школи сп╕лкуються укра╖нською, д╕ти ╕ на перервах п╕дходять ╕ запитують укра╖нською мовою. Але цього замало. Валентина Терент╕╖вна пригаду╓, як запрошували виступити в школ╕ укра╖нський хор В╕ктора Ковальчука «Червона калина» ╕ найпозитивн╕ш╕ емоц╕╖ п╕сля цього виступу. ╤з сумом в╕дзнача╓ слабку сп╕впрацю укра╖нських орган╕зац╕й в м╕ст╕ ╕ бачить вих╕д у наповненн╕ укра╖нського життя в Севастопол╕ як╕сними под╕ями.
Вчителька севастопольсько╖ г╕мназ╕╖ № 7 Валентина Терент╕╖вна Рябка ╕ надал╕ докладатиме вс╕х зусиль для того, щоб севастопольськ╕ д╕ти вс╕х нац╕ональностей досконало оволод╕вали державною укра╖нською мовою ╕ впевнено вступали у кращ╕ навчальн╕ заклади кра╖ни.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

«Вона завжди в усьому ╕ найперша, ╕ найкраща...»

15 рок╕в тому доля подарувала мен╕ зустр╕ч з ун╕кальною людиною – Валентиною Терент╕╖вною Рябкою, яка тепер ╓ близькою ╕ дорогою колегою.
Так сталось що вона повернулась у профес╕ю майже через 25 рок╕в ╕ п╕рнула в не╖ сповна, самов╕ддано й нав╕ть самозречено. Вона не просто йде до школи, а немов б╕жить з рад╕стю, пояснюючи, що з д╕тьми у не╖ «душа л╕та╓».
Вихованц╕ в╕дразу в╕дчули ╖╖ щир╕сть, любов, висок╕сть польоту, платили ╕ платять ╖й сво╖м душевним теплом.
Знаю ╖╖ ще як класного кер╕вника мого сина. Ск╕льки добра ск╕льки свого житт╓вого досв╕ду передала учням! Як вони дивувались ╖╖ г╕дност╕ ╕ гордост╕, що укра╖нка, прямот╕, порядност╕, ╖╖ ерудованост╕, любов╕ до краси, життя, людей!
Вона годинами може розпов╕дати про свою Черкащину, сво╖х однокласник╕в, яких щороку збира╓ (╕ це в наш су╓тний час!) в к╕нц╕ червня у р╕дному сел╕, цитувати милого серцю Шевченка, творч╕сть якого зна╓ напам’ять.
Вм╕╓ Валентина Терент╕╖вна захоплювати сво╖м предметом, ум╕╓ дискутувати, вм╕╓ переконувати щодо важливост╕ в житт╕ людини таких понять як свобода ╕ неволя, д╕йсн╕сть ╕ мр╕я, особист╕сть ╕ натовп…
Дивуюсь ╖╖ житт╓в╕й енерг╕╖, працездатност╕, сил╕ духу ╕ в хорошому розум╕нн╕ амб╕тност╕: вона завжди в усьому ╕ найперша, ╕ найкраща.
Вона створила у м╕ст╕ перший сучасно обладнаний навчально-методичний комплекс з укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури.
╥╖ учн╕ – кращ╕ декламатори твор╕в Кобзаря ╕ кращ╕ автори власних рядк╕в, присвячених нашому ген╕ю, тому ╕ в Кан╕в на церемон╕ю нагородження переможц╕в всеукра╖нських конкурс╕в учн╕всько╖ творчост╕ майже щороку ╖здять саме вони.
╥╖ вихованц╕ усп╕шно проходять ╕ зовн╕шн╓ незалежне оц╕нювання, ╕ знов таки показують найкращ╕ результати по м╕сту.
╤з року в р╕к вона готу╓ найб╕льшу к╕льк╕сть переможц╕в ол╕мп╕ад, мовних конкурс╕в ╕м. Петра Яцика та ╕нших мовно-л╕тературних змагань.
Так, у Валентини Терент╕╖вни педагог╕чний талант найвищого ступеня ╕ за таку велику працю вона нагороджена грамотами управл╕ння осв╕ти ╕ науки Севастопольсько╖ МДА, м╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, а також ма╓ в╕дзнаку «За заслуги перед м╕стом-геро╓м Севастополем» (2009 р.).
Хай ще багато рок╕в Валентина Терент╕╖вна залиша╓ться для учн╕в ╕ колег вз╕рцем моральност╕, духовно╖ досконалост╕ людини ╕ прикладом для насл╕дування!

Валентина ЛОПАТЮК,
методист Севастопольського ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2012 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10637

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков