Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 31.08.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 31.08.2012
НАШ КРИМ — ЦЕ СПРАВЖН╤Й СКАРБ!

Мен╕ пощастило цього л╕та в╕дпочивати в прекрасному м╕сц╕ — Новому Св╕т╕, яке знаходиться неподал╕к Судака.  Перше, що я зробив, коли сюди при╖хав, п╕шов на море. Воно було таке тепле, прозоре й чисте, що хот╕лося  весь час купатися, плавати, п╕рнати, ╕ не виходити з нього.
А потрапив я в Новий Св╕т завдяки сво╖й матус╕. Вона влаштувалася в цьому курортному селищ╕ працювати продавцем у книжковому магазин╕. Тому я не т╕льки в╕дпочивав, а й допомагав матус╕ — розкладав книги. Деяк╕ з них я нав╕ть прочитав. Найц╕кав╕шою мен╕ здалася книга «Склян╕ та╓мниц╕ С╕мки Зуйка». Поруч з магазином було екскурс╕йне бюро, ╕ в нагороду за гарне навчання в школ╕, мама записала мене на к╕лька екскурс╕й.
Перша екскурс╕я була по стежц╕ Гол╕цина, довжина яко╖ близько трьох к╕лометр╕в. П╕д час ц╕╓╖ екскурс╕╖ ми дов╕далися в╕д екскурсовода про видатного князя й винороба Льва  Гол╕цина, котрий ╕ наказав прорубати цю стежку. Прогулюючись стежиною до гроту, в якому був храм, в╕н зрозум╕в, що на цьому м╕сц╕ можна збудувати виносховище. Разом з виносховищем збудували сцену ╕ зал. На 25-р╕ччя  заводу, в якому, м╕ж ╕ншим, виготовляють найкраще в св╕т╕ шампанське, тут в╕дбувся юв╕лейний концерт, ╕ в цьому грот╕ н╕бито сп╕вав Шаляп╕н, зв╕дки й п╕шла назва — Грот Шаляп╕на. 
Також ми ходили до ц╕лющого джерела Свято╖ Анастас╕╖, на м╕сц╕ якого ран╕ше був храм. За переказами, завойовники зруйнували храм ╕ вбили вс╕х монахинь, кр╕м Анастас╕╖, як╕й викололи оч╕, катуючи, щоб дов╕датися, де схована монастирська скарбниця. Але марно! Анастас╕я  ╖м н╕чого не сказала. Пот╕м вона допомагала людям, зц╕лювала ╖х. За це ╖╖ визнали святою, а джерело й дос╕ вважа╓ться ц╕лющим.
Ще ми п╕дн╕малися на гору Сок╕л. Ця гора ун╕кальна, бо насправд╕ це стародавн╕й кораловий риф. Щовечора, коли заходить сонце, вона  ста╓ помаранчево-червоною, вдень — б╕лою, а п╕сля дощу — ф╕олетовою. Комусь може здатися, що Куш-Кая (в переклад╕ з татарсько╖ — Скеля Птах), висота яко╖ 474 метри, зовс╕м маленька, але коли почина╓ш на не╖ п╕дн╕матися, розум╕╓ш, що це зовс╕м не так. Взагал╕-то, на цю гору я п╕дн╕мався к╕лька раз╕в. Вперше — з екскурс╕йною групою, тод╕ я залишив там св╕й прапор (б╕ле полотно ╕з соколом, якого намалювала моя сестра). Пот╕м ми ще п╕дн╕малися з татком.
А ще нас катали на катер╕ у три «кольоров╕» бухти: Зелену, Синю та Блакитну. Зеленою бухту називають тому, що у н╕й багато водоростей ╕ з висоти вода зда╓ться зеленою.
Синя бухта (╕нша назва — Розб╕йницька, в старовину тут ховалися судна п╕рат╕в) — найглибша, тому вона зда╓ться синьою.
Нарешт╕, найкрасив╕ша — Блакитна бухта, в╕дома ще як Царська. Тут знаходиться знаменитий Царський пляж, названий так через те, що колись тут зупинялася яхта «Штандарт» з царською родиною. ╤ наш катер з екскурс╕йною групою теж тут зупинився. Вс╕ ми, в╕дчувши себе царями, царицями ╕ царенятами, купалися й п╕рнали у ц╕й по-справжньому «царськ╕й» вод╕!
Я знаю, що туристи, щоб потрапити в ц╕ прекрасн╕ куточки Криму, платять чимал╕ грош╕. А я народився тут ╕ горджуся тим, що я — кримчанин, бо можу побувати в цих чудових м╕сцях майже безплатно!
...Одного разу, коли я захвор╕в ╕ мен╕ не можна було купатися, я просто гуляв узбережжям ╕ шукав красив╕ кам╕нц╕. Серед них мен╕ трапився уламок г╕рського кришталю, на ньому були золотист╕ блискуч╕ цятки, мен╕ аж здалося, що це золото! ╤ хоча тато мен╕ сказав, що це п╕рит, я в╕рю, що в нашому Криму можна знайти справжн╕й скарб!

Богдан ШИМОХ╤Н,
учень 6 класу
СНВК «Л╕нгв╕ст»
м. С╕мферополь

«Джерелята», надсилайте ╕ ваш╕ л╕тн╕ фоторепортаж╕. Пам’ятайте: головний приз - велосипед!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 31.08.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10704

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков