Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 14.09.2012
ПАТР╤ОТАМИ НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ, НИМИ СТАЮТЬ...

ЗАПРОШУ╢МО ДО Б╤БЛ╤ОТЕКИ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤»!

*   *   *
«Укра╖нська провес╕нь Криму». Вольвач П. В. (м. С╕мферополь, «Доля», 2008 р.). У ц╕й книз╕ в╕домого кримського вченого, публ╕циста, письменника ╕ громадського д╕яча Петра Васильовича Вольвача з╕бран╕ його пол╕тичн╕, публ╕цистичн╕, ╕сторичн╕ статт╕ та деяк╕ документи, написан╕ ним протягом останн╕х 20 рок╕в — з 1988 до 2008 року. ╤ вс╕ вони залишаються актуальними ╕ злободенними й сьогодн╕. Але особлива ╖хня ц╕нн╕сть — це емоц╕йний накал, що збер╕гся м╕ж рядк╕в з тих непростих час╕в утвердження укра╖нсько╖ державност╕ на Кримському п╕востров╕. Народившись на п╕вноч╕ Тавр╕╖, Петро Вольвач майже все сво╓ життя прожив, працюючи ╕ творячи, в ╖╖ п╕вденн╕й частин╕ ╕ став справжн╕м кримчанином. Тут народилися ╕ виросли його д╕ти, тут в╕н дочекався онук╕в, збудував д╕м, посадив безл╕ч сад╕в ╕ написав та видав ще б╕льше книг. Болем ╕ турботою за кримську землю, як орган╕чну частину Укра╖ни — в╕льно╖ ╕ демократично╖ держави, — просякнута кожна стор╕нка ц╕╓╖ книги Петра Вольвача. Вона буде ц╕кава не т╕льки ╕сторикам, пол╕тологам, фах╕вцям ╕з сусп╕льних наук, але й широкому колу читач╕в, як╕ ц╕кавляться ╕стор╕╓ю та становленням нашо╖ кра╖ни.
*   *   *
«Нац╕ональна ╕дея ╕ нац╕ональна воля». Лук’яненко Л. Г. (м. Ки╖в, 2006 р.). У просв╕тницько-публ╕цистичн╕й прац╕ автор розгляда╓ нар╕жне питання ╕деолог╕╖ укра╖нсько╖ держави, да╓ оц╕нку державотворчого процесу в Укра╖н╕, його окремих складових — економ╕чних, пол╕тичних, соц╕альних, моральних. Головною темою ╓ проблема нац╕онально╖ ╕де╖, рефреном — заклик до ╓дност╕ народу через в╕дродження мови, традиц╕й, культури, нац╕онально╖ гордост╕, любов╕ до Укра╖ни.
*   *   *
«Душею завжди з Укра╖ною» (Ки╖в-Торонто, 2003 р.). Цей зб╕рник наукових праць присвячений пам’ят╕ в╕домого правника ╕ пол╕толога, активного громадського д╕яча в зах╕дн╕й д╕аспор╕ та великого укра╖нського патр╕ота Володимира-Юр╕я Данил╕ва, уродженця села Острожець Мостиського району Льв╕всько╖ област╕. Науковц╕ незалежно╖ Укра╖ни розглянули р╕зноман╕тн╕ проблеми, якими ц╕кавився Володимир-Юр╕й Данил╕в, зокрема його пошуки в царин╕ пол╕толог╕╖, якою в╕н займався у пово╓нн╕ роки.
Окрем╕ розд╕ли книги присвячен╕ укра╖нському нац╕онально-визвольному рухов╕, активним учасником якого в╕н був усе сво╓ життя, минулому й сьогоденню Криму, проблемами якого Володимир-Юр╕й Данил╕в оп╕кувався як голова канадського «Ком╕тету приятел╕в Криму», а також створенню М╕жнародно╖ ком╕с╕╖ з розсл╕дування злочин╕в орган╕затор╕в голодомору укра╖нц╕в у 1932-1933 роках.
*   *   *
«Жертви за незалежн╕сть». ╫ошко-К╕т А. М. (м. Льв╕в, «Укра╖нськ╕ технолог╕╖», 2003 р.). Склада╓ться ця книга з семи розд╕л╕в. У першому «Як руйнували нашу родину» — спогади авторки про те, як «освободители» замордували ╖╖ р╕дного брата Володимира, а пот╕м батька — Миколу ╫ошка; про те, як ╖╖, 14-л╕тню д╕вчину, разом з мат╕р’ю заслали на певну смерть до Казахстану; про друге заслання ╖╖ з маленьким синочком до мордовських табор╕в, а чолов╕ка в Сиб╕р — за те, що вони допомагали партизанам УПА.
Читати цю книжку ╕ легко, ╕ важко. Легко завдяки стилев╕ авторки (коротк╕, зм╕стовн╕ речення, природна мова, ц╕кавий виклад). Тяжко, бо описан╕ под╕╖ — немов рани, що кривавлять.
Ця книжка, очевидно, ма╓ бути в кожн╕й родин╕, щоб майбутн╕ покол╕ння знали ╕стор╕ю свого роду, нашого народу, геро╖в, котр╕ загинули, захищаючи Волю. Щоб гордилися сво╖ми предками, щоб не допустили втрати нашо╖ Незалежност╕, а в раз╕ необх╕дност╕, щоб могли повторити ╖хн╕ подвиги.

П╕дготувала
Любов СОВИК

(Продовження б╕бл╕отечно╖ рубрики — в наступних номерах «Св╕тлиц╕»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10765

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков