Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2012
╢ В КРИМУ ТАКА ЧАСТИНА

Кримська служба

Цю скелю на п╕вденн╕й сторон╕ Радянсько╖ балки я пам’ятаю ще з 80-х рок╕в, коли Севастополь був закритим м╕стом. З тих п╕р мало що зм╕нилося, як ╕ тод╕ вона явля╓ собою «м╕сячний пейзаж», що склада╓ться з хаосу багатотонних кам’яних брил.
Наприк╕нц╕ червня 1942 року фашистськ╕ в╕йська переправилися через р╕чку Чорну. Сконцентрувавши величезн╕ сили, вони намагалися захопити арсенал. Одна за одн╕╓ю провалювалися шален╕ атаки г╕тлер╕вц╕в на п╕дземний гарн╕зон. Сили були нер╕вними, а в штольнях знаходилось б╕льше 500 вагон╕в бо╓запасу, як╕ в жодному раз╕ не повинн╕ були д╕статися ворогов╕. Долю арсеналу вир╕шив начальник об’╓кта ц╕╓╖ балки техн╕к-╕нтендант Прокоп╕й Са╓нко. Вноч╕ 30 червня 1942 року величезна монол╕тна скеля зметнулася в пов╕тря, розкололася ╕ з╕ страшним гуркотом ос╕ла, поховавши п╕д сво╖ми брилами сотн╕ ворожих солдат╕в, а також танки, гармати, техн╕ку.
З тих траг╕чних час╕в минуло 70 рок╕в. Зараз у м╕сцях, так рясно политих кров’ю солдат╕в, дислоку╓ться 174 база озбро╓ння В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни. Саме з екскурсу в ╕сторичне минуле легендарно╖ земл╕ почина╓ться наша розмова з командиром бази кап╕таном 2 рангу Олександром Василь╓вим.
╤стор╕я ц╕╓╖ частини почина╓ться 30 грудня 1998 року у невеличкому селищ╕ Краснокам’янка в кримських горах неподал╕к курортно╖ Феодос╕╖. Саме у той пер╕од розпод╕лу Чорноморського флоту колишнього СРСР до створеного на фондах 300 зен╕тно╖ ракетно-техн╕чно╖ бази в╕йськового п╕дрозд╕лу почали надходити перш╕ зразки озбро╓ння. Одночасно з цим в╕йськова частина продовжувала зм╕нювати м╕сця дислокац╕╖, отримала нов╕ територ╕╖ для розм╕щення в Севастопол╕, у тому числ╕ й 18 гектар╕в техн╕чно╖ територ╕╖ в район╕ м╕ста ╤нкерман. Частина розширювалась, до ╖╖ складу ув╕йшли п╕дрозд╕ли рад╕отехн╕чного озбро╓ння, збер╕гання х╕м╕чного майна, пересувна база торпедного озбро╓ння, п╕дрозд╕ли ВОХОР. Згодом до бази збер╕гання було перем╕щено майно з аналог╕чних установ, розформованих у м╕стах ╤зма╖л, Микола╖в, Керч. На сьогодн╕ база нал╕чу╓ 8 в╕йськових м╕стечок загальною площею близько 40 гектар╕в, щодня лише для охорони об’╓кт╕в на чергування заступа╓ близько 70 ос╕б. Чисельн╕сть колективу бази становить 420 чолов╕к, що да╓ можлив╕сть вважати ╖╖ найб╕льшою в╕йськовою установою нац╕онального в╕йськового флоту.
Сьогодн╕ в╕йськова база готу╓ ╕ обслугову╓ вс╕ види озбро╓ння, як╕ ╕снують на флот╕. Серед ╕нших завдань — ремонт ╕ багатор╕внева п╕дготовка комплекс╕в рад╕отехн╕чного озбро╓ння. Так, ус╕ рад╕отехн╕чн╕ комплекси, що розташован╕ в╕д мису Меганом до Одеси включно, знаходяться в зон╕ обслуговування ц╕╓╖ частини. Кр╕м того, база обслугову╓ ус╕ бойов╕ вимпели наших корабл╕в, станц╕╖ розп╕знавання, оп╕ку╓ться питаннями обслуговування зен╕тних ракетних комплекс╕в на кораблях флоту, у тому числ╕ проведення юстировочних роб╕т.
Командир пиша╓ться частиною, яку очолю╓, адже це д╕йсно ун╕кальний об’╓кт. Його ун╕кальн╕сть поляга╓ в тому, що техн╕чна територ╕я частини в район╕ м╕ста ╤нкерман – штольн╕ — займа╓ загальну площу близько 6 гектар╕в, ╕ саме в них збер╕гаються вс╕ зразки озбро╓ння та бо╓припас╕в. Тобто знаходяться п╕д землею, над╕йно захищен╕ в╕д будь-яких терористичних акт╕в, диверс╕й, й нав╕ть якщо з яких-небудь причин станеться вих╕д озбро╓ння з ладу ╕ вибух, п╕дземне розташування сховищ унеможливить вил╕т осколк╕в за меж╕ цього об’╓кта, а це означа╓, що вар╕ант розвитку под╕й, як це було в Новобогдан╕вц╕ або на складах в Лозов╕й, тут не повториться.
П╕сля розпод╕лу майна Чорноморського флоту об’╓кт в ╤нкерман╕ д╕стався В╕йськово-Морським Силам не зовс╕м у гарному стан╕. Вкрай необх╕дний був ремонт, починаючи в╕д дор╕г ╕ п╕д’╖зних шлях╕в, дообладнання системами вентиляц╕╖, охорони, облаштування пост╕в, до повно╖ зам╕ни периметру огорож╕. За останн╕ к╕лька рок╕в тут проведено колосальний обсяг роб╕т. У п╕дсумку 2011 навчального року база озбро╓ння була визнана кращою у Збройних Силах серед аналог╕чних установ. Цьогор╕чний в╕зит Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил Укра╖ни вкотре п╕дтвердив високий р╕вень готовност╕ установи виконувати завдання за призначенням. Все це досягнуто завдяки ц╕леспрямован╕й та наполеглив╕й робот╕ всього колективу бази.
Окр╕м повсякденно╖ д╕яльност╕, пов’язано╖ з орган╕зац╕╓ю обслуговування майна, що перебува╓ на збер╕ганн╕, командування частини активно оп╕ку╓ться збереженням в╕йськових традиц╕й. З ц╕╓ю метою власними силами та за власний кошт небайдужих людей у частин╕ створено мемор╕альний комплекс в пам’ять захисник╕в ╤нкермана в роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни, який включа╓ в себе шестиметровий Покл╕нний хрест, мемор╕альну дошку на честь подвигу лейтенанта Прокоп╕я Са╓нка, майданчик з╕ зразками озбро╓ння час╕в в╕йни, тут обладнана невеличка землянка для в╕дпочинку ветеран╕в та видов╕ майданчики.
База збер╕гання — об’╓кт потенц╕йно небезпечний. Частина ма╓ у сво╓му склад╕ повноц╕нну пожежну роту. Трет╕й р╕к посп╕ль цей п╕дрозд╕л п╕д командуванням кап╕тана В╕ктора Борисенка ста╓ кращим у В╕йськово-Морських Силах. Протягом останн╕х к╕лькох рок╕в особовий склад пожежного п╕дрозд╕лу пост╕йно бере участь у л╕кв╕дац╕╖ складних ситуац╕й, що час в╕д часу трапляються у кримських горах поблизу Севастополя.
Цього року на так╕ надзвичайн╕ под╕╖ в╕йськов╕ моряки ви╖жджали трич╕. Гор╕ли л╕сов╕ масиви б╕ля селища ГРЕС, тод╕ пожежу на площ╕ в п╕втора гектара локал╕зували протягом двох д╕б. Пот╕м було триденне протистояння з вогнем на Сапун-гор╕, де наш╕ моряки сп╕льно з п╕дрозд╕лами МНС вгамовували «червоного п╕вня», та масштабна пожежа на М╕кенз╕╓вих горах, де у надважких умовах пожежний п╕дрозд╕л в╕йськово╖ частини вкотре продемонстрував високу готовн╕сть, згуртован╕сть ╕ профес╕онал╕зм.
Такий р╕вень п╕дготовки в╕йськових пожежник╕в невипадковий. За словами командира частини, все це досягнуто завдяки системн╕й та ц╕леспрямован╕й д╕яльност╕ посадових ос╕б п╕д кер╕вництвом начальника служби пожежно╖ безпеки кап╕тана Гл╕ба Бурих╕на.
Та все ж основне завдання бази озбро╓ння — це п╕дготовка та збер╕гання бо╓запас╕в. ╤ треба розум╕ти, що база — це, перш за все, завод, основними функц╕ями якого ╓ збер╕гання бо╓запасу, утримання у в╕дпов╕дних ступенях готовност╕ ╕ п╕дготовка до видач╕.
Для цього на баз╕ ╓ в╕дпов╕дн╕ потужност╕: цехи п╕дготовки ракетно╖ та торпедно╖ збро╖, майстерн╕ з п╕дготовки м╕н, глибинних бомб, стр╕лецько╖ збро╖ вс╕х зразк╕в, включаючи диверс╕йн╕, а також п╕дрозд╕ли, як╕ займаються ремонтом рад╕отехн╕чного озбро╓ння.
Серед тих, на кого особливо поклада╓ться командир, — головний ╕нженер кап╕тан 3 рангу Едуард Карпов, п╕д кер╕вництвом якого проводиться п╕дготовка вс╕х зразк╕в озбро╓ння; начальник артилер╕йського в╕дд╕лу майор Олександр Крисов. Питання, пов’язан╕ з плануванням (як в╕домо, правильне проведення планування — це запорука усп╕шного виконання завдання), — в зон╕ уваги начальника в╕дд╕лу техн╕чного контролю кап╕тана 3 рангу Олекс╕я Зимогляда.
Не менш важливий напрямок роботи у тих посадових ос╕б, як╕ оп╕куються питаннями збер╕гання зразк╕в. А це величезна к╕льк╕сть озбро╓ння, яке перебува╓ на обл╕ку, вимага╓ контрольних техн╕чних огляд╕в, регулярних системних проф╕лактичних роб╕т з п╕дтримки ц╕╓╖ збро╖ у в╕дпов╕дн╕й техн╕чн╕й готовност╕. Кап╕тан 3 рангу ╤гор Буряк, начальник збер╕гання, оп╕ку╓ться цим напрямком. Неможливо не згадати начальник╕в сховищ, профес╕онал╕зм яких — це ╖хн╕ знання, адже важливо не т╕льки знати зразки озбро╓нь, але ╕ ╖хню комплектн╕сть, вм╕ти ╖х розбирати, знати повний склад до останнього гвинтика. Цим критер╕ям повною м╕рою в╕дпов╕да╓ м╕чман Олександр П╕дворний. В когорт╕ тих, ким особливо пиша╓ться командування частини, — м╕чман Дмитро Яр╕ков. Саме з допомогою його «золотих» рук вир╕шено чимало питань, пов’язаних з╕ створенням комфортних побутових умов для особового складу.
— На сьогодн╕ жодне завдання не може бути виконане без згуртованого колективу, — розм╕ркову╓ командир, — для роботи якого, кр╕м високого р╕вня в╕йськово╖ дисципл╕ни, необх╕дно створити пристойн╕ умови для виконання поставлених завдань.
За неповних чотири роки проведено великий обсяг роб╕т. Завдяки пл╕дн╕й сп╕впрац╕ з шефами Голос╕╖вського району м╕ста Ки╓ва, шефами з Донецька ╕ Дн╕пропетровська, конструктивн╕й робот╕ з адм╕н╕страц╕ями Лен╕нського, Нах╕мовського району Севастополя та ╤нкермана проведено ремонт у спальних прим╕щеннях, приведен╕ до ладу навчальн╕ класи. В свою чергу особовий склад частини бере активну участь у вс╕х загальном╕ських заходах, суботниках, оп╕ку╓ться утриманням порядку та благоустро╓м в╕йськових пам’ятник╕в. Трет╕й р╕к посп╕ль на день визволення ╤нкермана в╕д фашистських загарбник╕в частина влаштову╓ свято не т╕льки для в╕йськовослужбовц╕в, а й для м╕сцевих мешканц╕в. Цього року на показ╕ зразк╕в сучасного озбро╓ння ╕ час╕в в╕йни, зустр╕ч╕ з ветеранами — учасниками визволення м╕ста-героя побувало щонайменше п╕втори тисяч╕ гостей.
Найдорожчими в╕дв╕дувачами ╓ вихованц╕ дитячих будинк╕в. Коли вони при╖жджають до в╕йськових моряк╕в у гост╕, матроси розум╕ють, для чого вони служать. Дуже важливо для будь-яко╖ людини бути захисником сво╓╖ Батьк╕вщини, патр╕отом сво╓╖ с╕м’╖, частини, м╕ста, кра╖ни.
Так, частина прагне розвитку. ╤ командирська впевнен╕сть, що через систему правильного планування ╕ оптимально╖ орган╕зац╕╖ роботи, через ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д до людей, через потужний колектив ╕ вм╕ння розставити вс╕х на т╕ напрямки, де ╖хн╕ можливост╕ можуть бути використан╕ найб╕льш ефективно, буде п╕дкр╕плена реал╕зованими планами.

Владислав СЕЛЕЗНЬОВ,
п╕дполковник

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10991

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков