Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2012
Санатор╕ю ╕мен╕ Пирогова — 175 рок╕в!

Здоров’я - кримське!

У кримському м╕ст╕ Саки за сприяння В╕йськово-медичного департаменту М╕н╕стерства оборони Укра╖ни та Укра╖нсько╖ в╕йськово-медично╖ академ╕╖ на баз╕ державного п╕дпри╓мства М╕н╕стерства оборони Укра╖ни «Сакський центральний в╕йськовий кл╕н╕чний санатор╕й ╕м. М. ╤. Пирогова» тривають урочист╕ заходи з нагоди 175-╖ р╕чниц╕ з дня заснування в╕йськово╖ оздоровниц╕.
Початок ╕стор╕╖ цього ун╕кального л╕кувального закладу було покладено у 1837 роц╕, коли за наказом командира 4-го п╕хотного корпусу генерал-лейтенанта М. Муравйова-Карського у Саках було в╕дкрито в╕дд╕лення С╕мферопольського в╕йськового шпиталю для л╕кування в╕йськовослужбовц╕в ц╕лющою гряззю з м╕сцевого озера.
У роки Кримсько╖ в╕йни (1854-1855 рр.), Першо╖ та Друго╖ св╕тових во╓н в оздоровниц╕ проходили л╕кування в╕йськовослужбовц╕, як╕ отримали поранення в боях.
П╕д час Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни особовий склад санатор╕ю було моб╕л╕зовано на фронт. На початку 1945 року санатор╕й виконував завдання з обслуговування Ялтинсько╖ конференц╕╖ л╕дер╕в США, Великобритан╕╖ та СРСР.
У 1984 роц╕ в штат╕ санатор╕ю було орган╕зовано в╕дд╕лення в╕дновлювального л╕кування для реаб╕л╕тац╕╖ в╕йськовослужбовц╕в, як╕ отримали поранення п╕д час бойових д╕й на територ╕╖ Афган╕стану. Це в╕дд╕лення було перейменоване у 1989 роц╕ у Центр в╕дновлювального л╕кування. Близько восьми тисяч в╕йськовослужбовц╕в пройшли тут усп╕шну реаб╕л╕тац╕ю.
Сьогодн╕ Сакський центральний в╕йськовий кл╕н╕чний санатор╕й ╕м. М. ╤. Пирогова ╓ багатопроф╕льним л╕кувально-проф╕лактичним закладом для л╕кування пац╕╓нт╕в з захворюваннями орган╕в травлення, ендокринно╖ та к╕стково-м’язово╖ систем, насл╕дк╕в травм хребта, к╕сток, суглоб╕в, захворювань ╕ травм периферично╖ та центрально╖ нервово╖ системи, а також багатьох ╕нших недуг. Основн╕ природн╕ л╕кувальн╕ фактори закладу — це ц╕люща грязь солоного Сакського озера та Сакська м╕неральна вода.
Санатор╕й неодноразово визнавався одним з найкращих л╕кувально-проф╕лактичних заклад╕в Укра╖ни, в╕н — володар численних диплом╕в ╕ нагород, неодноразовий переможець конкурсу «Кращий санатор╕й Криму».
За словами директора державного п╕дпри╓мства М╕н╕стерства оборони Укра╖ни «Сакський центральний в╕йськовий кл╕н╕чний санатор╕й ╕м. М. ╤. Пирогова» Олекс╕я Арсенюка, завдяки сучасн╕й л╕кувальн╕й баз╕ та фаховому персоналу медичний заклад добре в╕домий не т╕льки в Укра╖н╕, а й далеко за межами кра╖н СНД.
— Звичайно, реклама робить свою справу. Однак, я вважаю, що якби л╕кування в нашому санатор╕╖ було б неефективним, то люди до нас би не ╖хали. Краща реклама — це коли людина, яку ми л╕кували, одужу╓. Вона в╕дчува╓ це сама, позитивний результат бачать ╖╖ р╕дн╕ та знайом╕. Сьогодн╕ у нас працю╓ 450 досв╕дчених медичних прац╕вник╕в. Кер╕вництво санатор╕ю пост╕йно працю╓ над розширенням ╕ покращенням л╕кувально╖ бази, залуча╓ до роботи нових фах╕вц╕в. Хочемо закупити нове медичне обладнання ╕ створити сучасний д╕агностичний центр. Ми плану╓мо побудувати його роботу таким чином, щоб, в╕дв╕давши цей центр, кожен пац╕╓нт мав можлив╕сть отримати вичерпну ╕нформац╕ю про стан свого орган╕зму, такий соб╕ «паспорт здоров’я», — зазначив Олекс╕й Арсенюк.
На урочистостях були присутн╕ в. о. директора В╕йськово-медичного департаменту М╕н╕стерства оборони Укра╖ни В╕ктор Жаховський, доктор медичних наук, професор, в. о. начальника Укра╖нсько╖ в╕йськово-медично╖ академ╕╖ Василь Варус, в╕дом╕ укра╖нськ╕ науковц╕, представники м╕сцево╖ влади. За профес╕йну санаторно-курортну д╕яльн╕сть, доброзичливе ставлення до в╕дпочиваючих групу прац╕вник╕в л╕кувального закладу було нагороджено спец╕альними юв╕лейними в╕дзнаками та почесними грамотами.
Василь Варус вважа╓, що Сакський в╕йськовий санатор╕й волод╕╓ не т╕льки ун╕кальними природними факторами, а й ун╕кальними методами л╕кування, як╕ ╓ надзвичайно ефективними для реаб╕л╕тац╕╖ травмованих ос╕б.
— На превеликий жаль, проблема травматизму в Укра╖н╕ ╓ досить актуальною. На сьогодн╕ майже 60 тисяч ос╕б щороку отримують травми п╕д час авар╕й та ╕нших нещасних випадк╕в. Цих людей потр╕бно л╕кувати, повертати ╖м працездатн╕сть, робити соц╕ально адаптованими. Саме за цим важливим напрямком ╕ працю╓ «Сакський центральний в╕йськовий кл╕н╕чний санатор╕й ╕м. М. ╤. Пирогова».

Серг╕й ОСИПОВ
(Рег╕ональний мед╕а-центр М╕н╕стерства оборони Укра╖ни в АР Крим)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11024

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков