Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.11.2012
РОС╤Я БЕРЕТЬСЯ СПРОСТУВАТИ «ВИНЯТКОВИЙ ХАРАКТЕР» ГОЛОДОМОРУ

Федеральне арх╕вне агентство Рос╕╖ завершу╓ п╕дготовку тритомника, який спростову╓ «винятковий характер» голоду в Укра╖н╕ в 30-х роках. Як переда╓ власний кореспондент УН╤АН у РФ, про це сказав заступник кер╕вника Федерального арх╕вного агентства Володимир Тарасов п╕д час «круглого столу» на тему: «Про протид╕ю спробам фальсиф╕кац╕╖ ╕стор╕╖ народ╕в на шкоду ╕нтересам Рос╕╖», що пройшов у Рад╕ Федерац╕╖ РФ.
«Росарх╕в виступив ╕н╕ц╕атором ряду ╕нформац╕йних заход╕в щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакц╕я на т╕ под╕╖, як╕ в╕дбувалися в Укра╖н╕. Для того, щоб нейтрал╕зувати те, що там робилося, ми п╕дготували спец╕альний DVD-диск «Голод у СРСР» ╕ видали ц╕ документи англ╕йською мовою», — сказав В. Тарасов.
«Випустили однойменний зб╕рник рос╕йською мовою ╕ зараз завершу╓мо п╕дготовку фундаментального наукового видання — тритомного зб╕рника документ╕в «Голод у СРСР. 1929-1934 роки». Перш╕ два томи вже видано — ц╕ документи наочно спростовують стереотип, що утвердився в Укра╖н╕, про винятковий характер голоду в колишн╕й Укра╖нськ╕й РСР», — сказав в╕н.
За його словами, ╕стор╕я завжди залишатиметься «тим полем, на якому ведеться ╕деолог╕чна боротьба, де деяк╕ сторони, в╕дстоюючи сво╖ ╕нтереси, не гребують фальсиф╕кац╕ями». Росарх╕в прагне створити умови, щоб досл╕дники мали доступ до першоджерел, пов╕домив В. Тарасов, водночас зауваживши, що дуже великий обсяг документ╕в продовжу╓ залишатися секретним. «На даний час у Росарх╕в╕ збер╕га╓ться 42 млн. справ, з них 1,6 млн. — на секретному збер╕ганн╕», — сказав рос╕йський чиновник.

Дов╕дка УН╤АН. Голодомор 1932-1933 рок╕в — масовий, навмисно орган╕зований радянською владою голод, який спричинив багатом╕льйонн╕ людськ╕ жертви в с╕льськ╕й м╕сцевост╕ на територ╕╖ Укра╖нсько╖ РСР.
Голод настав унасл╕док сплановано╖ конф╕скац╕╖ урожаю зернових ╕ вс╕х ╕нших продукт╕в харчування у селян представниками радянсько╖ влади, що призвело до вбивства селян голодом у м╕льйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значн╕ запаси зерна в резервах ╕ експортувала його за кордон.
Причини цього масового злочину н╕коли в СРСР не розсл╕дувалися ╕ н╕хто з можновладц╕в, причетних до злочину, не пон╕с покарання. Впродовж десятил╕ть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, про нього взагал╕ заборонялося де-небудь згадувати.
У 2003 роц╕ укра╖нський парламент назвав, а в 2006-му — оф╕ц╕йно визнав Голодомор геноцидом укра╖нського народу. 24 кра╖ни оф╕ц╕йно визнали Голодомор геноцидом укра╖нського народу.
13 с╕чня 2010 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва визнав кер╕вник╕в б╕льшовицького тотал╕тарного режиму винними в геноцид╕ в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках. Крим╕нальну справу порушила ╕ розсл╕дувала СБУ за фактом зд╕йснення Голодомору-геноциду в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках. Р╕шенням суду були п╕дтверджен╕ висновки сл╕дчих Служби безпеки Укра╖ни про орган╕зац╕ю зд╕йснення в 1932-1933 роках на територ╕╖ УРСР кер╕вництвом б╕льшовицького тотал╕тарного режиму – генеральним секретарем Центрального ком╕тету Всесоюзно╖ комун╕стично╖ парт╕╖ б╕льшовик╕в (ЦК ВКП(б)) Йосипом Стал╕ним (Джугашв╕л╕), членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних ком╕сар╕в (СРСР) В’ячеславом Молотовим (Скряб╕ним), секретарями ЦК ВКП(б) Лазарем Кагановичем ╕ Павлом Постишевим, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комун╕стично╖ парт╕╖ б╕льшовик╕в Укра╖ни (КП(б)У) Стан╕славом Кос╕ором, членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних ком╕сар╕в УРСР Власом Чубарем ╕ членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Менделем Хата╓вичем геноциду укра╖нсько╖ нац╕онально╖ групи, тобто штучного створення житт╓вих умов, розрахованих на ╖╖ часткове ф╕зичне знищення.
Зг╕дно з висновком судово╖ науково-демограф╕чно╖ експертизи, проведено╖ в ход╕ досудового розсл╕дування ╤нститутом демограф╕╖ та соц╕альних досл╕джень ╕м. Птухи Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни, в результат╕ геноциду в Укра╖н╕ загинуло 3 млн. 941 тис. ос╕б.
Суд констатував, що Й. Стал╕н (Джугашв╕л╕), В. Молотов (Скряб╕н), Л. Каганович, П. Постишев, С. Кос╕ор, В. Чубар ╕ М. Хата╓вич ско╖ли злочин геноциду, передбачений ч. 1 ст. 442 Крим╕нального кодексу Укра╖ни (геноцид), ╕ закрив крим╕нальну справу у зв’язку з ╖х смертю.

АМЕРИКА — НЕ РОС╤Я!

Щонайменше дв╕ тисяч╕ ос╕б з╕брались минуло╖ суботи в Нью-Йорку для вшанування жертв Голодомору укра╖нського народу. За словами орган╕затор╕в – Укра╖нського Конгресового Ком╕тету Америки – ц╕╓ю акц╕╓ю укра╖нц╕ хот╕ли поширити ╕нформац╕ю про трагед╕ю укра╖нського народу та продемонструвати ╓дн╕сть м╕ж собою.
Представники укра╖нсько╖ д╕аспори провели жалобну ходу. В католицькому кафедральному собор╕ святого Патрика, що в центр╕ Манхеттена, була проведена урочиста л╕тург╕я. Храм, що вм╕щу╓ 2200 людей, був заповнений ущерть. Серед чиновник╕в, як╕ прибули сюди, були посол Укра╖ни у США Олександр Моцик, пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Юр╕й Серг╓╓в, укра╖нськ╕ консули, представники Б╕лого дому, американськ╕ сенатори. Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг над╕слав укра╖нцям листа з╕ словами п╕дтримки.
Промовц╕ використовували на означення под╕й 1932-1933 рок╕в слово «геноцид» ╕ називали Голодомор злочином проти укра╖нц╕в. Сенатор-демократ з Нью-Йорка Чарльз Шумер зазначив, що, попри численн╕ злочини, тиран╕я все одно програла. «Минуло 80 рок╕в, як Стал╕н, один ╕з найжорсток╕ших людей в ╕стор╕╖, використовував голод проти власного народу. Це були невинн╕ жертви укра╖нського геноциду. В╕н хот╕в знищити укра╖нц╕в, в╕н хот╕в вбити укра╖нський дух, в╕н хот╕в, щоб укра╖нська нац╕я н╕коли не ╕снувала. Але в╕н програв. ╤ вс╕ ми, хто тут з╕брався, ╓ св╕дченням того, що Стал╕н п╕шов у небуття, а ми вистояли ╕ будемо жити», – наголосив Шумер.
Посол Укра╖ни у США Олександр Моцик читав сво╓ коротке звернення англ╕йською мовою. «Голодомор – це страшна трагед╕я не т╕льки ╢вропи, а й усього св╕ту. Все буде визнано, настане час, правда ма╓ д╕йти до кожно╖ людини про цей страшний злочин, що був спрямований стал╕нським режимом, щоб витравити не т╕льки св╕дом╕сть, а й забрати життя тих, хто хот╕в бути у сво╓му дом╕», – сказав Олександр Моцик у коментар╕ Рад╕о «Свобода».
Восени у багатьох м╕стах США в╕дбуваються заходи ╕з вшанування жертв укра╖нського Голодомору. У Вашингтон╕ нин╕ споруджують пам’ятник жертвам Геноциду укра╖нського народу 1932-1933 рок╕в.

***

У центр╕ Львова ус╕х перехожих пригощали стравами, як╕ готували укра╖нц╕ в часи Голодомору. Ц╕╓ю акц╕╓ю оргком╕тет, до складу якого ув╕йшло з десяток громадських орган╕зац╕й та парт╕й, прагнув ще раз нагадати льв╕в’янам про чергову р╕чницю Голодомору.
«Страви ми готували ╕з рецепт╕в, записаних в╕д старожил╕в, як╕ пережили голод, — говорить орган╕затор Оля Сало. — Основн╕ ╕нгред╕╓нти страв — це кора дуба, ромашка, кропива, нас╕ння льону ╕ кропу, каштани, жолуд╕.
Перехож╕ здалеку оглядали страви, слухали розпов╕д╕ про них та акц╕ю, проте спробувати не наважувалися. Ус╕м роздавали лист╕вки ╕з запрошенням прийти 24 листопада о 15.00 до пам’ятника Тарасу Шевченку для вшанування жертв Голодомору.
«Чим менше людей долучатиметься до цих заход╕в, тим швидше укра╖нц╕ забудуть свою ╕стор╕ю. Ваша байдуж╕сть та в╕дсторонен╕сть вкрай потр╕бн╕ тим, хто хоче, щоб Укра╖на перетворилась ╕з самост╕йно╖ держави на одну з губерн╕й,
— йдеться у запрошенн╕. — Поки ми здатн╕ пам’ятати, доти залишатимемось народом».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11057

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков