Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Оксана Бас-Кононенко, мовознавець: ЯКЩО ЛЮДИ СВОЮ МОВУ НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ, ТО ПРИЙДЕ ╤НША МОВА, А ЗНАЧИТЬ - ╤НША КРА╥НА
М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни презентувало нову програму "Укра╖нська – це...


«ЯКЩО У ВАС ╢ ХОЧ КРАПЛЯ ПАТР╤ОТИЗМУ ╤ КУЛЬТУРИ…»
кримчанин, укра╖нець ╤ван Лук'янович Лавтар не зда╓ться ╕ турбу╓ чиновницьку ки╖вську...


Остап К╤НДРАЧУК, ялтинський кобзар – на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕: КОЛИ СУСП╤ЛЬСТВО МОВЧИТЬ, ГОВОРЯТЬ КОБЗАР╤... ╤ Д╤ТИ
Сьогодн╕ призовий фонд Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми - д╕ти тво╖,...


ЯК ЗРОС╤ЙЩУВАЛИ УКРА╥НСЬКИЙ НАРОД
Чи про це не знали в Ки╓в╕? А якщо знали, то чому не реагували?


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Щиро дяку╓мо колегам-письменникам, журнал╕стам, ус╕м нашим читачам, хто вже в╕дгукнувся на наш...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.11.2012
У ПРОСТОР╤ ГРОМАДСЬКО╥ АКТИВНОСТ╤

Молод╕жна майстерня

7 листопада С╕мферополем курсував незвичайний тролейбус п╕д назвою «Майстерня громадсько╖ активност╕». Кожен бажаючий м╕г стати учасником опрацьованого маршруту. Зупинкам м╕ського транспорту були надан╕ символ╕чн╕ назви, як╕ в╕дпов╕дали напрямкам зд╕йснення ц╕╓╖ програми. На кожн╕й з них — учасники програми з презентац╕╓ю в╕дпов╕дних тематичних м╕н╕-проект╕в.
Отже, зупинка «Медун╕верситет» — проект «Еколог╕я ╕ здоров’я». Чималенька група молод╕, до яко╖ м╕г при╓днатися будь-хто, продемонструвала флеш-моб, присвячений здоровому способу життя. Отримавши заряд бадьорост╕ ╕ гарного настрою, вируша╓мо дал╕. Б╕ля к╕нотеатру «Космос» — зупинка «М╕ський прост╕р». Святков╕ прикраси, закличн╕ плакати. Кожен бажаючий ма╓ можлив╕сть взяти в руки плакат з написом «Я люблю С╕мферополь» ╕ ув╕чнити себе, проговорюючи у в╕деокамеру невеличкий монолог про свою любов до С╕мферополя ╕ аргументоване пояснення — за що саме.
На зупинц╕ «Московське к╕льце» чекають наступн╕ неспод╕ванки в╕д групи, яка презенту╓ теми «Актив╕зац╕я молод╕» та «Родина ╕ ц╕нност╕». Коробка — це телев╕зор з кнопками, натискуючи на як╕, можна прослухати вичерпну розпов╕дь на означен╕ теми укра╖нською, б╕лоруською ╕ польською мовами. Поруч – стенд з написом «Я — активний». Вс╕м бажаючим пропонують залишити на ньому св╕й сл╕д — для цього ╓ фарби ╕ гумов╕ рукавички, а яким буде сл╕д — то вже залежить в╕д кожного ╕ндив╕дуума. Трохи дал╕ – великий плакат ╕з зображенням недобудованого будинку. Вс╕м бажаючим пропонують додати до нього свою цеглинку з назвою т╕╓╖ ц╕нност╕, яка ╓ складовою частиною родинно╖ буд╕вл╕. Вс╕ одностайно пишуть «любов» ╕ погоджуються, що ╖╖ повинно бути найб╕льше, а пот╕м додають слова-цеглинки «повага», «розум╕ння», «добробут», «д╕ти»...
«Майстерня громадсько╖ активност╕» ╓ програмою неформально╖ демократично╖ осв╕ти молод╕ та п╕дтримки ╖╖ громадських, соц╕альних ╕ культурних ╕н╕ц╕атив в Укра╖н╕, Польщ╕ ╕ Б╕лорус╕. У рамках ц╕╓╖ програми д╕вчата ╕ хлопц╕ 18-25 рок╕в сво╖ми невеличкими проектами, як╕ реал╕зують за м╕сцем свого проживання, зм╕нюють життя на краще.
Так, 24 серпня цього року у Дитячому парку м╕ста С╕мферополя в╕дбувся урочистий зах╕д, присвячений Дню незалежност╕, — «Укра╖на дитячих мр╕й». Одним з ╕н╕ц╕атор╕в проведення цього свята була учасниця «Майстерн╕» Любов Калмакова. Це була насичена концертна ╕ розважальна програма для вс╕╓╖ родини за участ╕ профес╕йних ╕ аматорських колектив╕в, з демонстрац╕╓ю вироб╕в дитячо╖ творчост╕ ╕ майстр╕в народного мистецтва, з майстер-класами ╕ святковим д╕йством.
За п’ять рок╕в – сто реал╕зованих проект╕в, сорок п’ять – за цей р╕к. Велик╕ справи за маленьк╕ кошти — це головний принцип молод╕. Зм╕нити життя на краще може кожен, якщо ма╓ на це бажання. ╤ вони йдуть у школи – проводять уроки для д╕тей, розпов╕дають про шк╕длив╕ звички, про рац╕ональне використання електроенерг╕╖, дають р╕зн╕ майстер-класи, влаштовують спортивн╕ змагання. В польських Ольшанах, наприклад, д╕ти вирушили рятувати гнома Анжея, який вир╕шив ви╖хати з села, але не м╕г пробратися через завали см╕ття. ╤ врятували-таки, ще й причепурили при цьому село. До реч╕, на жодн╕й зупинц╕ С╕мферополя п╕сля нашо╖ подорож╕ не залишилось жодно╖ см╕тинки!
Наостанок нагадаю, що ця молод╕жна програма реал╕зу╓ться «Укра╖нською мережею осв╕ти дорослих та розвитку ╕нновац╕й», сп╕лкою «GeniusLoci» (Польща) за п╕дтримки Колег╕уму ╕м. Теодора Гойсса Фонду ╕м. Роберта Боша та сп╕лки М╕тОст, Представництва Фонду ╕м. Гайнр╕ха Бьолля, програмою Польсько-Американського Фонду Свободи «RITA – Перетворення в рег╕он╕», яка впроваджу╓ться Фондом «Осв╕та для демократ╕╖» (Польща). А б╕льш детальну ╕нформац╕ю про нашу молод╕жну «Майстерню» читайте на сайт╕ www.maysternya.org.

Валентина МЕЛЬНИК
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11067

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков