Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2012
БАЗАР ЯК ДЗЕРКАЛО НАШИХ «УСП╤Х╤В»

Кримcький Майдан

ПРОШУ СЛОВА!

Вулицями наших м╕ст рухаються тисяч╕ ╕ тисяч╕ автомоб╕л╕в — легкових, вантаж╕вок. Перетинають наш╕ територ╕╖ фури, що везуть товар, крам по вс╕й Укра╖н╕. Люди ходять вулицями одягнен╕ ╕ взут╕. ╤ вдома у нас показу╓ картинки телев╕зор, ╕ лампочки св╕тять у наших к╕мнатах. ╤ комп’ютери ╓ майже у кожн╕й с╕м’╖. ╤ сантехн╕ка справно працю╓, ╕ крани не прот╕кають. То що ж нас так тривожить? На перший погляд, н╕що. Але коли ╕деш нашими товарними ринками, то не можеш знайти хоч щось, що зроблено в Укра╖н╕. Скр╕зь виробниками виступають Туреччина, Китай, Польща, ╕нш╕ кра╖ни Заходу та Сходу. За р╕дким винятком ж╕ночий одяг, взуття, майже весь одяг для д╕тей завозиться з ╕нших кра╖н. Нема наших прилад╕в для гол╕ння, паст, гел╕в...
Повернемось до легкових автомоб╕л╕в та маршруток — на 70-80% вони вироблен╕ десь там, далеко — у П╕вденн╕й Коре╖, Япон╕╖, кра╖нах Зах╕дно╖ ╢вропи або США. Якщо б ми знайшли хоч один трактор, кращий в╕д шведського «Катерп╕лл╓ра», то це було б чудом.
А Укра╖на себе деклару╓ як велика ╓вропейська держава. Чи бачимо ми хоч якусь сьогодн╕шню р╕ч — автомоб╕ль, трактор, телев╕зор, комп’ютер, телефонний апарат, сантехн╕ку, вироблену в Рос╕╖ чи в Укра╖н╕, яка була би кращою в╕д ╕нших заруб╕жних вироб╕в?
Нема у нас кращих холодильник╕в, пральних машин. Нав╕ть в╕ники для прибирання квартир завозяться зв╕дкись. Що це таке? То, може, дороги, вулиц╕ м╕ст у нас кращ╕, н╕ж десь там, ну хоча б у В’╓тнам╕ чи Кита╖, не кажучи вже про ╓вропейськ╕ держави? А може, у нас краще навчають в наших ун╕верситетах чи академ╕ях? А може ми створю╓мо хоч щось технолог╕чн╕ше, н╕ж у «них»? А може л╕карн╕ наш╕ краще л╕кують, х╕рурги краще оперують? А може р╕вень зарплат у нас хоч трохи вищий, н╕ж у тих же «╓вропах»?
Коли ходиш нашим Центральним ринком чи супермаркетами, то товар╕в, вироблених в Укра╖н╕ або в Рос╕╖, практично не бачиш. Лише полиц╕ з алкогольними напоями переважно нашого виробництва. Але тютюнов╕ вироби уже не наш╕.
Чому електродрел╕, електропили, будь-який слюсарний ╕нструмент — свердла, ключ╕, гайки та болти також не нашого виробництва? А якщо вони ╕ виробляються у нас, то за сво╓ю як╕стю просто не можуть конкурувати ╕з заруб╕жними.
Я пробував знайти для себе хоч якесь пояснення цьому. Бо якщо ми завозимо в Укра╖ну так багато товару, то для цього треба мати грош╕. А б╕льш╕сть завезених товар╕в коштують нав╕ть дорожче, н╕ж за кордоном.
К╕лька рок╕в тому я мав нагоду бути в Алжир╕. Будь-яке пор╕вняння з Укра╖ною — не на нашу користь. У столиц╕ кра╖ни прожива╓ 6 млн. алжирц╕в. Коли про╖жджа╓ш столичними вулицями в╕д краю до краю, то не побачиш жодного облупленого фасаду або ст╕н. Райони м╕ста дивовижно упорядкован╕. ╢ там райони б╕льш престижн╕ для проживання людей, але нема там б╕дних район╕в. Так як нема там жодно╖ вулиц╕ чи провулка з розбитою поверхнею дор╕г. В Алжир╕ не побачиш нав╕ть поряд з урядовими будинками суперпрестижних авт╕вок. Чому це так? В╕дпов╕д╕ не знаходжу, бо нашими вулицями ╖здять р╕зн╕ «лексуси» чи як ще ╖х там називають.
То що ж ми прода╓мо, щоб жити у таких розкошах? ╤ хто розкошу╓?
У нас багато говорять про економ╕чну кризу. Д╕йсно, вона охопила велику к╕льк╕сть кра╖н св╕ту. Але чому цю кризу майже не в╕дчувають у Польщ╕ чи Туреччин╕, у наших найближчих сус╕д╕в? Мен╕ зда╓ться, що причиною б╕льшост╕ наших б╕д ╓ надпогана податкова система, що захища╓ великий б╕знес ╕ не да╓ розвиватися малому та середньому. Бо як можна пояснити, що ми не продуку╓мо найб╕льш потр╕бн╕ людям товари? Ми що, зовс╕м втратили здатн╕сть працювати? Може нам краще перенести податкову систему Польщ╕ на наш ╜рунт без будь-яких винятк╕в? Адже ми сьогодн╕ перебува╓мо в умовах, в яких почався ривок уперед 20 рок╕в тому у Польщ╕. ╤ може тод╕ хоч через наступних двадцять рок╕в ми будемо виглядати краще?
Почина╓ працювати Верховна Рада Укра╖ни сьомого скликання. Шановн╕ депутати! Якщо ви не злама╓те старе, то хто за вас це зробить?

Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
доктор техн╕чних наук, професор, д╕йсний член НТШ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11192

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков