Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 07.06.2013
20 РОК╤В — ЯК П╤СНЯ!

Чому людина хоче сп╕вати? А ╕нша чому не мислить життя без театру? Хтось хоче л╕тати, а хтось життя присвятив м╕кроскопу, в який прагне розглед╕ти секрети Бож╕. З таких питань розпочинаються перш╕ заняття в зразков╕й театральн╕й студ╕╖ «Св╕танок», на як╕ мусить дати в╕дпов╕дь кер╕вник студ╕╖ Алла Володимир╕вна Петрова, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни. «Людина — планета, все життя п╕зна╓ себе, вивча╓ себе, прислуха╓ться до себе, до свого самопочуття, до настрою, до сво╖х бажань. Людина — не Бог, це В╕н, Творець, створив Св╕т. Людина ж не байдужа наближа╓ться до Бога, коли, використовуючи особист╕ дан╕, людськ╕ можливост╕, творить земн╕ дива, в╕дображаючи навколишн╕й св╕т по-сво╓му, через призму свого сприйняття, в╕дкриваючи Св╕тов╕ сво╖ верс╕╖ св╕тових загадок. А Св╕т милу╓ться, захоплено вигукуючи: «Божественно!!!». Це ╕ ╓ Театр. Отож п╕знай себе — п╕зна╓ш Св╕т?! Так! Нелегке завдання. Нелегко воно вир╕шу╓ться ╕ у театральн╕й студ╕╖ «Св╕танок». Адже у кожн╕й дитин╕ треба в╕дкрити ц╕лий Св╕т — ц╕лу Галактику, щоб в к╕нц╕ навчання в╕дкрити ╖й саму себе».
Цей монолог Алли Петрово╖ я слухаю вже 20 рок╕в. В╕н звучить по-р╕зному в р╕зних ситуац╕ях перед р╕зними слухачами-студ╕йцями, але не зм╕ню╓ться його суть — «Знайди себе в соб╕»!
«Св╕танкова» ╕стор╕я розпочалась п╕сля проголошення Незалежност╕ Укра╖ни в 1991 роц╕, саме тод╕ у актриси Кримського укра╖нського театру виникла ╕дея в╕дкрити в с╕мферопольськ╕й ЗОШ № 33 перший укра╖нський клас, а в 1993 роц╕ на баз╕ цього класу при КРЦДЮТ була створена ╓дина в Криму укра╖номовна дитяча театральна студ╕я «Св╕танок» за п╕дтримки першого м╕н╕стра осв╕ти АРК Валентина Петровича Романенка, який ╕ укра╖нськ╕ класи допомагав в╕дкривати, ╕ ╕н╕ц╕ативу в╕дкриття студ╕╖ схвалив.
За 20 рок╕в випускниками зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» стали близько 100 д╕тей, з яких 20 п╕шли навчатись у мистецьк╕ ВНЗ. Хочу назвати тих, хто був першими: Ольга Мурашко п╕сля студ╕╖ зак╕нчила Ки╖вський театральний ун╕верситет ╕м. Карпенка-Карого, Ольга Левкович, Ал╕на Трофименко, ╢вген Мартиненко, Дмитро Сторчоус та Наталя Волкова зак╕нчили Ки╖вський нац╕ональний ун╕верситет культури ╕ мистецтв. Продовжують навчання в Ки╖вському театральному ун╕верситет╕ ╕м. Карпенка-Карого Мар╕я Подковирова, Ангел╕на Б╓льська та ╢вген Давиденко, а Олеся Онопр╕╓нко (наш «св╕танковий» соловейко) навча╓ться в Ки╖вськ╕й нац╕ональн╕й академ╕╖ вокалу. Думаю, що т╕, хто стежить за творч╕стю «св╕танк╕вц╕в», пам’ятають Кирила Сузанського — в╕н студент Ки╖вського театрального коледжу. Ц╕ла група «св╕танк╕вц╕в» здобувають театральну осв╕ту в Харк╕вському нац╕ональному ун╕верситет╕ мистецтв ╕м. ╤. Котляревського — Олександр Коновалов, Ксен╕я Мусатенко, Олександра Андр╓╓ва, Юл╕я ╢рикалова. А Ельзара Бек╕рова вже р╕к — актриса Полтавського музично-драматичного театру.
Чи продовжать цей список сьогодн╕шн╕ випускники — Юл╕я Харьковська, Олександр Пол╕новський, Мар╕я Шевченко та Артем Жученко, покаже час. ╤стор╕я студ╕╖ «Св╕танок» — це ╕стор╕я кожно╖ дитини, кожно╖ родини, кожного, хто так чи ╕накше був причетний до в╕дродження укра╖нства в Криму.
25 травня в актов╕й зал╕ КРЦДЮТ з╕бралась «св╕танкова» громада, щоб в╕дсвяткувати 20-й день народження. «А чи жив╕, чи здоров╕ вс╕ родич╕ «св╕танков╕»? — прозвучало в зал╕. Адже зразкова театральна студ╕я «Св╕танок» — це велика театральна родина д╕тей р╕зних нац╕ональностей ╕ в╕роспов╕дань, для яких Бог ╕ Укра╖на — не просто слова, а Алла Володимир╕вна Петрова — не лише вчитель, а й друга мама, людина-творець, Буд╕вничий Укра╖ни: створивши студ╕ю «Св╕танок», в як╕й живуть ╕ виростають, кр╕пнуть ╕ наповнюються духовним зм╕стом юн╕ театральн╕ серця, вона розбудову╓ майбутн╓ укра╖нсько╖ держави.
20 рок╕в студ╕╖ «Св╕танок», а 19 рок╕в тому на ДТРК «Крим» у телепрограм╕ «Р╕дна хата» вперше в Криму прозвучало дитяче: «Добрий веч╕р в р╕дн╕й хат╕, з вами Оля Левкович та ╢вген Мартиненко». Це був перший укра╖номовний телееф╕р, ╕ розпочали його «св╕танк╕вц╕», тод╕ п’ятикласники Оля ╕ ╢вген. Переповнений зал в╕тав ╖х ╕з днем народження р╕дно╖ студ╕╖. Сходинка за сходинкою ось уже 20 рок╕в студ╕йц╕ просуваються шляхом самоп╕знання до вершин акторсько╖ майстерност╕ ╕ вже мають у серц╕ той вогник, що запалю╓ серця глядач╕в.
Св╕й святковий зв╕т студ╕йц╕ розпочали ╕з серйозно╖ розмови з глядачем, показавши виставу за мотивами опов╕дання нашого земляка В╕ктора Стуса — «П╕сня Амазонки», в як╕й була зад╕яна вся старша група студ╕╖ на чол╕ з цьогор╕чними випускниками — Ю. Харьковською, О. Пол╕новським, М. Шевченко та А. Жученком.
Вперше в С╕мферопол╕ на дитячих театральних п╕дмостках прозвучало слово про прадавн╕х захисник╕в нашого м╕ста. Ця постановка А. Петрово╖ — низький укл╕н Неаполю Ск╕фському, що породив народ, який любив св╕й край ╕ захищав його самов╕ддано, а сво╓ю п╕снею доводив ворог╕в до сказу. ╤, звичайно, велика подяка автору «П╕сн╕ Амазонки» В. Стусу, який дав юним акторам повну творчу свободу у ╖хньому трактуванн╕ образ╕в.
У цей святковий театральний день н╕би в╕дбувалося змагання м╕ж дорослими студ╕йцями-випускниками та малюками, як╕ мр╕ють з╕грати ╖хн╕ рол╕. Саме п╕сня у вс╕ часи давала змогу виживати нашому народу, дарувала йому над╕ю, ╕, мабуть, не випадково сцен╕чн╕ постановки студ╕╖ розпочались ╕з «Л╕сово╖ п╕сн╕» Л. Укра╖нки. Виконавиця рол╕ Мавки (1996 р.) Оля Левкович, в╕таючи з юв╕ле╓м, наголосила, що найц╕нн╕ше, що залишилося з дитинства, — це спогади про перебування в студ╕╖, ╕ попросила сьогодн╕шн╕х студ╕йц╕в ц╕нувати й обер╕гати Аллу Володимир╕вну. А маленька Ел╕на Мамутова переконала присутн╕х, що хоч сьогодн╕ готова з╕грати у вистав╕ Мавку. ╢вген Мартиненко був першим виконавцем рол╕ Толька у вистав╕ «Король Квата-Куба», а Христина Токар передала прив╕т з Н╕меччини в╕д сво╓╖ Куга-Меки. Юна Ам╕на Сукач не забарилася з в╕дпов╕ддю ╕ показала, як треба грати маленьку дикунку.
Свято тривало, ╕ Тетяна Б╓лова, зав╕дувач художнього в╕дд╕лу КПНЗ «РЦДЮТ», в╕таючи студ╕ю з юв╕ле╓м, наголосила, що М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки АРК у вс╕ часи п╕дтримувало дитячий центр, а кер╕вництво центру в свою чергу пиша╓ться тим, що тут працю╓ такий викладач, як А. Петрова, майстер, який вихову╓ справжн╕ театральн╕ таланти. Також на свят╕ був зачитаний в╕тальний лист в╕д В. Плак╕ди, Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК, у якому висловлювалась вдячн╕сть за виховання п╕дростаючого покол╕ння.
Кр╕м того, над╕йшли в╕деов╕тання в╕д актора Ки╖вського театру «Дзеркало», випускника студ╕╖ Д. Сторчоуса, в╕д ╢вгена Давиденка, студента Ки╖вського театрального ун╕верситету ╕м. Карпенка-Карого, та в╕д Олександра Коновалова та Ксен╕╖ Мусатенко — студент╕в Харк╕вського нац╕онального ун╕верситету мистецтв ╕м. ╤. Котляревського. А фе╓ричне театральне д╕йство тривало дал╕: траг╕чне слово Меде╖ зм╕нювалось ком╕чним монологом Прон╕ Прокоп╕вни, Голохвастого та Химки, а пот╕м зал заповнював чар╕вний голос Олес╕ Онопр╕╓нко. П╕сля ╖╖ виступу сво╖ми враженнями про життя в «Св╕танку» д╕лилась Ольга Мурашко: «Х╕ба я могла нав╕ть мр╕яти про те, що я, д╕вчинка з кримського села, п╕сля студ╕╖ потраплю до Ки╓ва ╕, зак╕нчивши театральний ╕нститут, буду працювати на таких телеканалах, як «╤нтер», СТБ, журнал «Дн╕про». Студ╕я дала мен╕ профес╕ю, а у «Пласт╕» я зустр╕ла свого чолов╕ка. Для мене студ╕я «Св╕танок» — це велика частина мого позитивного життя з такими чудовими людьми, як Алла Петрова та Олександр Польченко. Колись я напишу про це книгу».
Пост╕йно п╕дтримувала театральну студ╕ю «Св╕танок» ╖╖ ровесниця – газета «Кримська св╕тлиця». Як сказав у сво╓му прив╕танн╕ головний редактор «Св╕тлиц╕» В╕ктор Качула: «Поки в Криму ╓ укра╖нський «Св╕танок», тут н╕коли не настане укра╖нська н╕ч!». А ще студ╕йц╕в з╕ святом в╕тали поет Михайло Вишняк, фотохудожник Анатол╕й Ковальський, ╕сторик Андр╕й ╤ванець, голова С╕мферопольсько╖ орган╕зац╕╖ Союзу укра╖нок Пол╕на Король. А як можна не згадати «хрещеного батька» студ╕╖ «Св╕танок» — академ╕ка, голову Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕м. Т. Г. Шевченка П. В. Вольвача. Захоплення Петра Васильовича творч╕стю студ╕йц╕в надиха╓, стимулю╓, зобов’язу╓ не п╕д╕рвати дов╕ри й поваги ц╕╓╖ людини. Адже це з його легко╖ руки студ╕йц╕ поставили виставу «Платон╕в хут╕р» за поемою А. Михайлевського — про життя родини Симиренк╕в, про цю виставу багато писала преса як в Криму, так ╕ за його межами.
Здавалося, в цей день «св╕танк╕вц╕» готов╕ були показати глядачам за к╕лька годин театрального д╕йства все, що було напрацьовано за ц╕ роки: «Одержима» Л. Укра╖нки, «Чар╕вниця» С. Васильченка, «Бой-ж╕нка» Г. Кв╕тки-Основ’яненка, «Ромео ╕ Жасм╕н» О. Гавроша, «Сон» Т. Шевченка, «Циганка Аза» М. Старицького. Роль Ази в студ╕йн╕й вистав╕ р╕к тому з╕грала Олександра Андр╓╓ва, а роль Гордил╕ — Юл╕я ╢рикалова, обидв╕ сьогодн╕ навчаються в ХНУМ ╕м ╤. Котляревського. Юля, в╕таючи студ╕ю, подякувала викладачам за терп╕ння ╕ сказала, що в житт╕ ма╓ дв╕ мами — свою р╕дну та другу театральну маму Аллу Володимир╕вну. А Олександра Андр╓╓ва прив╕тала монологом Ази, п╕снею та таким циганським танцем – аж подих перехоплювало!
В цей святковий день вс╕ погляди були спрямован╕ на д╕тей, яких виховала, викохала, виростила ╕ в╕дкрила Алла Петрова. Тому, в╕таючи «Св╕танок», Людмила Вишняк як педагог, котра добре зна╓, як даються перемоги ╕ який в╕н, учительський хл╕б, звернулась до присутн╕х у зал╕ батьк╕в з проханням: «Береж╕ть цю людину! Так╕, як Алла Петрова, сьогодн╕ велика р╕дк╕сть». Тож таким символ╕чним був танок Тараса Онопр╕╓нка з трояндою, яку в╕н подарував сво╓му першому педагогу в творчост╕.
А матер╕ цьогор╕чних випускник╕в уже стелили рушники ╕ посипали пшеницею сво╖х голуб’ят, як╕ готувались покинути не т╕льки студ╕ю, р╕дну школу, але й р╕дний д╕м. Дитинство минуло... ╤ текли по щоках сльози радост╕ й смутку, ╕ звучав прощальний вальс для випускник╕в — Юл╕, Олександра, Мар╕╖ та Артема, для педагог╕в Алли Володимир╕вни та Олександра Олекс╕йовича ╕ для вс╕╓╖ зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок». ╤, звичайно, за союз батьк╕в, д╕тей та педагог╕в Алла Петрова подякувала ус╕м батькам, як╕ прагнуть порозум╕ння в колектив╕, п╕дтримують заходи «св╕танк╕вц╕в», а особлива подяка була Серг╕ю Сукачу та ╤рин╕ Меркулов╕й: ╖хня любов, ╖хн╕й душевний внесок забезпечують д╕тям гарний настр╕й ╕ святков╕сть. Випускники за традиц╕╓ю отримали м’як╕ ╕грашки, як╕ будуть ╖м нагадувати роки, проведен╕ в студ╕╖, ╕ засп╕вали разом востанн╓ п╕сню, яка буде лунати для них усе життя.
Швидко пролетить л╕то, й 1 вересня до студ╕╖ «Св╕танок» прийдуть нов╕ маленьк╕ з╕рочки — ╖х т╕льки треба розглед╕ти. Алла Петрова на завершення свята сказала: «Я 20 рок╕в пропрацювала в укра╖нському театр╕, думала, н╕коли його не покину… ╤ ось уже 20 рок╕в я тут, у «Св╕танку», ╕ не шкодую, я щаслива. Я сво╓ життя вважаю з╕рковим. Присвятивши життя Слову, живу недаремно, вбачаю в тому свою м╕с╕ю. Бо Його Величн╕сть Театр — це передус╕м мистецтво Слова!».

Про свято розпов╕в
Олександр ПОЛЬЧЕНКО

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11867

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков