Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2013
«╤РОД»: ЗЛОД╤ЙСТВО, ПРИСТРАСТЬ, ДРАМА...

У Кримському академ╕чному укра╖нському музичному театр╕ вперше в Укра╖н╕ зд╕йснено постановку рок-опери «╤род» ╤горя Поклада за п’╓сою ╕ в╕ршами Олександра Вратарьова.
Життя ╕ смерть тирана ╤уде╖ – царя ╤рода ╓ одним ╕з найдраматичн╕ших сюжет╕в в ╕стор╕╖ людства. В ньому сконцентровано все: любов, пристрасть, ненависть, спорудження храму, страх втратити трон, моторошне злод╕йство, зап╕зн╕ле розкаяння... Саме на цей тв╕р в╕домого укра╖нського композитора, автора багатьох п╕сень, мюзикл╕в, музики до 60-ти к╕ноф╕льм╕в, народного артиста Укра╖ни ╤. Поклада звернув увагу директор театру, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Володимир Загурський, п╕дбираючи новий музичний матер╕ал для прем’╓ри.
— «╤рода» збиралися ставити на сцен╕ столичного театру ╕мен╕ ╤. Франка, пот╕м – у Харков╕, однак так ╕ не реал╕зували сво╖х задум╕в, — сказав йому при зустр╕ч╕ композитор. — Чи зможете ви зробити це в С╕мферопол╕?
В. Загурський три години слухав музику вдома в ╤. Поклада. У по╖зд╕ почав читати текст п’╓си. А при╖хавши в С╕мферополь, зателефонував у Ки╖в:
— ╤горе Дмитровичу, це те, що нам потр╕бно.
╤ розпочалася робота над такою глобальною постановкою, в як╕й, сказав на прес-конференц╕╖ напередодн╕ прем’╓ри В. Загурський, кер╕вник цього проекту, — або пан, або пропав. Кандидатуру балетмейстера – заслужено╖ артистки Укра╖ни Алли Руб╕но╖ порекомендував ╤. Поклад:
— Давно живе мр╕╓ю вт╕лити цю музику в хореограф╕╖.
Ставити рок-оперу на сцен╕ доручили молодому кримському режисеру, лауреату Прем╕╖ АРК Володимиру Косову. Декорац╕╖ розробив художник Геннад╕й Легута, а костюми – Гетта Петкевич. Св╕тло-звукове обладнання надала ф╕рма «АРТ-Крим», яку очолю╓ Валер╕й Золотогурський.
╤ засобами сучасно╖ режисури та техн╕ки, драматичною грою актор╕в на сцен╕ динам╕чно ╕ гостросюжетно розгорта╓ться сумна ╕ в╕чна пов╕сть про життя ╕ смерть. Це спектакль про ╕стор╕ю кохання жорстокого царя древньо╖ ╤уде╖ – ╤рода до прекрасно╖ Мар╕амни, рол╕ яких чудово виконали народний артист Укра╖ни Валер╕й Карпов ╕ молода артистка Д╕ана Бурова. Тиран, який вперше у житт╕ покохав, розум╕ючи, що юна д╕вчина н╕коли не в╕дпов╕сть на його почуття, наказу╓ ╖╖ вбити ╕ вмира╓ сам, сумуючи за коханою. А храм, що споруджувався ним майже десять рок╕в, буде зруйнований нащадками, ╕ в╕д нього залишиться лише одна платформа, в╕дома нин╕ як ст╕на плачу в ╢русалим╕...
Ф╕гура ╤рода наст╕льки суперечлива, що ╖╖ спочатку розробляли як м╕стер╕ю з б╕лими к╕ньми. Одн╕╓╖ назви в спектакл╕ було п’ять вар╕ант╕в. ╤ лише п╕д к╕нець репетиц╕й, що зд╕йснен╕ за рекордно коротк╕ строки для такого масштабного музичного проекту – три м╕сяц╕, були визначен╕ дв╕ головн╕ л╕н╕╖: по-перше, — кохання, а по-друге, – жахливий приклад вседозволеност╕, коли людина прир╕вню╓ себе до божества, прагне панувати, керувати душами, однак зазна╓ поразки, ╕ зв╕дси – божев╕лля.
— В ц╕й ╕стор╕╖, незважаючи на траг╕чний к╕нець, ми все-таки прагнули зберегти благородство ╕ душевн╕сть, щоб глядач╕ не побачили на сцен╕ кров╕, — сказав В. Косов.
╤ постановникам з усп╕хом вдалося дотриматись цих духовних та естетичних рамок в ╕сторичному д╕йств╕, що трима╓ зал у напруз╕ протягом б╕льш як двох годин чудово╖ музики, вокалу ╕ хореограф╕╖, орган╕чно по╓днаних у драматург╕чн╕й тканин╕. Цей спектакль, для створення якого залучено всю трупу, п╕дготовлено по дв╕ групи виконавц╕в д╕йових ос╕б, а для окремих ролей – ╕ три, став, за словами В. Загурського, найдорожчим за всю ╕стор╕ю театру. Плану╓ться, що рок-оперою «╤род» в╕н буде представлений на цьогор╕чному м╕жнародному фестивал╕ «Боспорськ╕ агони» в Керч╕.
Тирану ╕ царю пок╕рн╕ чернь ╕ знать, руху бр╕в усе ╕снуюче слухняне. Та хто вряту╓ втрачену душу? Молитва чи ж╕нка? Як знати... – цими словами Олександр Вратарьов спонука╓ кожного з нас замислитися ╕ самому шукати в╕дпов╕дь. Минають в╕ки, зникають держави, зм╕нюються люди ╕ природа, однак завжди нетл╕нним залиша╓ться кохання.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11902

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков