Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 05.07.2013
«Я ЗРОЗУМ╤В, ЩО СЛОВО МА╢ ВЕЛИКУ СИЛУ...»

Минуло╖ п’ятниц╕ прямо з потяга до редакц╕╖ зав╕тав вихованець Зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» Арлен Юсупов разом з╕ сво╓ю мамою Айгуль Муса╖вною, котра його зустр╕чала. Арлен повернувся з Херсона, де брав участь у Всеукра╖нському конкурс╕-фестивал╕ театрального мистецтва та майстр╕в художнього читання «Св╕т над╕╖ – Дивосв╕т» у ном╕нац╕╖ «Читц╕».
— Арлене, розкажи, будь ласка, про сво╖ враження в╕д конкурсу, яке м╕сце ти пос╕в ╕ що читав?
— Коли розпочався конкурс, я дуже хвилювався. Хоча до цього я брав участь у багатьох всекримських конкурсах, а от у всеукра╖нському – вперше. Склад учасник╕в був дуже сильний, ╕ конкурент╕в на перемогу було багато. Вс╕ учасники читали по одному в╕ршу. Спочатку я прочитав в╕рш Лес╕ Укра╖нки «В’язень», а тод╕ попросив дозволу прочитати ще один — в╕рш-присвяту редактора вашо╖ газети В╕ктора Качули нашому кримському земляку, во╖ну-афганцю Олекс╕ю Миролюбову. Жур╕ це зац╕кавило, ╕ мен╕ дозволили. Коли я читав цей в╕рш, то в╕дчував, що зачепив людей за живе, у зал╕ була мертва тиша, а деяк╕ глядач╕ плакали. Мен╕ вдалося вибороти ╤-е м╕сце!
П╕сля конкурсу мене розпитували про героя в╕рша Олекс╕я Миролюбова з Нижньог╕рська, який втратив у Афган╕стан╕ ноги, але не здався, знайшов сво╓ м╕сце у житт╕, виховав разом з дружиною двох д╕тей ╕ ма╓ вже двох онук╕в, його вс╕ поважають. ╤ в╕рш цей ще тому сподобався, що в╕н не про вигадану, а про реальну людину, яка таке пережила й витримала. Також запитували, як я зм╕г так ув╕йти в образ героя, передати його стан. Але ж це така ╕стор╕я — перед очима все проб╕га╓, н╕би сам те пережива╓ш. Так ╕ читав. У «Св╕танку» нас так ╕ вчать.
— У яких конкурсах ти ще брав участь?
— З тих п╕р, як почав в╕дв╕дувати театральну студ╕ю «Св╕танок», пост╕йно намагаюсь брати участь у таких конкурсах як «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» та «Змагаймось за нове життя!». До реч╕, цього року мен╕ нарешт╕ вдалося пос╕сти перше м╕сце в Лесиному конкурс╕ в ном╕нац╕╖ «Декламац╕я» з в╕ршем «В’язень».
— Ск╕льки часу ти займа╓шся у «Св╕танку», чому прийшов у театральну студ╕ю, а не, скаж╕мо, у якусь спортивну секц╕ю?
— У «Св╕танку» п╕д кер╕вництвом Алли Володимир╕вни Петрово╖ я займаюся з 4-го класу, зараз я перейшов у 10-й клас, отже вже 6 рок╕в. Першою розглед╕ла в мен╕ талант до читання в╕рш╕в моя перша вчителька Зарема Айдер╕вна ╤браг╕мова, коли я декламував щось у школ╕. Вона й порадила мо╖м батькам в╕ддати мене до театрально╖ студ╕╖. Спочатку мене привели до рос╕йськомовно╖ групи, тому що я зовс╕м не знав укра╖нсько╖ мови (наша с╕м’я перебралася з Ташкента до Криму в 2005 роц╕), але тут вже вс╕ м╕сця були зайнят╕. Тод╕ батьки привели мене до укра╖номовного «Св╕танку». Тут я ╕ вивчив укра╖нську! Перш╕ м╕сяц╕ в╕дв╕дування театрально╖ студ╕╖ я т╕льки дивився ╕ слухав. А так хот╕лося грати! У цьому роц╕ на свят╕ 20-р╕ччя «Св╕танку» я брав участь у постановц╕ «П╕сня Амазонки» — за пов╕стю В╕ктора Стуса. Ще я захоплююсь футболом (м╕й старший брат Сейтхаз вчиться на факультет╕ ф╕зичного виховання на арб╕тра) та танцями, в╕дв╕дую з╕ сво╖м молодшим братиком Д╕лявером Добр╕вську студ╕ю кримськотатарського танцю. Але все ж таки мо╓ серце належить сцен╕, ╕ я готовий заради не╖ в╕ддати всього себе.
— Що дають тоб╕ — кр╕м перемог у конкурсах — заняття в студ╕╖, як це допомага╓ у житт╕, навчанн╕, у сп╕лкуванн╕ з оточуючими?
— Заняття в студ╕╖ допомагають мен╕ розвиватися всесторонньо. Цього року я став д╕йсним членом Мало╖ академ╕╖ мистецтв. Найголовн╕ше – я зрозум╕в, що слово ма╓ велику силу. Одного разу в школ╕ я побачив, що м╕ж хлопцями назр╕ва╓ дуже серйозний конфл╕кт, аж до б╕йки. Я п╕д╕йшов ╕ зум╕в знайти так╕ слова, щоб переконати ╖х не робити цього.
— Як╕ плани на майбутн╓? Куди плану╓ш поступати?
— Хочу продовжувати й дал╕ займатися в театральн╕й студ╕╖. Мр╕ю поступити у театральний ╕нститут. До реч╕, цього року найкращим студ╕йцям були вид╕лен╕ пут╕вки до «Артеку», ╕ мен╕ пощастило там побувати. Хот╕лося б ще туди потрапити, наприклад, за перемогу в якомусь новому конкурс╕.
— Бажа╓мо тоб╕ вл╕тку гарно в╕дпочити, набратися сил для нових досягнень у школ╕ та на сцен╕. Нехай зд╕йсняться ус╕ тво╖ плани ╕ мр╕╖!

Розмовляла Любов СОВИК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11991

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков