Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2013
НОВИНИ ОСВ╤ТИ

2 ВЕРЕСНЯ В УС╤Х ШКОЛАХ ПРОВЕДУТЬ ТЕЛЕВ╤З╤ЙНИЙ ШЕВЧЕНК╤ВСЬКИЙ УРОК

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕дписав розпорядження щодо належно╖ п╕дготовки та проведення Всеукра╖нського телев╕з╕йного Шевченк╕вського уроку.
Як пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ Президента, розпорядження п╕дписано на п╕дтримку в╕дпов╕дно╖ ╕н╕ц╕ативи М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та Благод╕йного фонду «Велика родина».
Зах╕д орган╕зову╓ться з метою сприяння вивченню молодим покол╕нням творчо╖ спадщини Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди в╕дзначення у 2014 роц╕ 200-р╕чного юв╕лею в╕д дня його народження.
Урок в╕дбудеться 2 вересня у Ки╖вському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕мен╕ Тараса Шевченка ╕ транслюватиметься в еф╕р╕ Першого нац╕онального каналу.
Шевченк╕вський урок проводиться для учн╕в загальноосв╕тн╕х ╕ профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в Укра╖ни.
П╕д час заняття використовуватимуться арх╕вн╕ документи, в╕деосюжети, ╕люстративн╕ матер╕али про життя ╕ творч╕сть Кобзаря.
* * *
Близько 450 тисяч першокласник╕в сядуть за парти 1 вересня. Це на 17 тисяч б╕льше, н╕ж тор╕к. Цього дня двер╕ для учн╕в в╕дкриють 11 новозбудованих шк╕л: в ╤вано-Франк╕вськ╕й, Льв╕вськ╕й, Ки╖вськ╕й, Терноп╕льськ╕й, Хмельницьк╕й, В╕нницьк╕й, Р╕вненськ╕й областях та Ки╓в╕. До к╕нця року в╕дкриються ще дв╕ школи — у Донецьк╕й ╕ Житомирськ╕й областях. Загалом, за даними Державно╖ служби статистики, в Укра╖н╕ нал╕чу╓ться 19 тис. 497 денних загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в, де навчаються понад 4 м╕льйони учн╕в.
Аби скоротити шлях учн╕в до осв╕тнього закладу, тор╕к у систем╕ МОН було закуплено 900 шк╕льних автобус╕в. Цьогор╕ч школи отримають ще 642 нов╕ автобуси.


ВС╤ ШКОЛИ КРИМУ ГОТОВ╤ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

У Криму вс╕ шк╕льн╕ й дошк╕льн╕ навчальн╕ заклади п╕дготовлен╕ до початку нового 2013-2014 навчального року. Про це на зас╕данн╕ Ради м╕н╕стр╕в АРК пов╕домила перший заступник м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки Криму Наталя Журба.
З бюджет╕в р╕зних р╕вн╕в на п╕дготовку до нового навчального року вид╕лено понад 32 млн. грн. «1 вересня вс╕ навчальн╕ заклади автоном╕╖ готов╕ прийняти учн╕в для початку навчального року», — зазначила Наталя Журба.
Школи на 100% забезпечен╕ педагог╕чними й науковими кадрами, працевлаштован╕ понад 300 молодих фах╕вц╕в. В╕дремонтован╕ 433 дитяч╕ спортивн╕ майданчики в школах, 262 — у дитячих садках. Ведуться роботи з облаштування санвузл╕в, забезпечен╕ медогляд ╕ п╕двезення д╕тей ╕ вчител╕в до шк╕л.
У зв’язку ╕з впровадженням з 1 вересня державного стандарту базово╖ й повно╖ загально╖ середньо╖ осв╕ти до Криму завезено 245 тис. п╕дручник╕в для другокласник╕в ╕ 292 тис. п╕дручник╕в для п’ятикласник╕в з укра╖нською, рос╕йською й кримськотатарською мовами навчання. Створено 86 клас╕в ╕нформатики для учн╕в других ╕ п’ятих клас╕в.
На зас╕данн╕ заступник голови Ради м╕н╕стр╕в АРК Павло Бурлаков в╕дзначив, що в рамках реал╕зац╕╖ ╕н╕ц╕ативи Президента «Д╕ти — майбутн╓ Укра╖ни» повинен бути забезпечений р╕вний доступ д╕тей до як╕сно╖ осв╕ти й розвитку творчих зд╕бностей незалежно в╕д м╕сця проживання.

СТАРШОКЛАСНИКАМ ЗАПРОПОНУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОФ╤Л╤ НАВЧАННЯ

М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки затвердило проект концепц╕╖ проф╕льного навчання у школ╕. Старшокласникам пропону╓ться навчання за чотирма типами спец╕ал╕зац╕╖. Про це пов╕домля╓ «КоммерсантЪ — Украина».
«При переход╕ в 10 клас учн╕ вибиратимуть проф╕ль подальшого навчання. Для цього буде введено чотири спец╕ал╕зац╕╖: природознавство, математика, укра╖нська ф╕лолог╕я та ╕ноземн╕ мови. Так передбача╓ться готувати д╕тей до майбутньо╖ профес╕йно╖ д╕яльност╕», — йдеться у документ╕.
Незалежно в╕д обраного проф╕лю, ус╕ школяр╕ вивчатимуть ш╕сть базових предмет╕в — укра╖нську мову ╕ л╕тературу, ╕ноземну мову, ╕стор╕ю Укра╖ни ╕ всесв╕тню ╕стор╕ю, математику, природознавство, ф╕зичну культуру. На ╖хн╓ вивчення в╕дводиться по три години на тиждень. Сл╕д зазначити, що зараз базових предмет╕в нарахову╓ться 15. ╤нш╕ дисципл╕ни вивчатимуться поглиблено — по 5-10 год. на тиждень.
За словами одного з автор╕в документа, в╕це-президента Нац╕онально╖ академ╕╖ педагог╕чних наук Володимира Лугового, школи почнуть п╕дключатися (до реал╕зац╕╖ концепц╕╖ — ред.) у м╕ру готовност╕ з наступного навчального року (2014-2015).
Доповнити вивчення проф╕льних предмет╕в школярам запропонують курсами — прим╕ром, з астроф╕зики або прикладно╖ механ╕ки. А так╕ предмети, як основи здоров’я, мистецтво або ф╕нансова грамотн╕сть, запропонують вивчати факультативно.
При цьому глава Центру осв╕тнього мон╕торингу Павло Полянський висловив думку, що скорочення базових предмет╕в може призвести до деякого пог╕ршення якост╕ осв╕ти. В Укра╖н╕, зазначив в╕н, вивчення базових предмет╕в ╓ безперервним з 1 до 11 класу, ╕ якщо залишити 6 предмет╕в з 15 обов’язкових, то навчання деяких дисципл╕н може урватися. За словами П. Полянського, сл╕д враховувати ╕ те, що дитина п╕сля зак╕нчення школи може передумати ╕ пом╕няти проф╕ль.


МАЙЖЕ ВС╤ П'ЯТИКЛАСНИКИ ОБРАЛИ ВИВЧЕННЯ АНГЛ╤ЙСЬКО╥

Другою ╕ноземною мовою вивчення у 5-му клас╕ 52% учн╕в обрали н╕мецьку. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це сказав м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Дмитро Табачник п╕д час зас╕дання п╕дсумково╖ Колег╕╖ МОН «Стан готовност╕ загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в до нового навчального року та впровадження державних стандарт╕в початково╖, базово╖ та повно╖ загально╖ середньо╖ осв╕ти».
Зокрема, Д. Табачник нагадав, що з цього навчального року п’ятикласники починають навчання за новими стандартами ╕ програмами. Так, вони вивчатимуть дв╕ ╕ноземн╕ мови та ╕нформатику. М╕н╕стр зазначив, що за оперативними даними н╕мецьку мову як другу ╕ноземну для вивчення обрали 52% учн╕в, рос╕йську — трохи б╕льше 23%, французьку — 14%, польську — 1,6% та ╕спанську — 1,2%. Водночас 91,5% д╕тей як першу ╕ноземну вивчатимуть англ╕йську мову.
«Для нас дуже важливо, що практично без винятку вс╕ д╕ти будуть вивчати англ╕йську, ╕ що ми провели процедуру вибору друго╖ мови абсолютно в╕льно ╕ демократично», — сказав Д. Табачник.
Також в╕н нагадав про зм╕ни в уроках ф╕зкультури, де зам╕сть традиц╕йних норматив╕в будуть заняття рухливими ╕грами та в╕дсутн╕сть оц╕нок.


ПЕРШОКЛАСНИКАМ НЕ СТАВИТИМУТЬ ОЦ╤НОК

М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки Укра╖ни рекоменду╓ вчителям не оц╕нювати балами навчальн╕ досягнення учн╕в перших клас╕в. Про це пов╕домив м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Дмитро Табачник на зас╕данн╕ п╕дсумково╖ колег╕╖ МОН.
«Ми запропонували за новим стандартом не т╕льки не оц╕нювати досягнення учн╕в перших клас╕в, а й поширити цю практику на окрем╕ предмети початково╖ школи, а саме: основи здоров’я, ф╕зична культура, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, «Сходи до ╕нформатики», — зазначив в╕н.
За його словами, побоювання педагог╕в, що в такому раз╕ д╕ти втрачають стимул до навчання, ╓ даремними. У цьому контекст╕ в╕н як приклад нав╕в досв╕д Ф╕нлянд╕╖, де альтернативою оц╕нювання у балах у початков╕й школ╕ ╓ словесне оц╕нювання. «А у Швец╕╖ оц╕нки взагал╕ заборонено ставити до восьмого класу», — зауважив м╕н╕стр.
На його думку, недостатньо усп╕шною була психолог╕чна перебудова вчител╕в у зв’язку з введенням нового стандарту навчання першокласник╕в. «Найб╕льше не вдалося нам, мабуть, у сфер╕ психолог╕чно╖ перебудови вчителя, але це треба вивчати у кожн╕й школ╕ окремо. Чому у перших класах продовжують виставляти оц╕нки всупереч новому стандарту початково╖ осв╕ти, задавати домашн╕ завдання, ╕ чому у деяких школах д╕тей у першому клас╕ тримають за партою весь урок?!» — наголосив м╕н╕стр.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12208

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков