Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2013 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2013
«А УКРА╥НА БУДЕ ЖИТЬ!»

В╕длуння свята

День незалежност╕ Укра╖ни як для м╕сцево╖ влади, так ╕ для б╕льшост╕ севастопольц╕в — не найголовн╕ше свято. Перел╕к заход╕в цього року був стандартним — урочист╕ збори з нагоди Дня у Севастопольському академ╕чному рос╕йському драматичному театр╕ ╕м. Луначарського з врученням державних нагород ╕ звань, концерт, вручення паспорт╕в севастопольськ╕й молод╕, концерт на майдан╕ Нах╕мова з салютом.
24 серпня 2013 р. в╕дбулось покладання кв╕т╕в до пам’ятника Тарасу Шевченку чиновниками та представниками В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни з урочистим проходженням почесно╖ варти. Такий мовчазний ритуал у Севастопол╕ ╕сну╓ вже б╕льше п’яти рок╕в, ще з час╕в президентства В╕ктора Ющенка. До цього в святкуванн╕ брали участь вс╕ парт╕╖, ╕ нав╕ть примушен╕ в╕домо ким комун╕сти.
Ран╕ше проводились м╕тинги з виступами як оф╕ц╕йних ос╕б, так ╕ представник╕в пол╕тичних парт╕й. Та комусь так╕ демократичн╕ стандарти муляють оч╕, ╕ ритуал, як шагренева шк╕ра, зменшився до 5 хвилин. Понизили статус свята ще й прислан╕ з кв╕тами чиновники ╕ пол╕тики 3-го ешелону, багатьох з яких н╕хто й не знав, а вони не представлялись.
П╕сля п’яти в╕дпрацьованих хвилин оф╕ц╕йн╕ представники роз╕йшлись, ╕ ╖хн╓ м╕сце зайняли б╕льше сотн╕ севастопольц╕в, як╕ шанують Укра╖нську Державу ╕ ╖╖ Незалежн╕сть. До того ж пророс╕йська влада не змогла переступити через себе ╕ тому «не пом╕тила» дати 10-р╕ччя встановлення пам’ятника Кобзарю у Севастопол╕. Нагада╓мо, що його створили льв╕в’яни Василь та Володимир Одрех╕вськ╕, а меценатом став укра╖нець ╕з Торонто доктор Василь ╤ваницький (1918- 2005). Орган╕затором встановлення пам’ятника був тод╕шн╕й голова Гагар╕нсько╖ районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, президент Фундац╕╖ ╕мен╕ Т. Г. Шевченка Богдан Вуйко.
Частину урочистостей орган╕зувала м╕ська координац╕йна рада громадських орган╕зац╕й з в╕дзначення 200-р╕ччя Тараса Шевченка, надавши слово представникам севастопольсько╖ молод╕, як╕ нещодавно повернулися з по╖здки на Черкащину, де в╕дв╕дали Тарасову могилу та м╕сця козацько╖ слави. Завуч 5-╖ г╕мназ╕╖ ╕м. Лес╕ Укра╖нки Ганна ╤ль╖на п╕д акомпанемент бандури, на як╕й вона прекрасно гра╓, виконала п╕сню на слова Тараса Шевченка.
Студентка Наталя Воронова художньо ╕ натхненно прочитала в╕рш дн╕пропетровського поета Григор╕я Б╕дняка з╕ словами:

Реве Дн╕про…
 Йому рев╕ти в╕чно.
Через пороги рветься.
 Стугонить.
Хай скажен╕ють
 нелюди пан╕чно,
А Укра╖на буде, буде жить!

З поетичними рядками в╕рш╕в «Чу╓мо тебе, Тарасе!» ╕ «Не плачмо!» перед укра╖нською громадою виступив ╤ван Левченко. Ц╕ поез╕╖ стали лог╕чним продовженням знаменитого «Д╕йшов Шевченко в Севастополь» (http://www.ukrlife.org/main/tribuna/taras.htm), який п╕д час в╕дкриття пам’ятника прочитав ╤ван Васильович, тод╕, 10 рок╕в тому, генеральний директор Севастопольсько╖ державно╖ телерад╕окомпан╕╖. Оптим╕стично пролунали слова поез╕╖:

Над╕йно, поете,
нам разом з тобою:
Ми в╕римо — д╕йдем
омр╕яних дн╕в!
Дай, Боже, нам духу,
дай, Боже, любов╕,
Щоб кожен, як ти,
Укра╖ну любив!
У даль з п’╓десталу
зориш ти, Тарасе,
Розкутий тв╕й голос
— як пром╕нь з ╕мли:
«Бор╕тесь —
поборете!»
В╕рив. ╤ прагнув,
Щоб ми, укра╖нц╕,
щаслив╕ були!

Вклонились Великому Кобзарев╕ ╕ гост╕ з Ки╓ва, учасники заслуженого народного хору «Буд╕вельник», як╕ теж виступали у 2003 роц╕, вони натхненно засп╕вали народн╕ п╕сн╕. Тепло сприйняли учасники з╕брання ╕ диригента хору, яка керувала сп╕ваками з маленькою дитинкою на руках.
Ще одн╕╓ю окрасою урочистостей став початок зйомок ф╕льму про участь у морських походах Тараса Шевченка по Аральському морю. На зн╕мку автор ╕ режисер ф╕льму, кап╕тан 2 рангу запасу В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни Тимур Баротов позу╓ ще з ц╕лою тар╕лкою, яку пот╕м за к╕ношною традиц╕╓ю початку зйомок, на щастя, розбили об постамент пам’ятника. Завершення зйомок ф╕льму, як╕ пройдуть в Севастопол╕ та в Санкт-Петербурз╕, плану╓ться на ос╕нь. Головну роль у ф╕льм╕, який художньо та документально розкриватиме факти з в╕йськово╖ служби Тараса Шевченка п╕д час описово╖ експедиц╕╖ О. ╤. Бутакова Аральським морем (1848-1849 рр.), викона╓ заслужений артист Укра╖ни В╕тал╕й Таганов.
П╕сля цього в╕дбувся м╕тинг, на якому севастопольська «Батьк╕вщина» закликала до в╕дстоювання демократичних ц╕нностей ╕ ╓вропейського майбутнього.
Увечер╕ гостям м╕ста ╕ севастопольцям на Приморському бульвар╕ сп╕вали учасники фестивалю «Дзвени п╕снями, моя земле!».
Молод╕ «удар╕вц╕» на чол╕ з Дмитром Б╕лоцерковцем роздавали слухачам маленьк╕ прапорц╕ Укра╖ни.
На веч╕рньому концерт╕ на майдан╕ Нах╕мова сп╕вали переважно рос╕йськ╕ п╕сн╕, а «геро╓м» Дня незалежност╕ Укра╖ни м╕ськ╕ керманич╕ зробили в╕домого рос╕йського сп╕вака Миколу Баскова. Зак╕нчився годинний виступ затертою ╕ простенькою п╕сенькою «Шарманка»:

Всё так же рыдает шарманка,
В Париже она чужестранка.

Загалом враження в╕д концерту у день найб╕льшого укра╖нського державного нац╕онального свята нагадали «новый год». Таким чином, бюджетн╕ кошти Укра╖ни використовуються для п╕дтримки сп╕вак╕в з Рос╕╖, а значить, спрямовуються на утвердження «русского м╕ра» в Укра╖н╕.
Вчергове «патр╕оти» ╕ «опозиц╕я» не вплинули на проведення пророс╕йських заход╕в не т╕льки в Севастопол╕, а й в столиц╕ нашо╖ Батьк╕вщини Ки╓в╕...

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2013 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков