Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 13.09.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 13.09.2013
«ЩО ЗА ЧАР╤ВН╤СТЬ!.. СВ╤ТЛО ╤ РАД╤СНО БАЧИТИ ВСЕ ЦЕ!»

Ялтинським був день 3 вересня в Будинку художника С╕мферополя. В трьох залах на першому поверс╕ було розгорнуто р╕зножанрову експозиц╕ю живописця-монументал╕ста, автора багатьох розпис╕в, в╕траж╕в ╕ моза╖к, заслуженого художника Автономно╖ Республ╕ки Крим Елеонори Щеглово╖, а на другому — ╕з сво╓ю персональною виставкою «Я дивлюся на св╕т» вперше вийшла до глядач╕в молода художниця Тетяна Синя╓ва. ╤ заструмен╕ла в╕д цих двох живописних колекц╕й така яскрава кольорова гама кв╕т╕в, умито╖ морем мокро╖ гальки, вузького серпантину г╕рських дор╕г, б╕лих в╕трильник╕в серед лаг╕дних хвиль ╕ човн╕в на причал╕, що без сл╕в в╕дчува╓ш: це свято життя з непохитним оптим╕змом, бажанням ╕ вм╕нням передати рад╕сть ╕ св╕тле в╕дчуття його повноти.

ГАРМОН╤Я В СТИХ╤╥ КОЛЬОРУ ╤ В╤ДЧУТТ╤В

Елеонора Щеглова, яка народилася в Н╕меччин╕, у Лейпцигу, з дитинства живе в Ялт╕. ╥╖ перше знайомство з образотворчим мистецтвом в╕дбулося в майстерн╕ народного художника Укра╖ни Валентини Цв╓тково╖. Продовжений навчанням у Кримському художньому училищ╕ ╕м. М. Самокиша та Ки╖вському художньому ╕нститут╕ живопис став для не╖ св╕том з високо п╕днятою планкою в╕дчутт╕в ╕ любов╕, усв╕домленням на р╕вн╕ ╕нту╖ц╕╖ ╕ пал╕трою, кожен мазок яко╖ диха╓ творч╕стю.
— П╕сля ╕нституту в мене була спокуса п╕ддатися модним нин╕ авангардистським теч╕ям, — розпов╕да╓ художниця. – Однак я повернулася до того св╕тлого сприйняття навколишнього св╕ту, якому навчали в училищ╕, до в╕дчуття св╕тла ╕ свята, якого так не вистача╓ вс╕м нам у житт╕.
Деякий час вона працювала в ялтинських художн╕х майстернях, викладачем у дитяч╕й художн╕й школ╕, нин╕ займа╓ться станковим живописом. З в╕кон ╖╖ майстерн╕ в╕дкрива╓ться чудовий вид на Ялту, море ╕ гори. Тут завжди багато кв╕т╕в: улюблен╕ троянди, глад╕олуси, хризантеми. ╤ цей р╕знобарвний пелюстковий фе╓рверк багато рок╕в був головною темою ╖╖ виставок, а на робочому стол╕ дом╕нували вар╕анти розробок монументальних композиц╕й. Вони вт╕лен╕ нею в моза╖ц╕ на фасад╕ дитячого садка «Катюша», пав╕льйон╕ автобусно╖ зупинки «Масандра», пляж╕ санатор╕ю «Золотий пляж», у в╕тражах в школ╕ № 7, ╕нститут╕ «КримНД╤проект», у декоративних розписах у хол╕ адм╕н╕стративного прим╕щення Рибзаводу, санатор╕╖ «Ялта», а ╖╖ панно прикраша╓ вестибюль другого поверху Ялтинського м╕ськвиконкому. Вс╕ ц╕ роботи ориг╕нальн╕ за композиц╕╓ю ╕ гармон╕йн╕ в кольоровому вир╕шенн╕, в якому сконцентрована вся пал╕тра барв м╕ста, що ╓ перлиною П╕вденного берега Чорного моря. Нав╕ть с╕р╕ вулички, маленьк╕ дворики, стар╕ буд╕вл╕ в ╖╖ виконанн╕ – це справжн╓ диво, зачарування аури ╕ гармон╕я арх╕тектурних ансамбл╕в!
А протягом останн╕х рок╕в в╕дбулося таке розкр╕пачення пензля Елеонори Щеглово╖, яке Степан Джус, народний художник Укра╖ни, лауреат прем╕╖ Сп╕лки художник╕в колишнього Союзу РСР ╕ Прем╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим, назвав сплеском в╕дчутт╕в, таланту ╕ творчост╕. Вона багато малю╓ з натури на пленерах: човни Балаклави, б╕л╕ скел╕ Джангуля на п╕востров╕ Тарханкут, берег у Херсонес╕, ранок в Аполон╕вц╕, ру╖ни фортец╕ Калам╕та в ╤нкерман╕... Поряд з цими та ╕ншими кримськими пейзажами в експозиц╕╖ художниц╕ демонструються сер╕╖ картин та етюд╕в, виконаних з натури в Ки╓в╕ («Ки╖вський дворик», «Метро «Ун╕верситет»), Литв╕ («В╕льнюс», «М╕ст»), Туреччин╕ («На турецькому берез╕», «Килим», «Базар»). А зупинен╕ ╖╖ пензлем на пленер╕ в Чорногор╕╖ митт╓вост╕ ранку в Котор╕, дощового дня в Стол╕в╕, золотого заходу сонця ╕ надвеч╕р’я так╕ св╕тл╕, немов умит╕ й з╕гр╕т╕ могутн╕м теплом земно╖ кул╕ та небесних простор╕в.
Житт╓любн╕сть, за словами художниц╕, це найб╕льший маяк в ╖╖ дол╕ та творчост╕. Ск╕льки в н╕й витонченост╕, ск╕льки проникливого, яскравого св╕тла! «Що за чар╕вн╕сть! Щиросердно захоплений дивовижними роботами – пейзажами ╕ натюрмортами. Св╕тло ╕ рад╕сно бачити все це», — говорив в╕домий кримський письменник Анатол╕й Домбровський, ╕люстрац╕╖ до книг якого виконала Е. Щеглова.
Як книжковий граф╕к вона ще мало кому в╕дома, бо н╕де в Укра╖н╕ не експонувала цього напрямку сво╓╖ творчост╕. Однак у нин╕шньому роц╕ плану╓ розкрити ╕ його, з’явившись перед аудитор╕╓ю шанувальник╕в образотворчого мистецтва в амплуа художника-╕люстратора.

ПОРТРЕТИ ЧАСУ ЯК ЗГУСТОК КРАСИ ТА МР╤╥

Для Тетяни Синя╓во╖, яка народилася в сел╕ Новожил╕вка Б╕лог╕рського району Криму, а п╕сля зак╕нчення Кримського гуман╕тарного ун╕верситету живе в Ялт╕, сприйняття життя, за ╖╖ словами, в╕добража╓ться в портретах сучасник╕в та ╖хн╕х характерах. Дек╕лька з них – мами, ╕нших близьких людей ╕ друз╕в демонструються на виставц╕ поряд з легкими ╕ майже прозорими натюрмортами, пейзажами ╕ сюжетними композиц╕ями, передаючи народжен╕ з власно╖ сутност╕ пережит╕ моменти, настро╖ та романтичн╕ мр╕╖.
Доброта, щир╕сть ╕ чутлив╕сть, як властивост╕ характеру Тетяни, в натюрмортах виявляються в м’якост╕ та н╕жност╕ л╕н╕й, колористики, дел╕катност╕ сюжетних композиц╕й, зокрема на полотн╕ «Крик чайок», де в одному з персонаж╕в вп╕зна╓мо саму художницю. Чайки налет╕ли взимку на м╕ську набережну ╕, под╕бн╕ на хоровод сн╕жинок, немов кличуть, б╕лими крилами спонукають людей п╕днятися ввись, лет╕ти з ними до незв╕даних св╕т╕в. ╤ Т. Синя╓ва прислуха╓ться до цього голосу птах╕в, природи ╕ свого внутр╕шнього «я». У нових пейзажних роботах в╕трильники в мор╕, застигнувши у вертикальному положенн╕ на спок╕йн╕й водн╕й глад╕, починають сильн╕ше натягувати парусину в╕д в╕тру в потоках бурхливих хвиль.
Цей перех╕д в╕д кв╕тучого персика, ромашок ╕ конвал╕й, бузкових акорд╕в, весни в Гурзуф╕ та затишних бухточок, в яких хочеться скупатися, до нових вим╕р╕в ╕ настро╖в сучасного св╕ту вдосконалю╓ ╖╖ власне живописне письмо в стилях реал╕зму та сюрреал╕зму. А в зображенн╕ кольорово╖ гами мр╕й про л╕то ╕ романтики морських прогулянок до Ласт╕вчиного гн╕зда художниця й сама розкрива╓ться як гр╕н╕вська особист╕сть.
Перша персональна виставка – немов перше побачення для закоханих, перша видана книга для л╕тератора. Створен╕ Тетяною Синя╓вою портрети нашого часу як згусток краси та мр╕╖ стали ╖╖ осв╕дченням у любов╕ до прекрасного у пейзажах, кв╕тах ╕ кольорах кримсько╖ природи.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 13.09.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12292

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков