Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 11.10.2013
«ФРАНК╤ВЦ╤» — СЕВАСТОПОЛЬЦЯМ

Ось уже к╕лька дн╕в севастопольц╕ ╕ гост╕ м╕ста бурхливими оплесками зустр╕чають артист╕в уславленого Нац╕онального академ╕чного драматичного театру ╕мен╕ ╤вана Франка п╕д час гастролей, як╕ присвячен╕ пам’ят╕ видатного актора Богдана Ступки.
Це вже сьомий при╖зд «франк╕вц╕в», який в╕дбува╓ться з незм╕нним усп╕хом ╕ аншлагом. Цього разу, — незважаючи на спротив кер╕вництва Севастопольського академ╕чного рос╕йського драматичного театру ╕мен╕ А. В. Луначарського — традиц╕йного партнера з культурного обм╕ну.
Заступник генерального директора з орган╕зац╕╖ глядач╕в столичного театру ╤ван Ожеван пов╕домив журнал╕стам на прес-конференц╕╖ 1 жовтня 2013 р., що це сталось через неадекватну ╕ безкомпром╕сну позиц╕ю «луначарц╕в»: «Театр ╤вана Франка при╖хав до Севастополя у той час, коли в театр╕ Луначарського в╕дпустка, а театр Луначарського захот╕в при╖хати до Ки╓ва наприк╕нц╕ листопада. Що таке к╕нець листопада для театру ╤вана Франка? Це найактивн╕ш╕ м╕сяц╕. Ми ╖м запропонували т╕ умови, як ╕ ран╕ше, у в╕дпускний пер╕од. За т╕ спектакл╕ в цей час, що ми показу╓мо на стац╕онарному майданчику, ми заробля╓мо так╕ грош╕, на як╕ ми живемо вл╕тку. А працювати за ту суму, що вони запросили тут ╕ в╕ддати майданчик за ту суму, що вони запропонували там, це було просто неможливо».
Отже, фактично в╕дбулось порушення добро╖ традиц╕╖, коли «франк╕вц╕» ╕ севастопольц╕ обм╕нювались сценами вл╕тку. Всесв╕тньо в╕домому столичному театру довелось показувати сво╖ вистави на невелик╕й сцен╕ Севастопольського центру культури ╕ мистецтв, до театральних вистав не пристосовано╖.
На запитання журнал╕ст╕в в╕дпов╕дали також художн╕й кер╕вник театру ╕м. ╤вана Франка Стан╕слав Мойсе╓в, кер╕вник л╕тературно-драматично╖ частини Наталя Пономаренко, актори Анатол╕й Хост╕ко╓в, Людмила Смород╕на, Остап та Дмитро Ступки, Анжел╕ка Савченко.
«Мен╕ зда╓ться, що коли ми поставимо на ц╕й сцен╕ вагон «Швейка», то нам доведеться забрати глядача до себе у вагон, тому що у нас не залишиться м╕сця для глядача, — нар╕ка╓ народний артист Укра╖ни ╕ лауреат Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка Анатол╕й Хост╕ко╓в. — У нас прекрасний театр, чудов╕ актори, ╕ хот╕лося б привозити спектакл╕ в умови, як╕ були б адекватними тому, що ми привозимо. Але де б ми не грали у вашому прекрасному м╕ст╕, це буде щире сп╕лкування з глядачем». ╤ додав:
«Кожна зустр╕ч з глядачем — це надзвичайна под╕я. У вас прекрасне м╕сто, надзвичайн╕ люди, усм╕хнен╕ обличчя. Це величезна рад╕сть ╕ честь для нас, актор╕в».
Все ж жодн╕ перешкоди чи штучн╕ обставини не завадили акторам з╕грати спектакл╕ як завжди — з повною в╕ддачею ╕ високим профес╕онал╕змом.
Глядачам було запропоновано п’ять р╕зних за жанрами та засобами художнього р╕шення вистав. Три з них — «Чайка», «Жона ╓ жона» А. Чехова та «Грек Зорба» Н╕коса Казандзак╕са — прем’╓ри, як╕ вийшли за останн╕ роки. Вистави «Швейк» за Я. Гашеком та «Шельменко-денщик» Г. Кв╕тки-Основ’яненка севастопольц╕ вже бачили, проте той усп╕х, що супроводжував ц╕ вистави, ╕ побажання глядач╕в ще раз зустр╕тися ╕з улюбленими акторами посприяли р╕шенню включити ╖х знову до гастрольного репертуару.
Розпочалися гастрол╕ виставою «Чайка» за Антоном Чеховим. Цей виб╕р був не випадковим, оск╕льки постановка ц╕╓╖ п’╓си була давньою мр╕╓ю Богдана Ступки. Колись в молод╕ роки у Льв╕вському театр╕ ╕м. Мар╕╖ Заньковецько╖ в╕н з усп╕хом виконував роль Трепл╓ва. В нин╕шн╕й постановц╕ мав з╕грати Сор╕на... За задумом режисера-постановника Валентина Козьменка-Дел╕нде у спектакл╕ мали зустр╕тися три покол╕ння династ╕╖ Ступок: Богдан, Остап ╕ Дмитро. Проте життя внесло сво╖ жорстк╕ корективи... На сцен╕ були син Остап у рол╕ Тригор╕на та онук Дмитро у рол╕ Трепл╓ва.
Очевидно, що влада, яка вид╕лила 250 тисяч гривень на орган╕зац╕ю цьогор╕чних гастролей Нац╕онального академ╕чного драматичного театру ╕мен╕ ╤вана Франка в Севастопол╕, мусила б проанал╕зувати ситуац╕ю ╕з непоступлив╕стю кер╕вництва Севастопольського академ╕чного рос╕йського драматичного театру ╕мен╕ А. В. Луначарського задля ефективного використання бюджетних кошт╕в. У 300 тисяч грн. оц╕нена кер╕вництвом театру допомога спонсор╕в, якими стали Райффайзен банк Аваль, автомоб╕льний партнер Niko, Group оf cоmpanies Amako, Оболонь, телекомун╕кац╕йний спонсор «Воля», Olkom, Нова Пошта, журнал «К╕нотеатр», газети «Урядовий кур’╓р» та «День».
«Любимо Севастополь, тому сюди ╖демо», — кажуть «франк╕вц╕». Люблять ╖х ╕ севастопольц╕.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

На фото (зл╕ва направо): Анжел╕ка Савченко, Дмитро Ступкa, Остап Ступкa, Людмила Смород╕на, ╤ван Ожеван, Стан╕слав Мойсе╓в, Наталя Пономаренко, Анатол╕й Хост╕ко╓в.
* * *
АНОНС!

Див╕ться в авторськ╕й програм╕ Олександра Польченка «Р╕дна хата» — «Спогади про Майстра»: «св╕тличани» згадують про народного артиста Укра╖ни Богдана Ступку. ДТРК «Крим», 10 листопада, поч. о 17.40, повторення – 13 листопада, поч. о 10.00.

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12387

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков