Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 11.10.2013
ДРУЖБ╤, СПРАВЕДЛИВОСТ╤ ТА СМ╤ЛИВОСТ╤ НАВЧА╢ УКРА╥НСЬКА НАРОДНА КАЗКА

Театр

На ╤ М╕жнародний фестиваль театр╕в ляльок «Укра╖нська народна казка в Криму», ╕дея проведення якого належить колишньому директору Кримського академ╕чного театру ляльок, заслуженому д╕ячу мистецтв Укра╖ни Борису Азарову, при╖хали творч╕ колективи з Донецька, Хмельницького ╕ польського м╕ста Слупськ.
— Я познайомилася з Борисом Азаровим на фестивал╕ в Москв╕ дванадцять рок╕в тому ╕ з того часу розпочалася наша дружба, — розпов╕ла художн╕й кер╕вник Слупського державного театру ляльок «Райдуга» Малгожата Кам╕ньска-Собчак. — Кримський театр при╖жджав тод╕ до нас на гастрол╕, а ми у в╕дпов╕дь через р╕к показали сво╖ спектакл╕ на с╕мферопольськ╕й сцен╕.
На нин╕шн╕й фестиваль, який в╕дбувся з 1 до 7 жовтня, польськ╕ лялькар╕ привезли «Казку-ланцюжок», постановку яко╖ зд╕йснив ще за життя Б. Азаров, а музику до не╖ створив кримський композитор Олександр Орлов. ╤ хоч озвучений цей спектакль-гра польською мовою, його сюжет, на ╖хню думку, нав╕ть без перекладу буде зрозум╕лий кримським д╕тям ╕, незважаючи на дощ надвор╕, викличе в них рад╕сть та усм╕шку на обличчях.
Вс╕ малята хочуть швидше вирости, а ставши дорослими, кожен з них мр╕╓ хоч зр╕дка повернутися назад у дитинство. ╤ оживлена лялька, як зв’язуюча ланка м╕ж цими двома в╕ковими пер╕одами, нада╓ ╖м таку можлив╕сть. Про чар╕вний св╕т казок з його добротою ╕ глибокою ф╕лософ╕╓ю говорили в сво╖х виступах на урочист╕й церемон╕╖ в╕дкриття фестивалю голови Пост╕йних ком╕с╕й Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим: з культури — Серг╕й Цеков, з питань санаторно-курортного комплексу, туризму та п╕дпри╓мництва — Олекс╕й Черняк, генеральний директор м╕жнародного дитячого центру-комплексу «Золотий ключик» у ╢впатор╕╖ Н╕на Пермякова.
А пот╕м розпочалося яскраве казкове д╕йство за участ╕ артист╕в Кримського академ╕чного театру ляльок, танцюрист╕в та артист╕в на ходулях, яке було продовжене демонструванням музично╖ казки «Лисичка, Котик ╕ П╕вник» за твором Олександра Олеся у постановц╕ Донецького академ╕чного обласного театру ляльок. П╕сля його перегляду наймолодш╕ глядач╕ в один голос висловлювали сво╓ захоплення побаченим, а ╖хн╕ батьки звернули увагу на ╕нш╕ п╕дходи донеччан до постановки в пор╕внянн╕ з кримськими.
— Ми звикли в С╕мферопол╕ бачити на сцен╕ разом з ляльками й артист╕в, — сказала одна з молодих мам. — А тут були т╕льки ляльки.
╤ все ж, незважаючи на традиц╕йну основу постановки, вона викликала в них ╕нтерес захоплюючим сюжетом, ориг╕нальними ляльками та чудовою декорац╕╓ю. Донецький театр — один ╕з найстар╕ших в Укра╖н╕. Минулого року в╕н в╕дзначив сво╓ 80-р╕ччя. За цей час ним зд╕йснено понад дв╕ст╕ постановок. Укра╖номовних серед них, як сказали режисер спектаклю «Лисичка, Котик ╕ П╕вник», заслужений артист Укра╖ни Анатол╕й Поляк ╕ заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Св╕тлана Куралех, небагато, бо артистами врахову╓ться специф╕ка глядацько╖ аудитор╕╖ переважно рос╕йськомовного Донецького рег╕ону. Однак т╕, що йдуть на ляльков╕й сцен╕, зокрема «╤васик-Телесик», користуються незм╕нним усп╕хом.
Колектив Хмельницького академ╕чного театру ляльок ╕з свого репертуару, що нал╕чу╓ близько п’ятдесяти вистав, прив╕з на фестиваль сцен╕чну ╕нтерпретац╕ю укра╖нсько╖ народно╖ казки «Оленка та ╤ванко», постановку яко╖ зд╕йснили режисер, заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни Серг╕й Брижань ╕ художник Михайло Н╕кола╓в. Вони вже багато рок╕в творчо сп╕впрацюють з с╕мферопольськими лялькарями в пошуку нових засоб╕в художньо╖ виразност╕ в по╓днанн╕ з народними джерелами, а також загально╓вропейською культурною традиц╕╓ю. Поставлен╕ ними на кримськ╕й сцен╕ спектакл╕ «╤васик-Телесик», «Хом’ячок ╕ П╕вн╕чний в╕тер», «Чар╕вна зброя Кендзо» та ╕нш╕ багато в чому визначили шлях до поетичного театру. Всього ж у репертуар╕ Кримського академ╕чного театру ляльок нал╕чу╓ться б╕льше тридцяти спектакл╕в, в основу яких покладено казки, притч╕ та легенди. ╤ перлиною серед них, безперечно, виблиску╓ «Укра╖нський вертеп», поставлений неперевершеним ки╖вським майстром жанру р╕здвяно╖ м╕стер╕╖, народним артистом Укра╖ни Серг╕╓м ╢фремовим ╕з сценограф╕╓ю художника Олександра Рестенка, а костюми ╕ ляльки для нього розробила заслужений художник АРК Людмила Рестенко.
Це ун╕кальний спектакль для глядач╕в ус╕х в╕кових категор╕й, де кожен малюнок на вертепному будиночку ма╓ свою символ╕ку, засновану на фольклор╕ та народних в╕руваннях. Дотримуючись ╖х, за словами кер╕вника л╕тературно-драматично╖ частини Натал╕╖ Василь╓во╖, у театр╕ прагнуть включати його в репертуарну аф╕шу в основному на Новор╕чно-Р╕здвян╕ свята, щоб за пов╕р’ями не тривожити в ╕нш╕ пори року дух╕в ╕ сили природи.
— У дн╕ фестивалю ми покажемо глядачам як прем’╓рн╕, так ╕ наш╕ кращ╕ спектакл╕ минулих рок╕в, щоб вони могли в╕др╕знити профес╕йне лялькове мистецтво в╕д аматорського, — сказала директор Кримського академ╕чного театру ляльок Арина Новосельська. — Для цього зняли з полиць спектакль для дорослих за творч╕стю Федер╕ко Гарс╕а Лорки «Любов дона Перл╕мпл╕на».
Великим усп╕хом у публ╕ки користу╓ться, зокрема, ╕ спектакль «Гуси-лебед╕», удосто╓ний нещодавно диплома на М╕жнародному фестивал╕ в Митищах Московсько╖ област╕. Через два тижн╕ Кримський театр, ╓диний з Укра╖ни, представлятиме спектаклем «Петрушка ╕ компан╕я» ╖╖ лялькове мистецтво в Сиктивкар╕, а в листопад╕ в╕зьме участь у фестивал╕ в Петербурз╕.
Збер╕гаючи кращ╕ традиц╕╖ лялькового мистецтва слов’янських народ╕в, сучасн╕ митц╕ прагнуть виховувати в д╕тей ╕ дорослих естетичн╕ смаки, доброту, чесн╕сть, товариськ╕сть на основ╕ в╕чних людських ц╕нностей.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12410

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков