Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 01.11.2013
«ЩОБ НЕ ПОКРИТИСЯ РЯСКОЮ…»

╤стор╕я з продовженням

У ц╕й публ╕кац╕╖ в╕д 18 жовтня висловлювалася стурбован╕сть щодо дол╕ афганського руху в Криму, пом╕рковано опозиц╕йного, на чол╕ з нин╕ народним депутатом в╕д парт╕╖ «УДАР» Серг╕╓м Кун╕циним, який створив на основ╕ цього руху парт╕ю афганц╕в.
У четвер, 17 жовтня, в передач╕ ДТРК «Крим» «В╕дкрита пол╕тика» афганцям «ненав’язливо» пропонувалося переобрати багатор╕чного свого голову ╕ зам╕нити його на провладну людину, котра буде працювати в щ╕льному контакт╕ з кримською Парт╕╓ю рег╕он╕в. Бо нав╕що ╖м Кун╕цин у Ки╓в╕, який тим б╕льше потоваришував з «бандер╕вцями»? ╤ я нав╕ть не про те, що до з╕рки св╕тового боксу, Героя Укра╖ни В╕тал╕я Кличка таке «звання» аж н╕як не кле╖ться, а про те, що вже за тиждень мужн╕ во╖ни-афганц╕ стали «тушками», благородно здавши свого л╕дера за його в╕дсутност╕. Пам’ятаю Серг╕я Кун╕цина, який колись був прем’╓р-м╕н╕стром Криму, як прогресивну виважену людину. Розум╕ю також, що афганц╕, окр╕м тих, хто став ╕нвал╕дом, люди здеб╕льшого не б╕дн╕: вони ╕ працюють, бо ще у кв╕тучому в╕ц╕, ╕ користуються п╕льгами. То невже продалися за як╕сь др╕бн╕ подачки, котр╕ теж не гарантован╕?
А п╕д приц╕лом у влади — кримськ╕ татари, як╕ готуються до вибор╕в свого представницького органу — Меджл╕су. Це стало зрозум╕лим п╕сля наступно╖ передач╕ «В╕дкрито╖ пол╕тики», де були представлен╕ вс╕ опозиц╕йн╕ до цього органу кримськотатарськ╕ сили, нав╕ть т╕, як╕ мають м╕н╕мум симпатик╕в. Меджл╕с представляла людина, котра теж належить до опозиц╕╖, щоправда, внутр╕шньо╖, ╕з трьох ос╕б. Не знаю, чи запрошувалися ╕нш╕ його представники ╕ чому, якщо так, вони телееф╕р про╕гнорували, але на найбрудн╕ш╕ звинувачення в╕дпов╕сти було н╕кому. Як правило, вихован╕ люди не дозволяють соб╕ под╕бного у в╕дсутност╕ тих, кого звинувачують. Вт╕м, телеглядач╕ почули, що саме Меджл╕с «перер╕за╓ вс╕ ф╕нансов╕ потоки», а допомога, яка надходить в╕д меценат╕в, ос╕да╓ в банку, що належить голов╕ Меджл╕су Мустаф╕ Джем╕л╓ву. Згадали нав╕ть про баран╕в (курбан╕в), як╕ були передан╕ на мусульманське свято Курбан-Байрам турками ╕ яких не в╕домо, хто з’╖в. Все це звучало якось не по-людськи, зважаючи на те, що с╕м’ю Мустафи-ага нещодавно сп╕ткало горе, пов’язане з сином, а трохи ран╕ше — траг╕чна загибель онуки. Говорилося також про дуже низький рейтинг Меджл╕су у народу. А х╕ба ж ми не зна╓мо, що так╕ результати опитувань, як╕ насправд╕ проводилися або не проводилися, ╕ ╓ запорукою реального зниження рейтингу, бо невпевнен╕ в соб╕ люди, як правило, ор╕╓нтуються на б╕льш╕сть.
Тож не здивуюся, якщо наступний склад Меджл╕су теж очолить представник Парт╕╖ рег╕он╕в, який посприя╓ самол╕кв╕дац╕╖ ц╕╓╖ «нелегально╖» орган╕зац╕╖, котра була ╕ ╓ головним болем кримсько╖ влади р╕зного складу.
╤ нав╕ть якщо б життя кримських татар п╕сля цього в чомусь д╕йсно покращилося, було б шкода, що цей волелюбний нескоримий народ, котрий пройшов надзвичайн╕ випробування, так просто втратив сво╓ обличчя… А ще обурю╓ в╕дкрита ман╕пуляц╕я людьми через ЗМ╤.
Так, ми вже колись були однодумцями, але з того не вийшло н╕чого путнього. Невже нас знову хочуть ус╕х тримати п╕д контролем, як того прагнула радянська влада? Але ж вона не була клановою й ол╕гарх╕чною, а найвища зарплата була лише в чотири рази вищою за м╕н╕мальну, а тепер — б╕льш як в сорок. ╤ вс╕ ми добре розум╕╓мо, що накопичення кошт╕в у «верхах» в╕дбува╓ться не заради сп╕льного блага — ц╕ м╕льйони ╕ м╕льярди ос╕дають в кишенях окремих ос╕б, як╕ прагнуть заручитися всеб╕чною п╕дтримкою задля власного комфорту. Тим б╕льше, що у владних колах чимало р╕зноман╕тних «анисим╕в» — про депутата на таке пр╕звисько, що займався рекетом у 90-т╕ роки, а сьогодн╕ лише розширив сво╖ «повноваження», зараз точиться багато розмов. Тож ╕дея консол╕дац╕╖ нац╕╖ ма╓ сп╕в╕снувати з ╕де╓ю збереження ╕ розширення демократичних ╕нституц╕й, що гарантуватимуть присутн╕сть р╕зних погляд╕в ╕ п╕дход╕в — аби не булькнути в болото.

Тамара СОЛОВЕЙ

P. S. А кримськотатарський народ таки обрав головою Меджл╕су заступника Мустафи Джем╕л╓ва Рефата Чубарова, а не якусь «тушку»!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12474

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков