Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2798)
З потоку життя (5924)
Душі криниця (3319)
Українці мої... (1432)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1631)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬК╤ НЕУРЯДОВ╤ ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО НОВИХ САНКЦ╤Й ПО КРИМУ
“Майдан закордонних справ”, “╤нститут Чорноморських стратег╕чних...


╢СПЛ НАПРАВИВ ЗАПИТ РОС╤ЙСЬК╤Й ВЛАД╤ ЩОДО ╤НФОРМАЦ╤╥ ПРО ЗДОРОВ'Я СЕНЦОВА У ЗВ'ЯЗКУ З ГОЛОДУВАННЯМ
"По сут╕ це означа╓, що влада зобов'язана не допустити смерт╕ Сенцова, але й не ма╓ права...


РОСМУНД╤АЛЬ – КАПОСТ╤ П╤Д ШУМОК: ЩО ЗРОБЛЕНО, ЩО В ПЛАНАХ
Як Кремль р╕зноман╕тно використову╓ ЧС-2018 в сво╖х ц╕лях


ПРОРИВ Н╤КОЛА ПАШИНЯНА: ПЕРШ╤ КРОКИ НОВО╥ В╤РМЕНСЬКО╥ ВЛАДИ ВРАЖАЮТЬ
Гучн╕ розсл╕дування, в╕дставки, скасування од╕озних р╕шень попередник╕в... Схоже, хтось набира╓...


«ПЕНС╤ЙНА РЕФОРМА» В РОС╤╥: ЖБАН ВОДИ У Д╤ЖКУ НЕВДОВОЛЕННЯ
Нин╕шня пол╕тика Кремля нев╕дворотно заганя╓ кра╖ну в глухий кут, мирний вих╕д з якого просто...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 01.11.2013
НОВУ ТА АКТИВНУ ПОЛ╤ТИКУ

Актуально!

НОВУ ТА АКТИВНУ ПОЛ╤ТИКУ ОБ╤ЦЯ╢ ПРОВОДИТИ НОВИЙ ГОЛОВА МЕДЖЛ╤СУ РЕФАТ ЧУБАРОВ

Новим головою Меджл╕су кримськотатарського народу став Рефат Чубаров. На Курулта╖ (загальнонац╕ональному з’╖зд╕) кримських татар за нього проголосували 126 делегат╕в, за його опонента Ремз╕ ╤льясова – 114. Багатол╕тн╕й л╕дер Меджл╕су Мустафа Джем╕л╓в в╕д балотування в╕дмовився, але заявив, що наглядатиме ╕ допомагатиме новому голов╕. Рефат Чубаров п╕сля обрання пооб╕цяв нову активну пол╕тику, спрямовану на в╕дновлення д╕алогу з владою та ╓дност╕ в кримськотатарськ╕й сп╕льнот╕.
Новий Курултай, новий Меджл╕с, новий л╕дер кримських татар. Саме те, хто стане новим головою Меджл╕су, другим п╕сля Мустафи Джем╕л╓ва, який понад 22 роки очолював цей представницький орган кримськотатарського народу, було головною ╕нтригою 6-го Курултаю кримських татар, що в суботу ╕ нед╕лю проходив у С╕мферопол╕.
Сл╕д сказати, що через позиц╕ю Мустафи Джем╕л╓ва, який не лише сам не захот╕в балотуватися, але й в╕дмовився п╕дтримувати жодного з кандидат╕в, ця ╕нтрига трималася до к╕нця. Вона посилилася ще й тим, що Рефат Чубаров перед голосуванням прямо сказав, що не запропону╓ Ремз╕ ╤льясову посаду першого заступника, хоча саме у такому тандем╕ ╖х бачив ран╕ше Джем╕л╓в.
Пов╕домлення рахунково╖ ком╕с╕╖ делегати зустр╕ли оплесками, а Мустафа Джем╕л╓в сказав, що задоволений обранням його наступником Рефата Чубарова. Водночас уточнив – так само був би задоволений, якби головою Меджл╕су обрали б Ремз╕ ╤льясова. Останн╕й прив╕тав суперника з перемогою ╕ потиснув йому руку прямо на сцен╕ Кримськотатарського театру, де був встановлений ст╕л презид╕╖.
 Мустафа Джем╕л╓в заявив Рад╕о «Свобода», що попередив обох кандидат╕в: якщо вони ╕нтригуватимуть один проти одного, то в╕н скличе Курултай. «Якщо збереться Курултай ╕ вам висловлять недов╕ру, а я вимушений буду повернутися, то це означатиме вашу пол╕тичну смерть. Тому зроб╕ть все можливе для ╓дност╕, я вам в цьому допомагатиму, щоб у вас все йшло нормально», – сказав Мустафа Джем╕л╓в.
Ки╖вська правозахисниця та експерт-конфл╕ктолог Натал╕я Бел╕цер назива╓ обрання Чубарова «важким, але мудрим р╕шенням» делегат╕в Курултаю перед тими викликами, як╕ зараз стоять перед кримськими татарами. «Нова ситуац╕я потребу╓ б╕льшо╖ гнучкост╕, б╕льшого занурення в контекст не т╕льки в Криму та в Укра╖н╕, а ще й у м╕жнародний. Тут я дуже високо оц╕нюю досв╕д саме Рефата Чубарова. Але водночас висловлюю велику над╕ю, що команда ╕ прихильники ╕ншого кандидата будуть на висот╕ ╕ зможуть продемонструвати ту саму ╓дн╕сть, так необх╕дну кримськотатарському народов╕ зараз», – зазначила Натал╕я Бел╕цер.
Про необх╕дн╕сть ╓дност╕ всередин╕ кримськотатарського народу ╕ д╕алогу з владою говорив ╕ новообраний голова Меджл╕су Рефат Чубаров. «Треба налагоджувати системну сп╕льну роботу з центральною ╕ кримською владою на тих принципах, як╕ б привели нас до в╕дновлення справедливост╕, до в╕дновлення прав кримських татар ╕ розвитку Криму та загалом Укра╖ни. Друге, треба завершити роботу з п╕дготовки ╕ проведення М╕жнародного форуму з кримськотатарських проблем. Ми майже б╕ля мети. Потр╕бна лише ч╕тка позиц╕я Укра╖ни. Ми пояснюватимемо укра╖нському кер╕вництву, шукатимемо аргументи, як╕ б дозволили його проведення у перш╕й половин╕ наступного року. ╤ трет╓, це зм╕цнення кримськотатарсько╖ сп╕льноти з ус╕х аспект╕в – гуман╕тарних, духовних ╕ вза╓мозв’язк╕в з р╕зними громадськими орган╕зац╕ями ╕ теч╕ями в кримськотатарському середовищ╕», – заявив Рефат Чубаров.
Присутн╕ журнал╕сти звернули увагу, що Курултай прив╕тали Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни «рег╕онал» Володимир Рибак та його заступник «свобод╕вець» Руслан Кошулинський, м╕н╕стри культури ╕ соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни, л╕дери опозиц╕йних парт╕й «Батьк╕вщина» та УДАР. Водночас не було н╕яких прив╕тань в╕д кримсько╖ влади. Ще одна нова обставина – на Курултай запросили л╕дер╕в антимеджл╕с╕вських орган╕зац╕й кримських татар, у тому числ╕ – «М╕лл╕ Ф╕рка». ╤ ╖хн╕ представники на запрошення в╕дгукнулися.

Володимир ПРИТУЛА
* * *
В╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕м. Тараса Шевченка щиросердечно прив╕тав видатного громадсько-пол╕тичного д╕яча Криму Рефата Чубарова з обранням його головою Меджл╕су кримськотатарського народу Петро Вольвач, голова ф╕л╕╖, д╕йсний член НТШ, академ╕к УЕАН. «Бажа╓мо новообраному кер╕вников╕ м╕цного здоров’я, пл╕дно╖ прац╕, усп╕х╕в та т╕сно╖ сп╕впрац╕ з укра╖нськими громадськими орган╕зац╕ями», — говориться, зокрема, у прив╕танн╕, до якого долучаються також редакц╕я «КС» та ГО «Укра╖нська громада Криму».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12482

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков