Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2013
«РОС╤ЙСЬК╤ МАРШ╤» В КРИМУ: НЕ МАСОВ╤ ╤ МАРГ╤НАЛЬН╤...

Традиц╕йн╕ масов╕ заходи пророс╕йських сил Криму, присвячен╕ Дню народно╖ ╓дност╕, що 4 листопада оф╕ц╕йно в╕дзнача╓ться в сус╕дн╕й Рос╕╖, цього разу з╕брали дещо б╕льше учасник╕в, ан╕ж к╕лька останн╕х рок╕в. Водночас «Рос╕йськ╕ марш╕» знову показали, як зазначають експерти, в╕дсутн╕сть ╓дност╕ серед пророс╕йських сил п╕вострова ╕ невелику ╖хню популярн╕сть у кримчан.
П╕д барабанний б╕й майже п╕втисяч╕ актив╕ст╕в козачих ╕ пророс╕йських орган╕зац╕й у С╕мферопол╕ ╕ три сотн╕ – у Севастопол╕ взяли участь у «Рос╕йських маршах». У С╕мферопол╕ увечер╕ 3 листопада до маршу при╓дналися актив╕сти молод╕жних радикальних об’╓днань, як╕ запалили фа╓ри, а деяк╕ з них «з╕гували» та кричали: «Один за вс╕х – вс╕ за одного!». Наступного дня в Севастопол╕ на марш╕ в╕двертих неонацистських прояв╕в не було, але при╖хали т╕ ж козаки з к╕лькох рег╕он╕в Криму.
В обох м╕стах головним сп╕кером був голова парт╕╖ «Рос╕йський блок» Геннад╕й Басов, який заявив, що учасники маршу виступають за ╓днання рос╕ян, укра╖нц╕в ╕ б╕лорус╕в.
«Ми хочемо, щоб б╕лоруси, рос╕яни та укра╖нц╕ були братами! Зараз, у цей складний час, коли пол╕тики намагаються нас розд╕лити ╕ зробити з нас ворог╕в, нам необх╕дно об’╓днатися, консол╕дуватися ╕ вийти вс╕м разом для того, щоб захищати нашу ╕дею, нашу землю, нашу батьк╕вщину, нашу культуру ╕ нашу мову!» – заявив на м╕тингу у С╕мферопол╕ Геннад╕й Басов.
П╕д час ц╕╓╖ акц╕╖ представники «Рос╕йського блоку» несли плакати за Митний союз, скандували: «Крим — Рос╕я — Москва!» ╕ «Три кра╖ни – один народ!». Наприк╕нц╕ заходу в С╕мферопол╕ група агресивних молодих людей в масках намагалася п╕дпалити прапор ╢вропейського Союзу, зрештою, коли це не зовс╕м вдалося, порвали його ╕ топталися ногами.
Ще одна акц╕я на честь рос╕йського Дня народно╖ ╓дност╕ пройшла у С╕мферопол╕ окремо. Тут п╕втори сотн╕ актив╕ст╕в ╕ншо╖ пророс╕йсько╖ парт╕╖ «Руська ╓дн╕сть» теж м╕тингували проти ╓вро╕нтеграц╕╖ ╕ за Митний союз.
Негативна реакц╕я частини кримчан на зм╕ну зовн╕шньопол╕тичного курсу Укра╖ни, яку демонстру╓ нин╕шня влада, ц╕лком оч╕кувана ╕ зрозум╕ла, вважа╓ с╕мферопольський пол╕тичний анал╕тик Микола Семена. За його словами, ╓вропейська тема була не надто популярна в Криму як ран╕ше, так ╕ зараз. Водночас те, що «Рос╕йський блок» ╕ «Руська ╓дн╕сть» нав╕ть на так╕ «розкручен╕» у мас-мед╕а заходи, як «Рос╕йськ╕ марш╕», здатн╕ моб╕л╕зувати максимум лише п╕втисяч╕ ос╕б, св╕дчить, що ц╕ пол╕тичн╕ сили залишаються на марг╕нес╕ кримсько╖ пол╕тики, зазначив експерт.

Володимир ПРИТУЛА
(Рад╕о «Свобода»)

ТИМ ЧАСОМ...

0,0005% СЕВАСТОПОЛЬЦ╤В П╤ДТРИМАЛИ ПРОРОС╤ЙСЬКУ АКЦ╤Ю

Мабуть, голова парт╕╖ «Рос╕йський блок» Геннад╕й Басов натрапив на якусь золоту жилу ф╕нансування сво╓╖ антиукра╖нсько╖ д╕яльност╕ — на м╕тингу 4 листопада 2013 року, присвяченому рос╕йському Дню народно╖ ╓дност╕, безкоштовно розповсюджувалося вересневе число однойменно╖ газети, яка була надрукована накладом у 400 000 прим╕рник╕в. Учасник╕в акц╕╖ було не так багато — в межах 250 ос╕б, чимала к╕льк╕сть ╕з них прибула з ╕нших м╕ст Криму. Отже, можна зробити найважлив╕ший висновок: пророс╕йську акц╕ю в пророс╕йському м╕ст╕ п╕дтримало менше 0,0005% городян.
М╕тинг п╕д пам’ятником аморальн╕й ╕мператриц╕ ╕ тирану укра╖нського, рос╕йського ╕ кримськотатарського народ╕в Катерин╕ ╤╤ у Севастопол╕ не в╕дзначався креативн╕стю — оратори н╕чим особливим не могли розбудити присутн╕х, окр╕м безп╕дставних заяв про те, що кер╕вники ╓вропейських держав суц╕льно мають нетрадиц╕йну сексуальну ор╕╓нтац╕ю, тому н╕чого нам в ╢вропу проситись. Особливо реготали козаки й студенти, як╕ нев╕домо чому перебували на пол╕тичн╕й акц╕╖ зам╕сть навчання розумному ╕ в╕чному. Для довол╕ р╕зношерсто╖ публ╕ки — ряжених козак╕в, студент╕в, пенс╕онер╕в, колишн╕х рос╕йських в╕йськових лунали й ╕нш╕ лякалки про ╓вро╕нтеграц╕ю Укра╖ни. ╢ле╓м на голови присутн╕х лились слова про майбутн╓ щастя у союз╕ з Рос╕╓ю. Перед м╕тингом я запитав у Геннад╕я Басова: «Чому, незважаючи на гасла про слов’янську ╓дн╕сть ╕ союз Рос╕╖, Б╕лорус╕ та Укра╖ни, тут в╕дсутн╕ прапори цих держав, окр╕м Рос╕╖?». «Хто хоче — хай приносить т╕ прапори, ми не заперечу╓мо», — заявив пророс╕йський л╕дер. Запитання про те, як в╕дзнача╓ день ╓дност╕ Рос╕я, залишилось без в╕дпов╕д╕.
М╕ська держадм╕н╕страц╕я через суд заборонила проведення ходи, у тому числ╕ по про╖ждж╕й частин╕ центрально╖ вулиц╕ Лен╕на. «Тому що вони бояться ╕ не люблять рос╕йських людей», — зробив висновок Басов. Все ж козакам вдалося пройтись по асфальту, ╕гноруючи квол╕ зауваження м╕л╕ц╕онер╕в. Акц╕я зак╕нчилась б╕ля пам’ятника Нах╕мову, а черга до дармового кулешу з солдатсько╖ кухн╕ була незначною — годували переважно козак╕в-турист╕в з Криму.
Громадський ком╕тет «Укра╖нський Севастополь» 11 червня 2008 р. у зверненн╕ до Президента Укра╖ни В. А. Ющенка попереджав, що встановлення пам’ятника Катерин╕ ╤╤ «призведе до появи в укра╖нському м╕ст╕ ще одного м╕сця для задоволення сепаратистами та рос╕йськими шов╕н╕стами сво╖х шов╕н╕стичних потреб та проведення шов╕н╕стичних ритуал╕в». Так ╕ сталося...

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12508

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков