Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2013
Л╤Н╤Я ГАРЯЧА, АЖ ШКВАРЧИТЬ…

Ось ╕ минула Покрова. Цього дня мо╖й матер╕ виповнилося 95 рок╕в. Ще з к╕нця серпня я почала телефонувати на номер 15-80 — за ним ми замовля╓мо балонний газ. Цю ╕стор╕ю я перепов╕ла в зам╕тц╕ «Л╕н╕я гаряча, аж шкварчить» у «КС» в╕д 4 жовтня.
Суть в т╕м, що за м╕сяць ╕ за п╕втора мою заявку там так ╕ не виконали, а готуватися до маминого юв╕лею на бутербродах — це було занадто.
Трич╕ я зверталася на «Гарячу л╕н╕ю», яка н╕бито гарантувала прямий зв’язок з прем’╓р-м╕н╕стром Анатол╕╓м Могильовим. У в╕дпов╕дь мен╕ об╕цяли над╕слати 26 вересня листа. Але листи, як ╕ рукописи, «не горять», у всякому раз╕, на них святковий об╕д не приготувати. Та нав╕ть цього «предмета уваги» ми не дочекалися. Зате пот╕м, напередодн╕ Покрови одразу ж одержали два урядових конверти.
Лист, що на крейдяному папер╕ ╕ з гербами за п╕дписом першого заступника голови реском╕тету АРК з палива, енергетики та ╕нновац╕йно╖ пол╕тики В. Жданова, «чимчикував» до нас майже три тижн╕. З нього можна було дов╕датися, як ╕ коли проводилися тендери, ск╕льки закуплено газу, про те, що насамперед будуть обслуговуватися представники п╕льгових категор╕й «за списками, узгодженими ╕з Управл╕нням прац╕ ╕ соц╕ального захисту, а також населення, яке в 2013 роц╕ одержало менше двох балон╕в скрапленого газу».
Моя мати, ╕нвал╕д ╤╤ групи ╕ учасник в╕йни, н╕бито належить саме до тих, хто ма╓ користуватися п╕льгами, до того ж за р╕к ми використали лише один балон. Та кому про це допов╕дать, адже н╕хто не запиту╓… ╤ про як╕сь особлив╕ м╕н╕стерськ╕ списки я дов╕далася вперше, а те, як до них потрапити, мен╕ не в╕домо й дос╕. Що вже говорити про 95-р╕чну людину, яка вже майже не ходить, майже не бачить ╕ не чу╓? А про ситуац╕ю уповноваженим Анатол╕я Могильова я розпов╕дала досить детально.
Другий лист, який над╕йшов наступного дня ╕з м╕ськвиконкому, мав би ╕ зовс╕м наблизити мене до в╕дчаю. Заступник м╕ського голови В. Д. Скуратовський пов╕домляв: «За ╕нформац╕╓ю управл╕ння з постачання ╕ реал╕зац╕╖ скрапленого газу «Спецгаз» ПАТ «Кримгаз» у диспетчерськ╕й служб╕ даного п╕дпри╓мства в╕дсутня ваша заявка на поставку балонного газу. П╕сля надходження заявки (по тел. 15-80) вам буде зд╕йснена доставка скрапленого газу в порядку черги».
Тобто я просто чи то набрехала, чи пожартувала ╕ п╕втора м╕сяця не телефонувала слухняно в т╕ дн╕, коли мен╕ рекомендували, а по телефону за номером 15-80 мен╕ не в╕дпов╕дали: «По╖хали в С╕мферопольський район» чи ще кудись (к╕лька вар╕ант╕в в╕дпов╕дей я наводила у сво╖й статт╕, яку, виявля╓ться, теж не писала, бо не було для того п╕дстав, або ж просто вигадала не╕снуюч╕ факти, за що ╕ до суду притягнути можна).
Под╕бн╕ в╕дпов╕д╕ громадянам сьогодн╕ надходять ╕з р╕зних орган╕зац╕й, ╕ д╕йсний переб╕г под╕й н╕чим п╕дтвердити, бо для цього, як м╕н╕мум, треба записувати на диктофон ус╕ розмови ╕ фотографувати вс╕х сп╕врозмовник╕в. Ран╕ше схоже нахабство важко було соб╕ нав╕ть уявити.
Та цього разу вих╕д для мене все ж таки знайшовся. Коли вже чекати було н╕коли ╕ н╕чого, я звернулася до п╕дпри╓мця Володимира Кунцова, нашого читача ╕ ╓дину мен╕ в╕дому людину, яка сп╕вчува╓ ╕ реально допомага╓ ╕ншим. Так ми опинилися з газом, купленим ╕ доставленим Володимиром Юхимовичем.
Але ця «казка» мала ╕нший непередбачуваний к╕нець. В об╕д на Покрову прибув подарунок ╕ в╕д кримсько╖ влади — на шикарн╕й легковушц╕, п╕сля попередньо╖ перев╕рки, чи таки д╕йсно ма╓мо 95-л╕тню ╕менинницю, газовий балон за 150 гривень поповнив наш╕ запаси.
Думаю, моя рад╕сть була схожою на ту, яку в╕дчувала людина, що в часи голодомору роздобула шматочок хл╕ба. Та все одно спасиб╕ тим, хто до цього долучився, бо «гаряча л╕н╕я» з╕гр╕ла-таки серце старенько╖ мами.

Тамара СОЛОВЕЙ

P. S. Пом╕ж тим, листи продовжують надходити. Черговий, чомусь датований 27 жовтня, ми одержали 21-го. Там теж пояснювалися причини в╕дсутност╕ газу. А я, на╖вна, думала, телефонуючи на «гарячу л╕н╕ю», що хтось авторитетний просто набере номер 15-80 ╕ попросить завезти нам балон, коли газ в черговий раз розвозитимуть на ╕нш╕ адреси. Бо по телев╕зору пост╕йно пов╕домляють, як оперативно прем’╓р-м╕н╕стр допомага╓ людям.
P. P. S. Як пов╕домило нещодавно Управл╕ння ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Ради м╕н╕стр╕в АРК, за недол╕ки у робот╕ з╕ зверненнями кримчан на «гарячу л╕н╕ю» одного чиновника зв╕льнено, ще четверо отримали догани. Дал╕ буде?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12510

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков