Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2013
«ЦИФРА»: НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО, ЯК В РЕКЛАМ╤...

Сво╖м п╕дписанням Женевсько╖ угоди в╕д 2006 року держава Укра╖на прийняла зобов’язання перейти в╕д аналогового до цифрового мовлення формату DVB-T до 17 червня 2015 року. Затверджений план використання частот мовлення ╓ обов’язковим для вс╕х кра╖н, що при╓днались до угоди.
Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни сво╓ю Постановою в╕д 26.11.2008 р. № 1085 затвердив «Державну програму впровадження цифрового телерад╕омовлення в Укра╖н╕» (дал╕ Програма).
Програма, зокрема, передбача╓:
— створити в╕дпов╕дно до розробленого рег╕онального плану цифрово╖ наземно╖ рад╕омовно╖ служби («Женева-206») 81 синхронну зону телерад╕омовлення з використанням в╕дпов╕дного стандарту та створити телекомун╕кац╕йну мережу розповсюдження сигналу;
— забезпечити подв╕йне покриття територ╕╖ кра╖ни сигналами цифрового телерад╕омовлення ╕з залученням оператор╕в телекомун╕кац╕й до побудови (модерн╕зац╕╖) елемент╕в ╕нфраструктури цифрового телерад╕омовлення;
— забезпечити поетапне припинення аналогового телерад╕омовлення у зонах синхронного мовлення зг╕дно з затвердженим планом та створеними умовами;
— зд╕йснити перех╕д телерад╕оорган╕зац╕й на цифровий формат мовлення з одночасним вир╕шенням питання забезпечення населення засобами приймання сигнал╕в цифрового телерад╕омовлення та ╕нше.
На виконання Державно╖ програми впровадження цифрового телерад╕омовлення проведена робота з╕ спорудження мереж╕ ╕нфраструктури передавальних пристро╖в сигнал╕в цифрового телерад╕омовлення. В АР Крим у даний час працюють 18 передавальних центр╕в, що покривають майже 90 в╕дсотк╕в територ╕╖.
Державним ком╕тетом телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни за поданням в╕домостей про найменш соц╕ально захищених громадян, наданих в╕дпов╕дними п╕дрозд╕лами М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни в областях, у 2012 роц╕ було закуплено за рахунок кошт╕в Державного бюджету Укра╖ни прилади Т-2 та направлено вказаним громадянам. Мешканц╕ Автономно╖ Республ╕ки Крим (41,403 тис.) також отримали вказан╕ прилади.
Та вт╕лити в життя цифрове телерад╕омовлення виявилось не такою простою, як у в╕дом╕й реклам╕, справою. До р╕зних ╕нститут╕в влади, а також до Кримського в╕дд╕лення ВОВ надходять численн╕ звернення громадян щодо проблем з налагодженням отриманих за рахунок Державного бюджету приймач╕в цифрового телебачення. Частина пенс╕онер╕в не знають, як правильно користуватись отриманими приладами для цифрового телебачення, а при включенн╕ в деяких районах м╕ста С╕мферополь вказаний прилад нада╓ ╕нформац╕ю про в╕дсутн╕сть в╕дпов╕дного цифрового сигналу.
На наш╕ неодноразов╕ письмов╕ та усн╕ звернення до р╕зних структур держави з проханням надати допомогу у вир╕шенн╕ проблем впровадження цифрового телерад╕омовлення на територ╕╖ АР Крим отримували т╕льки в╕дписки: пов╕домляли адреси головного серв╕сного центру у м. Ки╓в╕ щодо обслуговування та налаштування прилад╕в-приймач╕в цифрового сигналу та про те, що ╕нформац╕ю про наявн╕сть сигналу на окрем╕й територ╕╖ можна отримати на веб.сайт╕...
Допомогти ветеранам, на наше прохання, погодився лише генеральний директор Товариства з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю «Зеонбуд» Галич В. М., — дана орган╕зац╕я ╓, за пов╕домленням Держкомтелерад╕о Укра╖ни, нац╕ональним провайдером цифрового еф╕рного телебачення (зд╕йсню╓ роботи щодо спорудження, ремонту та обслуговування передавальних пристро╖в цифрового телерад╕осигналу).
При б╕льш детальному вивченн╕ дано╖ проблеми актив╕сти Кримського в╕дд╕лення ВОВ провели обстеження умов прийому сигналу в багатоповерхових будинках м╕ста С╕мферополя та виявили таке:
— малозабезпечен╕ громадяни, як╕ отримали цифров╕ приймач╕, як правило, мешкають на нижн╕х поверхах багатоповерхових будинк╕в;
— системи колективного приймання телев╕з╕йного сигналу в цих будинках були встановлен╕ в друг╕й половин╕ минулого стол╕ття зг╕дно з чинними на той час техн╕чними вимогами для аналогового телебачення ╕ не передбачають приймання ╕ розпод╕лення сигналу д╕апазону дециметрових хвиль, на якому ведеться цифрове телерад╕омовлення;
— для як╕сного приймання сигнал╕в цифрового еф╕рного телебачення необх╕дна антена ДМВ (дециметрового) д╕апазону, розташована на висот╕ в межах прямо╖ видимост╕ веж╕ передавального центру.
На наш запит з приводу модерн╕зац╕╖ та обслуговування систем колективного прийому телев╕з╕йного сигналу до вс╕х кер╕вник╕в районних комунальних п╕дпри╓мств житлово-експлуатац╕йних об’╓днань (дал╕ КП ЖЕО) м. С╕мферополя отримали ╕нформац╕ю, що дан╕ орган╕зац╕╖ зг╕дно з перел╕ком послуг щодо утримання будинк╕в ╕ споруд та прибудинково╖ територ╕╖, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу Укра╖ни в╕д 10.08.2004 р. № 150, виконують т╕льки роботи з поточного ремонту житлового фонду.
В той же час перел╕ком послуг ╕ тариф╕в по квартирн╕й плат╕ роботи щодо встановлення, експлуатац╕╖ та модерн╕зац╕╖ систем колективного телев╕з╕йного сигналу також не передбачено.
У м. С╕мферопол╕ системи колективного приймання сигналу аналогового телебачення в метровому д╕апазон╕ перебувають на баланс╕ ╕ обслуговуванн╕ т╕льки в одному з район╕в столиц╕ АР Крим – Ки╖вському, з яким КП ЖЕО району ма╓ догов╕рн╕ стосунки, – ВАТ «ТРК «Бытсервис».
Для приведення до в╕дпов╕дност╕ сучасним вимогам систем колективного приймання та розпод╕лення цифрового телерад╕осигналу необх╕дно провести спорудження нових при ╖х в╕дсутност╕ та реконструкц╕ю ╕снуючих.
В даний час бюджетами орган╕в м╕сцевого самоврядування на спорудження, реконструкц╕ю та обслуговування мереж колективного приймання телесигналу кошти не передбачен╕, в╕дсутн╕ ╕ фах╕вц╕ для проведення даних роб╕т.
На нашу думку, на територ╕╖ ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни ситуац╕я з прийманням цифрового телерад╕осигналу аналог╕чна.
Державною програмою впровадження цифрового телерад╕омовлення, прийнятою на основ╕ проекту, розробленого Одеською нац╕ональною академ╕╓ю зв’язку Укра╖ни, не передбачено створення ╕нфраструктури колективного приймання телев╕з╕йного сигналу для багатоповерхових будинк╕в, ╖хню розробку, виготовлення, встановлення та орган╕зац╕ю ╖хньо╖ подальшо╖ експлуатац╕╖.
За ╕н╕ц╕ативою активу 18 жовтня 2013 року в фой╓ великого залу Ради м╕н╕стр╕в АР Крим проведено обговорення за круглим столом проблем впровадження цифрового телерад╕омовлення в Криму. На нараду були запрошен╕ представники р╕зних орган╕зац╕й: Кримського республ╕канського телев╕з╕йного передавального центру; ВАТ «╤нтелектуальн╕ б╕знес-системи»; ТОВ «Зеонбуд»; Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни в АР Крим; Республ╕канського ком╕тету АР Крим з ╕нформац╕╖; М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики АР Крим; М╕н╕стерства рег╕онального розвитку ╕ ЖКГ АР Крим; Республ╕канського ком╕тету АР Крим з транспорту ╕ зв’язку, представники ком╕тет╕в соц╕ально╖ пол╕тики ╕ охорони здоров’я, транспорту ╕ зв’язку Громадсько╖ ради при Рад╕ м╕н╕стр╕в АРК, а також журнал╕сти.
Про╕гнорували обговорення важливо╖ проблеми (запрошення були над╕слан╕ б╕льше н╕ж за тиждень) представники М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Криму та М╕н╕стерства рег╕онального розвитку та ЖКГ АРК.
За результатами обговорення прийнято проект р╕шення для затвердження на черговому зас╕дання Громадсько╖ ради при РМ АРК:
1. П╕дтримати ╕н╕ц╕ативи актив╕ст╕в Кримського в╕дд╕лення ВОВ щодо встановлення антени для приймання ╕ розпод╕лення телев╕з╕йного сигналу цифрового телебачення в одному з п╕д’╖зд╕в 9-поверхового будинку у м. С╕мферопол╕ з при╓днанням приймач╕в малозабезпечених громадян.
2. Оформити в╕дпов╕дний протокол щодо проведено╖ роботи та ╖╖ результат╕в для вир╕шення питання подальшого впровадження набутого досв╕ду.
3. Звернутись до уряду Криму щодо створення робочо╖ групи з представник╕в м╕н╕стерств та ком╕тет╕в Ради м╕н╕стр╕в АРК та ╕нших зац╕кавлених орган╕зац╕й з п╕дготовки пропозиц╕й для розробки програми заход╕в щодо забезпечення вир╕шення проблем запровадження еф╕рного цифрового телебачення в Криму.
4. Звернутись до Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни з пропозиц╕╓ю щодо внесення доповнення до Програми, затверджено╖ Постановою КМУ в╕д 26.11.2008 № 1085, в╕дносно розроблення орган╕зац╕йно-техн╕чних заход╕в щодо розробки, виготовлення, встановлення приймальних пристро╖в для приймання та розпод╕лення як╕сного сигналу телерад╕омовлення, а також ╖хньо╖ подальшо╖ експлуатац╕╖ в багатоповерхових будинках ╕з забезпеченням безкоштовного доступу до сигналу для малозабезпечених громадян, як╕ мають право на безкоштовне отримання прилад╕в Т-2.
Виконання Програми можливе лише при забезпеченн╕ координац╕╖ д╕яльност╕ центральних та м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади, п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й ╕з впровадження цифрового телерад╕омовлення.

Анатол╕й ╤ВАНОВ,
голова Кримського в╕дд╕лення Всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в, асоц╕йований член Громадсько╖ ради при РМ АРК
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12511

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков