Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯК НА Т╤ ЧОРНОБРИВЦ╤ ПОГЛЯНУ… А ╥Х – 400 К╤ЛОМЕТР╤В
Ця людина власним прикладом показу╓ – як будувати кв╕тучу Укра╖ну, для чого треба геть...


ВАДИМУ МИХАЙЛОВИЧУ РО╥КУ, СИНОВ╤ КРИМСЬКО╥ УКРА╥НСЬКО╥ ГЕРО╥Н╤-ВИШИВАЛЬНИЦ╤ В╤РИ СЕРГ╤╥ВНИ РО╥К, 29 ВЕРЕСНЯ ВИПОВНЮ╢ТЬСЯ 80 РОК╤В!
Хай кв╕тне, береже й окрилю╓ Вас безсмертний мамин обер╕г-рушничок, шановний Вадиме Михайловичу,...


МОЛИТВА ЗА УЧИТЕЛЯ
Цей зах╕д-рекв╕╓м вилився у сп╕льну молитву присутн╕х за Мирославу Козак - маму, бабусю, друга,...


Тамара БОЙКО: «Я НАРОДИЛАСЬ В УКРА╥Н╤!..»
Сумна зв╕стка долинула з Мел╕тополя – п╕шла з життя Тамара Володимир╕вна БОЙКО, колишня...


СТАН ЗДОРОВ'Я СЕНЦОВА ПОГ╤РШИВСЯ…
Про це пов╕домив Громадському адвокат Дмитро Д╕нзе п╕сля в╕дв╕дин Сенцова.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2013
НАЧЕ ВЧОРА СТР╤ЛИСЬ ЮНКА З ЮНАКОМ…

Я давно вже хот╕ла розпов╕сти про подружжя Мар╕╖ ╕ Анатол╕я Гукових. Вона при╖хала з ╤вано-Франк╕всько╖ област╕ в м. Севастополь у 1961 роц╕ й п╕шла працювати в радгосп «Золота балка». Тут познайомилася з м╕сцевим хлопцем з 1-го в╕дд╕лення — прийшла з подружкою на спортивний майданчик, де в╕н грав у волейбол. 6 листопада 1963 року вони одружилися, ╕ в них народився через р╕к син Серг╕й, а в 1974 роц╕ донька, яку назвали Оксаною. Д╕ти росли, вчилися, одружилися, у них появились сво╖ д╕ти.
Серг╕й працю╓ в Балаклавському рудоуправл╕нн╕ мотористом, гра╓ на г╕тар╕. Ма╓ двох дочок — Ганна зак╕нчила коледж ╕ виклада╓ в школ╕ укра╖нську мову ╕ л╕тературу, Катерина буде бухгалтером.
Оксана служить в прикордонних в╕йськах ╕ теж, як ╕ мати, любить укра╖нську п╕сню, вступила до ф╕л╕алу ун╕верситету культури в С╕мферопол╕. Ма╓ двох дочок: Олександра вчиться в Гурзуф╕, а Мар╕я-Анжел╕ка (подв╕йне ╕м’я на честь бабус╕) ходить до 3-го класу.
Мар╕я Гукова пропрацювала зав╕дувачем клубу в «Золот╕й балц╕» 30 рок╕в, 7 рок╕в — на виноградниках та 7 рок╕в — зав╕дувачем б╕бл╕отеки. У 1980-х роках ╖хню аг╕тбригаду возили по цехах ╕ бригадах, де сп╕ваки в укра╖нських костюмах сп╕вали й укра╖нськ╕ п╕сн╕.
У 2005 роц╕ вступила в парт╕ю Юл╕╖ Тимошенко «БЮТ» разом з чолов╕ком ╕ сином. Вони брали участь у виборах ╕ до цього часу голосують за цю пол╕тичну силу. Пан╕ Мар╕я – велика укра╖нська патр╕отка, вона в Балаклав╕ вперше заре╓струвала нашу укра╖нську греко-католицьку громаду ╕мен╕ Андр╕я Первозванного на ╤╤╤ в╕дд╕ленн╕ ТОВ «Золота балка».
Тод╕шн╕й директор агроф╕рми В. В. С╕лаков вид╕лив прим╕щення колишнього занедбаного магазину на 10-му к╕лометр╕ Балаклавського шосе за символ╕чну плату.
Разом з отцем Петром ╕ чолов╕ком привозили шифер, цемент, штукатурили, б╕лили, повн╕стю зробили ремонт. Пот╕м у церкв╕ Мар╕я сп╕вала зам╕сть дяка, була зам╕сть касира, прибиральниц╕.
В╕дкриття церкви в╕дбулось на Р╕здво Христове 2001 року. Хоч вона була ╕ в маленькому пристосованому прим╕щенн╕, все ж це стало знаковою под╕╓ю для пророс╕йського м╕ста, укра╖нц╕ показали вм╕ння самоорган╕зовуватись.
— Ну ╕ что, что на укра╕нском язик╓, всьо в╓дь понятно ╕ как крас╕во… — казали тод╕ балаклавц╕ ╕ севастопольц╕ п╕сля церковних служб.
У ц╕й церкв╕ ╖х в╕нчали та хрестили чолов╕ка, в╕н народився в Балаклав╕ ╕, як виявилось, був нехрещений. Мар╕я при╖хала з Зах╕дно╖ Укра╖ни, ╖╖ чолов╕к Анатол╕й н╕коли не докоряв ╖й, що вона в╕руюча ╕ ходить до церкви, бере участь у вс╕х заходах, як╕ проводять укра╖нська громада ╕ церква. Важливо ╕ те, що вони мають сп╕льн╕ погляди на незалежн╕сть Укра╖ни.
Мар╕я Гукова часто з рад╕стю пригаду╓, як брала участь у п╕сенному конкурс╕, орган╕зованому к╕лька рок╕в тому газетою «Кримська св╕тлиця», яку вона передплачу╓. Не шкоду╓, що не пос╕ла перше м╕сце, але пиша╓ться тим, що потрапила в двадцятку кращих. Деяк╕ статт╕ з газети вона коп╕ю╓ та розсила╓ р╕дним ╕ знайомим.
Важливими под╕ями життя вважа╓ народження д╕тей та онучок, роботу в радгосп╕ «Золота балка», орган╕зац╕ю церкви, з’╖зд БЮТ у Ки╓в╕, вступ до Об’╓днання укра╖нських нац╕онал╕ст╕в-державник╕в ОУН(д). ╥╖ житт╓вий принцип: робити добр╕ справи, жити й ставитися до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе. Тому вони разом з чолов╕ком витримали вс╕ випробування ╕ перешкоди, подолали вс╕ негаразди ╕ труднощ╕.
Я дуже рада, що в Севастопол╕ ╓ так╕ люди, як╕ люблять свою р╕дну Укра╖ну, нашу культуру, п╕сню ╕ мову. ╤ я бажаю щастя ╕ в╕таю цю пару з 50-р╕чним юв╕ле╓м подружнього життя. Нехай ╖м щастить, а вс╕м нам — миру ╕ злагоди. Слава Укра╖н╕!

Богдана ПРОЦАК
м. Севастополь
* * *
Золоте вес╕лля — д╕йство небуденне.
Хто його д╕ждався, знай, благословенний!
Простелилась доля диво-рушником,
Наче вчора стр╕лись юнка з юнаком,
Наче т╕льки вчора по╓днали руки…
╤ коли зросли це д╕ти ╕ онуки?
Хто шука╓ скарбу аж на дн╕ морському…
Кожен з вас вже ма╓ ср╕бло-злото вдома:
Золота дружина, злотий чолов╕к,
Золота п╕всотня — молод╕жний в╕к!
Славимо-в╕та╓мо «молодят» сьогодн╕,
Зичимо-бажа╓мо друго╖ п╕всотн╕!
╤ нехай за в╕кнами сонце чи сльота,
Гучно вам луна╓ «Многая л╕та»!

Галина МИХАЙЛИК

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2013 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12531

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков