Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2013
ЧОРНОМОРСЬК╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НИ

29 - 31 жовтня цього року в Бухарест╕ (Румун╕я) в╕дбулася чергова м╕жнародна конференц╕я «Шельф Чорного моря», в як╕й взяли участь представники Укра╖ни, Болгар╕╖, Румун╕╖, Туреччини, Груз╕╖, Рос╕╖, а також Великобритан╕╖, Франц╕╖, Н╕меччини. Окремою делегац╕╓ю була група науковц╕в ╢вропейського Союзу. Головною метою конференц╕╖ було розглянути досягнення кра╖н Чорноморського рег╕ону в осво╓нн╕ вуглеводневих ресурс╕в шельфу ╕ улоговин (схилу та дна Чорного моря) та розкрити перспективу для в╕дкриття нових родовищ нафти та газу ╕ введення ╖х в розробку. Геолог╕чними службами цих кра╖н Чорне море вже давно визнане як надзвичайно перспективний рег╕он для видобування нафти ╕ газу. Р╕зн╕ види геолог╕чних, геоф╕зичних, геох╕м╕чних досл╕джень тут ведуться давно. Але недавно прийшло усв╕домлення, що Чорне море — це надзвичайно перспективний рег╕он для в╕дкриття нових родовищ вуглеводн╕в.

Укра╖на ╓ одн╕╓ю з перших серед перел╕чених кра╖н, що понад сорок рок╕в тому почала масштабн╕ роботи на шельф╕ Чорного та в акватор╕╖ Азовського мор╕в. Створення 35 рок╕в тому Державно╖ акц╕онерно╖ компан╕╖ «Чорноморнафтогаз» дозволило побудувати ╕нфраструктуру, що самост╕йно реал╕зову╓ вс╕ види роб╕т на мор╕ — бур╕ння свердловин, видобування газу ╕ газоконденсат╕в з морських родовищ, буд╕вництво морських газопровод╕в та транспортування через них великих обсяг╕в газу та газоконденсату. У розпорядженн╕ компан╕╖ ╓ великий флот, що обслугову╓ виконання вс╕х роб╕т з видобування вуглеводн╕в на мор╕. Тут ╓ також порт, що ма╓ можлив╕сть розвиватися у майбутньому. Б╕ля селища Чорноморське знаходиться ╕ Гл╕б╕вське п╕дземне сховище газу, розраховане на вм╕ст 4 м╕льярд╕в метр╕в куб╕чних. У компан╕╖ працю╓ близько 5 тисяч прац╕вник╕в, що волод╕ють вс╕ма видами профес╕й, необх╕дних для тако╖ складно╖ роботи. Нин╕ йде стр╕мке нарощування обсяг╕в видобування газу (╕ газоконденсату) з ран╕ше в╕дкритих на мор╕ родовищ — Гол╕цинського, Архангельського, Штормового, Одеського. З 2014 року почнеться введення в розробку Без╕менного газового родовища. Найближча перспектива — досягти видобування газу у 2015 роц╕ близько трьох м╕льярд╕в метр╕в куб╕чних. Це забезпечить повн╕стю потреби в газ╕ народного господарства Кримсько╖ автоном╕╖ та дозволить подавати значну к╕льк╕сть газу у п╕вденн╕ област╕ Укра╖ни. Можливо, саме тому на ц╕й конференц╕╖ було прид╕лено велику увагу досягненням Укра╖ни в ц╕й галуз╕.
Умовно роботу конференц╕╖ можна було б под╕лити на три п╕дрозд╕ли: перший — ф╕нансово-економ╕чний, орган╕зац╕йний та еколог╕чний; другий — геолог╕чн╕ та геоф╕зичн╕ етапи досл╕джень; трет╕й — техн╕ко-технолог╕чний досв╕д кра╖н Чорноморського басейну.
В╕д Укра╖ни були присутн╕ та виступили з допов╕дями Надзвичайний та Повноважний Посол Укра╖ни в Республ╕ц╕ Туреччина Серг╕й Корсунський, доктор ф╕зико-математичних наук, професор Володимир Петровський (╤вано-Франк╕вський нац╕ональний техн╕чний ун╕верситет нафти ╕ газу); головний спец╕ал╕ст в галуз╕ електробур╕ння Володимир Черв╕нський (Харк╕вмаш); секретар Посольства Укра╖ни в Болгар╕╖ Андр╕й Гринюк; Михайло Гончар — президент центру глобальних досл╕джень «Стратег╕я ХХ╤»; доктор техн╕чних наук, професор Роман Ярем╕йчук — радник голови правл╕ння Державного акц╕онерного товариства «Чорноморнафтогаз».
Вс╕ допов╕д╕ на конференц╕╖ були сприйнят╕ з великою увагою. К╕лька допов╕дей були присвячен╕ проблем╕ «ризику» при вкладенн╕ кошт╕в у розв╕дку родовищ вуглеводн╕в на мор╕. Головною пересторогою були корупц╕я в Укра╖н╕, Румун╕╖ та Болгар╕╖.
Допов╕дь Михайла Гончара стосувалася проблем пошук╕в осво╓ння родовищ газог╕драт╕в, ресурси яких в укра╖нському сектор╕, за даними в╕домого у св╕т╕ науковця професора Юр╕я Макогона, пор╕внянн╕ з ресурсами газу на Ямал╕ (Рос╕йська Федерац╕я). Орган╕затором конференц╕╖ була компан╕я «Global Business Club ltd». На заключн╕й стад╕╖ зустр╕ч╕ було оголошено, що наступну конференц╕ю з проблем вуглеводн╕в Чорного моря буде проведено у Ки╓в╕ в жовтн╕ 2014 року. Це ще раз п╕дтверджу╓ великий ╕нтерес св╕тово╖ громадськост╕ до можливостей нарощування видобування вуглеводн╕в (насамперед газу) з-п╕д дна Чорного моря.
Наш╕ загальн╕ враження в╕д конференц╕╖ так╕: Румун╕я у сп╕впрац╕ з великими св╕товими компан╕ями приступила до масштабних пошукових роб╕т при велик╕й глибин╕ моря (в╕д 200 до 1000 метр╕в) ╕ отримала вже досить вагом╕ результати. Сьогодн╕ Румун╕я випереджа╓ Укра╖ну в обсягах видобування вуглеводн╕в у Чорному мор╕.
К╕лька допов╕дей було присвячено перспективам осво╓ння ресурс╕в газог╕драт╕в, як╕ на наш╕й територ╕╖ ╓ найб╕льшими.
Велика увага прид╕лялася еколог╕чним проблемам збереження Чорного моря в╕д його можливого техногенного забруднення.
Ще одне питання, яке хоча ╕ не було основним при обговоренн╕, стосувалося п╕дготовки ╕нженерного та роб╕тничого персоналу для роботи на сучасних та надсучасних бурових та експлуатац╕йних об’╓ктах.
Основн╕ результати обговорення, за заявою орган╕затор╕в конференц╕╖, будуть направлен╕ урядам чорноморських кра╖н.
За майже 5 дн╕в перебування в Румун╕╖ ми бачили багатого повчального для Укра╖ни. Це бездоганн╕ автомоб╕льн╕ дороги; безумовне дотримання правил руху автомоб╕л╕в поза межами населених пункт╕в та при про╖зд╕ через них. Практично н╕ разу нам не довелося спостер╕гати надвеликих швидкостей руху автомашин будь-яко╖ потужност╕, адже ми про╖хали сво╖м авто майже 400 к╕лометр╕в п╕вденно-сх╕дною частиною Румун╕╖.
Жодного разу ми не бачили на дорогах ╕ авто╕нспектор╕в. Здивувало нас ╕ те, що у Бухарест╕ н╕хто на вулицях не палить сигарети. Суворо застер╕гають в╕д пал╕ння в готелях. Чомусь з 9-о╖ вечора ╕ до ранку вулиц╕ Бухареста практично безлюдн╕. Напевне, ритм життя ╓вропейський такий, що не до безтурботних гулянок, краще в╕дпочити перед завтрашн╕м напруженим трудовим днем...

Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
д╕йсний член Наукового товариства ╕м. Т. Шевченка
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12542

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков