Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2013
КОМУ Б╤ЛЬШЕ НАШКОДИТЬ З’ЯСУВАННЯ «ГАЗОВИХ СТОСУНК╤В»: УКРА╥Н╤ ЧИ РОС╤╥?

Рос╕я вимага╓ в╕д Укра╖ни негайного повернення газового боргу саме тому, що незадоволена ╖╖ рухом до ╢С – стверджують енергетичн╕ експерти. Водночас вони називають безп╕дставними побоювання оф╕ц╕йного Ки╓ва про можлив╕ позови «Газпрому» до «Нафтогазу», оск╕льки, на ╖хню думку, ╕нш╕ ╓вропейськ╕ кра╖ни вже виграли под╕бн╕ газов╕ процеси проти Рос╕╖. Тим часом ╕ урядовц╕, й неурядов╕ фах╕вц╕ прогнозують подальше скорочення ╕мпорту з Рос╕╖ блакитного палива.
За спожитий у жовтн╕ газ НАК «Нафтогаз Укра╖ни» ма╓ заплатити рос╕йському «Газпрому» 1,355 м╕льярда долар╕в, пов╕домив оф╕ц╕йний представник «Газпрому» Серг╕й Купр╕янов. Водночас, за його словами, Укра╖на дос╕ винна 792 м╕льйони долар╕в за блакитне паливо, ╕мпортоване у серпн╕. Днями рос╕йський прем’╓р Дмитро Медвед╓в попередив про те, що в раз╕ подальших затримок Укра╖ни з оплатою за газ Рос╕я може почати в╕дпускати його т╕льки за передоплатою, оск╕льки це передбача╓ контракт. Укра╖нськ╕ ж посадовц╕ говорять про те, що Укра╖на щоденно зменшу╓ обсяг боргу. М╕н╕стр палива, енергетики та вуг╕льно╖ промисловост╕ Едуард Ставицький в╕дзв╕тував перед журнал╕стами, що близько 20% серпневого боргу за газ Укра╖на вже повернула.
Тим часом укра╖нський уряд п╕дтвердив св╕й курс на зменшення споживання рос╕йського блакитного палива, яке ста╓ дедал╕ менш виг╕дним для економ╕ки. В╕це-прем’╓р Юр╕й Бойко зауважив, що Укра╖на не створюватиме нових борг╕в за рос╕йський газ, бо в╕дтепер не купуватиме великих обсяг╕в цього енергонос╕я, керуючись власними потребами. «Обсяги будуть незначними, ╕ на це грошей у нас вистачить», – резюмував в╕це-прем’╓р.
За попередн╕ми п╕драхунками, цього року Укра╖на вже купила в Рос╕╖ трохи б╕льше, н╕ж 20 м╕льярд╕в кубометр╕в газу, тобто менше, н╕ж видобула сама.
Досягти подальшого зменшення закуп╕вель рос╕йських енергонос╕╖в можна, зокрема, ╕ розвиваючи власний видобуток газу, зауважив, в╕дкриваючи зас╕дання уряду, Прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров. «Укра╖на проводить значну роботу з нарощування видобутку вуглеводн╕в. Сьогодн╕ ми розглянемо порядок в╕дбору та затвердження нових ╕нвестиц╕йних проект╕в, якими передбачено нарощування видобутку нафти, природного газу, метану вуг╕льних родовищ, сланцевого газу тощо, а також порядки зд╕йснення контролю за виконанням таких ╕нвестиц╕йних проект╕в ╕ визначення додаткових обсяг╕в ц╕╓╖ сировини, – констату╓ прем’╓р. – Це дозволить застосовувати податков╕ стимули для залучення ╕нвестиц╕й у нарощування видобування стратег╕чно╖ сировини».
Водночас л╕дер парламентсько╖ фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Олександр ╢фремов заявив, що отримав неоф╕ц╕йну ╕нформац╕ю про позов до Стокгольмського арб╕тражу, який н╕бито готу╓ Рос╕я проти Укра╖ни, за недоб╕р газу, що за контрактом вона мала купувати цього року в п╕втора рази б╕льше.
«Я не знаю, чи в╕дпов╕да╓ це д╕йсност╕, але така ╕нформац╕я до нас над╕йшла. Позов на 10 м╕льярд╕в долар╕в стосовно п╕дписаного контракту Тимошенко з Рос╕йською Федерац╕╓ю за той газ, який не добрали в Рос╕╖», – сказав О. ╢фремов.
╤нформац╕╖ про п╕дготовку такого позову з ╕нших джерел нараз╕ нема╓, до того ж такий позов ╓ малореальним, пояснив у коментар╕ Рад╕о «Свобода» експерт ╤нституту енергетичних стратег╕й Юр╕й Корольчук. Водночас експерт наголосив, що Укра╖на ма╓ резерв для подальшого скорочення споживання рос╕йського газу.
«Якщо Рос╕я формально п╕дходить до борг╕в за газ – Укра╖на може соб╕ дозволити формально п╕д╕йти до транзиту: не буде постачання рос╕йського газу до Укра╖ни – не буде його постачання до ╢С. Укра╖на може ╕ надал╕ зменшувати споживання ╕ забезпечувати себе газом за рахунок реверсу з ╢вропи та зб╕льшення видобутку власних ресурс╕в, тенденц╕ю до чого ми вже бачимо. Рос╕╖ невиг╕дно подавати позов, бо тод╕ до суду звернуться як св╕дки представники кра╖н, як╕ вже виграли суди з «Газпромом». Та й сама Укра╖на отрима╓ нагоду оскаржити невиг╕дний ╖й контракт», – поясню╓ Ю. Корольчук.
╤нший енергетичний експерт Геннад╕й Рябцев не вважа╓ затримку платеж╕в за газ на 2-3 м╕сяц╕ чимось незвичайним в укра╖нсько-рос╕йських в╕дносинах. «Виникнення борг╕в за газ – це насл╕док особливих вза╓мин Укра╖ни з Рос╕╓ю. Тут газ ╓ не товаром, а пол╕тичним аргументом. Газов╕ в╕дносини ╓ неформальними, ╕ це зручно для вза╓мних розрахунк╕в у пол╕тичн╕й площин╕. Роз╕рвання угоди, яким лякають Укра╖ну, не в╕дбудеться, бо нин╕ вона б╕льш виг╕дна «Газпрому», який втрача╓ прибутки, н╕ж Укра╖н╕», – наголошу╓ Геннад╕й Рябцев.
В╕н разом з ╕ншими експертами стверджу╓, що про газовий борг за серпень у Кремл╕ могли згадати ще 7 вересня, але зробили це аж через два м╕сяц╕ – саме у зв’язку з рухом Укра╖ни до асоц╕ац╕╖ з ╢С...
http://www.radiosvoboda.org/content/article/25161616.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12543

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков