Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.


СУМНО ВС╤М НА ГОЛОВОС╤КИ
Днем смутку, печал╕ ╕ строгого посту вважа╓ться церковне свято Ус╕кновення Голови ╤вана...


ОС╤НЬ У КАМ’ЯНЦ╤ ПОЧИНА╢ТЬСЯ З ПОЕЗ╤╥
Четвертий р╕к посп╕ль л╕тературно-мистецьке свято «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕»...


Л╤ТЕРАТУРНА ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Дуже рад╕сна зв╕стка долинула з м. Кам'янки, Батьк╕вщини нашого кримського колеги-св╕тличанина...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2013
«В╤ЗЬМЕМОСЯ ЗА РУКИ, ДРУЗ╤!»

Виставка п╕д такою назвою, приурочена 15-р╕ччю Севастопольського фонду в╕дродження кримськотатарсько╖ культури ╕м. професора С. ╤з╕д╕нова, в╕дкрилася в Кримському етнограф╕чному музе╖. На н╕й демонструються документи та фотограф╕╖, що в╕дображають д╕яльн╕сть фонду, вироби декоративно-прикладного мистецтва з елементами нац╕онально╖ кримськотатарсько╖ вишивки, як╕ виготовили 35 кращих майстринь п╕вострова.
Сабр╕ Османович ╤з╕д╕нов (1933-1995 рр.) — доктор х╕м╕чних наук, професор, академ╕к Рос╕йсько╖ академ╕╖ наук ╕ Кембр╕джського ун╕верситету, почесний член Академ╕й наук Угорщини, Швец╕╖, Ф╕нлянд╕╖. В╕н народився в сел╕ Отаркой п╕д Севастополем, зак╕нчив х╕м╕чний факультет Ташкентського ун╕верситету, асп╕рантуру в Москв╕ ╕ з 1960 року працював сп╕вроб╕тником Всесоюзного електротехн╕чного ╕нституту. На його рахунку — 50 винаход╕в.
С. ╤з╕д╕нов знав 15 мов ╕ робив усе для того, щоб р╕дну кримськотатарську культуру, яка завмерла в депортац╕╖, в╕дродити шляхом об’╓днання людей ╕ народ╕в. Завдяки його ╕деям ╕ прагненням у 1997 роц╕, вже п╕сля смерт╕ вченого, в Севастопол╕ за сприяння Асоц╕ац╕╖ нац╕ональних ╕ культурних товариств м╕ста був створений Фонд в╕дродження кримськотатарсько╖ культури, якому присво╓но його ╕м’я. Першим президентом фонду стала Мер’╓м Ресуль╓ва, а нин╕ культуролог╕чну естафету прийняла в╕д не╖ ╖╖ дочка, художник-дизайнер Венера Курма╓ва. П╕д ╖╖ кер╕вництвом майстрин╕ з ус╕х рег╕он╕в Криму освоюють техн╕чн╕ прийоми кримськотатарсько╖ вишивки, вивчають основи композиц╕╖ орнамент╕в. Виставки ╖хн╕х роб╕т, в орган╕зац╕╖ яких брали участь Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр, Укра╖нський культурний центр у Севастопол╕, проводилися в С╕мферопол╕, Бахчисара╖, Севастопол╕, Б╕лог╕рську та ╕нших м╕стах п╕вострова. Кращ╕ з них демонструвалися на виставках у Ки╓в╕.
При фонд╕ д╕╓ навчальна фольклорна студ╕я «Арзу» («Мр╕я»), де д╕ти р╕зних нац╕ональностей ознайомлюються з культурою кримських татар, зд╕йснюють постановку спектакл╕в на етнограф╕чн╕ теми.
Севастопольський фонд в╕дродження кримськотатарсько╖ культури ╓ яскравим прикладом пошуку сп╕вроб╕тництва як ╕з владними структурами, так ╕ з сус╕дами, як╕ живуть поряд. На шляху становлення йому надходила допомога в╕д п╕дпри╓мц╕в, нац╕онально-культурних товариств та окремих людей, ╕ це — найкращ╕ аргументи про можлив╕сть сп╕вроб╕тництва ╕ вза╓морозум╕ння м╕ж р╕зними нац╕ональностями на Кримському п╕востров╕. Саме про це неодноразово говорив професор С. ╤з╕д╕нов, а на в╕дкритт╕ виставки його дружина Сев╕ль ╤з╕д╕нова, вчений-ф╕лолог, кандидат ф╕лолог╕чних наук, яка нин╕ прожива╓ в Москв╕, повторила у в╕деоформат╕ на екран╕ в зал╕ його напутн╕ слова: «Нехай наша Батьк╕вщина — Крим буде в╕чно кв╕тучим садом, нехай тут, як ╕ в ус╕й кра╖н╕, запану╓ щир╕сть, дружба, вза╓модопомога, милосердя, ╕ нехай вони будуть основним нашим законом!»
Виставка триватиме до 9 грудня.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12564

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков