Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
У ПОШУКАХ СПРАВЕДЛИВОСТ╤

ОТАК ЖИВЕМО...

Вже понад м╕сяць жодна анал╕тична передача на жодному телеканал╕ не обходиться без обговорення закону, який дозволить ув’язненим л╕куватися за кордоном – на цьому сфокусовано все життя кра╖ни. Тож не дивно, що ╕ програми новин розпочинаються не з чогось ╕ншого. А зак╕нчуються вони здеб╕льшого показом маленьких д╕ток, хворих на рак, в масках ╕ без масок, поголених ╕ н╕, позаду у яких операц╕╖ ╕ виснажлив╕ курси х╕м╕отерап╕╖, а попереду — ╓диний шанс вижити — це пройти л╕кування в одн╕й ╕з закордонних кл╕н╕к, яка дала згоду спробувати зберегти маленьк╕ життя. Та звертаються туди батьки д╕тей, як правило, вже тод╕, коли згаса╓ остання над╕я, бо для закордонного л╕кування потр╕бн╕ неп╕дйомн╕ для перес╕чних укра╖нц╕в грошов╕ суми, як╕ доводиться збирати ус╕м св╕том.
А ось ув’язнен╕, виявля╓ться, дозволити соб╕ усе це можуть, бо заробили, заслужили, оск╕льки живуть в як╕йсь ╕нш╕й, найгуманн╕ш╕й на планет╕ держав╕. Т╕льки не подумайте, що це стосу╓ться вс╕х. На приклад╕ колишнього Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко ╓врочиновники вир╕шили показати св╕тов╕, що в Укра╖н╕ пок╕нчено з виб╕рковим правосуддям (а також «л╕восуддям»), а ще к╕лька в╕дпов╕дних закон╕в – ╕ у нас запану╓ справедлив╕сть.
Нин╕шн╕й г╕сть «Кримсько╖ св╕тлиц╕» — далеко не ол╕гарх, хоча ╕ живе на П╕вденному узбережж╕ Криму, в Алушт╕, ╕ з десятьма ножовими пораненнями л╕куватися за кордоном йому н╕хто не пропонував. Та й коли з’ясувалося, з чи╓╖ вини сталася трагед╕я, не забажали його л╕кувати ╕ в р╕дному м╕ст╕: зробили операц╕ю, позашивали рани, вставили дренаж╕ ╕ в╕дправили на сьомий день додому. Дарма, що ножов╕ удари прийшлися на шию, голову (зокрема у скроню), обличчя та на ╕нш╕ житт╓во важлив╕ частини т╕ла. Костянтина Олекс╕йовича Пастухова (так звати потерп╕лого), що ст╕кав кров’ю ╕ к╕лька раз╕в дорогою непритомн╕в, у медичний заклад було доставлено «Швидкою», а його нападник, Артем Г., у якого було заф╕ксовано лише пор╕з м╕зинця, п╕шов додому п╕шки. Под╕бн╕ пор╕зи не в дивину жодн╕й господарц╕, як╕й доводилося шинкувати капусту, а в╕н же «шинкував» живу людину, яка при цьому чинила спротив. ╤ якби К. Пастухов не був майстром спорту з боротьби, на його житт╕, ймов╕рно, було б поставлено криваву крапку.
Та, як не дивно, за к╕лька дн╕в Артем Г. з╕ сво╖м пор╕заним м╕зинцем опиня╓ться в травматолог╕╖. Його праву руку, якою завдавав удар╕в, уже було заг╕псовано до л╕ктя, а експертиза в╕дшукала на н╕й к╕лька р╕заних ран ще й перелом фаланги м╕зинця. Щоб так╕ ушкодження можна було квал╕ф╕кувати як середнього ступеня тяжкост╕, молодика тримали в л╕карн╕ 24 доби, тобто понад необх╕дний 21 день. Амбулаторне ж л╕кування Костянтина Пастухова тривало недовго, а 6 дн╕в, проведен╕ в л╕карн╕, св╕дчили про поранення легкого ступеня тяжкост╕.
Вт╕м, попереду у нього – госп╕тал╕зац╕я в Кримську республ╕канську кл╕н╕чну л╕карню ╕м. Семашка, та й дос╕ пошкоджен╕ тр╕йчастий та лицьовий нерви даються взнаки: важко ╖сти, болять зуби, не повн╕стю закрива╓ться око, за щокою накопичу╓ться р╕дина. Бо голова та обличчя – це, звичайно ж, не м╕зинець на руц╕-вбивц╕, ╕ т╕льки за щасливого зб╕гу обставин жодна ╕з завданих ран не стала фатальною.
А тепер ще раз про виб╕ркове правосуддя, ╕ нав╕ть не виб╕ркове, а коли просто заздалег╕дь признача╓ться винний ╕ вс╕ державн╕ ╕нституц╕╖ працюють на те, щоб все було «пучком». Потерп╕лим, зг╕дно з медичними висновками, ста╓... Артем Г. Не беруться до уваги ╕ сам╕ обставини зд╕йснення злочину, який в╕дбува╓ться в п╕д’╖зд╕ будинку, де живе Костянтин Пастухов, на дев’ятому поверс╕ б╕ля дверей його квартири. Чому там опинився Артем Г., який прожива╓ в ╕ншому м╕сц╕ ╕ якого туди н╕хто не запрошував? Чому у нього в руках був н╕ж ╕з замотаною у пол╕етилен ручкою, аби на н╕й не залишалося сл╕д╕в? Напав в╕н на чолов╕ка, що повертався додому, зненацька, коли той виходив ╕з л╕фта, ╕ почав його убивати...
На голов╕ нападника була низько натягнена шапка, а в руках, окр╕м ножа, — газовий балончик, який не вдалося застосувати через малу в╕дстань м╕ж супротивниками, що виникла п╕д час б╕йки. Попередн╕й план розправи не спрацював ще й тому, що Костянтину Пастухову вдалося виштовхнути нападника ╕з л╕фта, де той планував зд╕йснити св╕й злочинний нам╕р, заховавшись в╕д можливих св╕дк╕в.
Тож св╕дки таки з’явилися. На крик вийшов сус╕д В. Попов, який бачив все ╕ якому, вихопивши у нападника ножа, передав його Костянтин Пастухов. Цей сус╕д викликав м╕л╕ц╕ю ╕ «Швидку», до при╖зду яких потерп╕лий утримував обеззбро╓ного супротивника, навалившись на нього ус╕м т╕лом. За цей час п╕д╕йшли й ╕нш╕ люди, у тому числ╕ й дружина Костянтина Пастухова разом з ╖хньою дитиною.
Здавалося б, тут нема╓ чого ╕ розсл╕дувати – все на виду. Але… настав час пов╕домити найголовн╕ше: якщо потерп╕лий ╓ звичайним перес╕чним громадянином, то Артем Г. – прац╕вник правоохоронних орган╕в, ╕нспектор ╕з профп╕дготовки МУ ГУ МВС Укра╖ни в Криму, лейтенант м╕л╕ц╕╖. А ще у правоохоронних органах працюють його р╕дна сестра майор м╕л╕ц╕╖ В╕ктор╕я Г. та двоюр╕дна сестра Св╕тлана К., перша — старшим сл╕дчим, а друга – сл╕дчим.
Тож ╕ довелося все ставити з н╕г на голову, аби в результат╕ ус╕х цих ман╕пуляц╕й можна було порушити карну справу не проти брата-злочинця, а проти того, з ким в╕н намагався розправитися. Саме це ╕ впевнен╕сть у сво╖й безкарност╕ дозволили двадцятип’ятир╕чному молодиков╕ п╕ти на такий цин╕чний злочин, зд╕йснений з 11-╖ до 12-╖ години дня, без переконливих мотив╕в.
То що ж було сп╕льного у цих чолов╕к╕в з в╕ковою р╕зницею у 16 рок╕в, не пов’язаних н╕ сум╕сним проживанням, н╕ працею, н╕ захопленнями? А сп╕льною виявилася Марина М., яка за р╕зних час╕в кожному ╕з них була близькою людиною, можна сказати, «старшим товаришем» (за свого нин╕шнього цив╕льного чолов╕ка в погонах вона старша на 28 рок╕в).
Можливо, молодий хлопчина н╕коли б не наважився п╕д╕йти на вулиц╕ до пан╕ передпенс╕йного в╕ку, та ╖х звела доля. Доля в особ╕ його старшо╖ сестри, старшого сл╕дчого В╕ктор╕╖ Г., яка розсл╕дувала справу, що ╖╖ порушила пан╕ Марина проти свого б╕знес-партнера Костянтина, з яким вони сп╕льно займалися куп╕влею-продажем об’╓кт╕в нерухомост╕. Нев╕домо, як вже там ц╕ дв╕ ж╕нки порозум╕лися, але через к╕лька рок╕в безусп╕шного наступу на партнера по б╕знесу Марин╕ вдалося-таки домогтися для нього обвинувального вироку, яким передбачалося покарання у два роки умовно за шахрайство. На момент нового ╕нциденту це покарання Костянтин Пастухов уже в╕дбув, але судова тяганина з колишньою партнеркою з приводу сп╕рних об’╓кт╕в нерухомост╕ тривала. ╤, з його сл╕в, у нового цив╕льного чолов╕ка Марини вже урвався терпець й в╕н погрожував непок╕рному розправою.
╤ ось, не дов╕вши свою справу до к╕нця з допомогою ножа, Артем Г. з╕ сво╓ю групою п╕дтримки вже домагаються порушення карно╖ справи проти ран╕ше судимого Костянтина Пастухова, а прокурор м. Алушти А. В. Шаповалов вбача╓ у пригод╕ звичайну б╕йку, п╕д час яко╖ «Артем Г. и Пастухов К. А. нанесли друг другу множественные удары ножом в область головы и туловища, также наносили удары кулаками в разные части тела». Причому Артем Г. постраждав значно б╕льше, а Костянтин Пастухов в╕дбувся короткочасним розлагодженням здоров’я, тож ╕ ма╓ в╕дпов╕сти за завдан╕ м╕л╕ц╕онеров╕ т╕лесн╕ ушкодження.
Ц╕лий р╕к довелося Костянтину Пастухову доводити, яких саме в╕н зазнав травм, ╕ нарешт╕ вони були розц╕нен╕ як середнього ступеня тяжкост╕, а не легк╕ подряпини. У той же час його суперник доводив, що це саме К. Пастухов напав на нього з ножем, а не навпаки, в результат╕ чого старший сл╕дчий прокуратури м. Алушти К. Е. Таде╓в виголосив, що встановити, хто ж ╕ стосовно кого зд╕йснив правопорушення, виявилося неможливим, ╕ закрив крим╕нальну справу, об’╓днавши два позови: м╕л╕ц╕онера ╕ потерп╕лого, це при тому, що н╕бито були проведен╕ вс╕ належн╕ сл╕дч╕ д╕╖ та опитано 15 св╕дк╕в, як╕ бачили, як К. Пастухов в╕в до себе Артема Г. в гост╕.
У сво╖х подальших скаргах, що були направлен╕ в алуштинський м╕ський суд, уповноваженому з прав людини, народному депутату Е. Леонову та в ╕нш╕ ╕нстанц╕╖, Костянтин Пастухов наголошу╓ на парадоксальних суперечностях пом╕ж первинними д╕агнозами, встановленими л╕карями «Швидко╖ допомоги», та тими, що були заф╕ксован╕ згодом у сл╕дчих документах, на тому, що, на в╕дм╕ну в╕д нього самого, Артем Г. в╕дмовився пройти експертизу на детектор╕ брехн╕, та на ╕нших очевидних п╕дтасовках факт╕в, але все це так ╕ не береться до уваги.
Лейтенант Артем Г. як працював, так ╕ працю╓ в м╕л╕ц╕╖. А в╕дпов╕д╕ на вс╕ сво╖ звернення скал╕чений чолов╕к одержу╓ з т╕╓╖ ж само╖ особисто зац╕кавлено╖ ╕нстанц╕╖. «Я не запрошував Артема Г. до себе додому ╕ не просив його чекати мене б╕ля л╕фта дев’ятого поверху з ножем в руках», — все ще намага╓ться переконати сл╕пу Фем╕ду Костянтин Пастухов. Та що з не╖ в╕зьмеш? Вона ж незряча ╕ дов╕ря╓ т╕льки сво╖ми алуштинським поводирям, а серед них ╕ люди з пр╕звищем, що стало вже од╕озним. А лейтенанта Артема Г. шкода. Було б непогано послати його л╕кувати свого м╕зинця за кордон, та, по-перше, його ще й дос╕ не ув’язнено, а по-друге, ухвалення цього закону перестало бути для Укра╖ни актуальним.
Хоча прогрес у судов╕й справ╕ таки нам╕ча╓ться: днями Костянтину Пастухову пов╕домили, що попередн╓ р╕шення суду скасоване ╕ його позов вивча╓ться у сл╕дчому в╕дд╕л╕ прокуратури АРК.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12595

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков