Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2849)
З потоку життя (6004)
Душі криниця (3339)
Українці мої... (1437)
Резонанс (1451)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1641)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧИ МОЖЛИВИЙ Ф╤ЛЬМ ПРО СТУСА БЕЗ СЦЕНИ З МЕДВЕДЧУКОМ?
Ця ╕стор╕я або зробить ф╕льм популярним, або знищить його разом ╕з творцями…


УКРА╥НА ЗРОБИТЬ КРИМ ОСТРОВОМ, АБО ╤СТОР╤Я ОДНОГО ФЕЙКУ
к╕лька ╕нформац╕йних ресурс╕в, як з Укра╖ни, так ╕ з Рос╕╖ почали масово поширювати новину про...


ЗНОШЕНИЙ ОДЯГ УКРА╥НИ ТА ╥╥ НЕПРОМИНУЩ╤ Ц╤ННОСТ╤
«Напиши щось оптим╕стичне», порадив мен╕ вчора колишн╕й св╕тличанин Серг╕й Лащенко....


«ГАРД», АБО Ж ВЧИМОСЯ СТОЯТИ НА ВЛАСНИХ НОГАХ
Що б там не казали про р╕вень програм Наташ╕ Влащенко, вони, принаймн╕, не залишають нас байдужими.


КОЛИ НЕСПРАВЕДЛИВ╤СТЬ СТА╢ ЗАКОНОМ
Перша стаття п╕сля довго╖, майже двом╕сячно╖ перерви. ╥╖ причини - проблеми з ноутбуком,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
ПРО НЕЛЮДЯН╤СТЬ ╤ В╤ДСУТН╤СТЬ ПОВАГИ

Ув╕мкнув у День пам’ят╕ жертв Голодомору 23 листопада 2013 р. о 8.30 телев╕зор, пом╕тив, що всього на двох телеканалах — «Ера» та Севастопольськ╕й державн╕й телерад╕окомпан╕╖ були скорботн╕ логотипи, пов’язан╕ з трагед╕╓ю Укра╖нського народу.
П╕сля 9.00 побачив ще на Maкс╕ TV, 24 News, ТВ╕, Першому, Культура, Меню-TV, Глас, КРТ, Сонце, музичних телеканалах М1 та М2 та Тон╕с╕. На жаль, перерахован╕ телеканали мають в Укра╖н╕ невелике покриття та мало глядач╕в.
«За останн╕ к╕лька десятил╕ть ╕ Укра╖на, ╕ св╕т д╕зналися багато правди про радянський Голодомор, однак ╕нформац╕йна в╕йна все ще трива╓», — сказав ╕сторик Володимир В’ятрович, виступаючи в Рим╕ на М╕жнародн╕й науков╕й конференц╕╖ «Голодомор — 80 рок╕в пам’ят╕ укра╖нського геноциду».
Чи можна назвати моральною повед╕нку кер╕вництва та журнал╕ст╕в територ╕ально укра╖нських, а ментально сов╓тських телеканал╕в, як╕ розважали телеглядач╕в як могли у цей скорботний день? Як можна взагал╕ займатись журнал╕стикою, не поважаючи моральних норм народу ╕ не маючи елементарно╖ людсько╖ поваги до трагед╕╖ укра╖нц╕в?
Зрозум╕ла мета цих власник╕в канал╕в — комерц╕йна вигода. Але х╕ба не мету об’╓днання громадян держави несе в соб╕ зображення скорботного логотипа?
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович говорить про чорний сл╕д Голодомору на укра╖нськ╕й земл╕, каже: «Наше завдання — зберегти пам’ять про все, що в╕дбулося на укра╖нськ╕й земл╕. ╤ геро╖чне, ╕ траг╕чне. Сп╕льна пам’ять та сп╕льна ╕стор╕я мають об’╓днувати нас, робити сильн╕шими. Це — фундамент нашого майбутнього», а власники телеканал╕в ╕ журнал╕сти чомусь залишаються глухими.
Так само неадекватно поводить себе ╕ м╕н╕стр осв╕ти Табачник, який у нових пос╕бниках з ╕стор╕╖ взагал╕ викинув розд╕ли под╕й 30-х рок╕в, про що говорили учасники телемарафону на 5-му канал╕. При цьому школяр╕ знають про геноцид, за допомогою вчител╕в та самост╕йно╖ роботи д╕стають ц╕ знання.
Х╕ба не до м╕н╕стра також слова оч╕льника держави про збереження пам’ят╕ «про все, що в╕дбулося на укра╖нськ╕й земл╕»?
На телепередач╕ з╕брались поважн╕ експерти з цих питань: директор соц╕олог╕чно╖ групи «Рейтинг» Олекс╕й Антипович, суддя Федерального Суду США (1987), правник, пол╕тичний ╕ громадський д╕яч, доктор права, професор Богдан Футей, голова ком╕тету Конгресу укра╖нц╕в Канади, директор досл╕дно-осв╕тнього консорц╕уму з вивчення Голодомору Валентина Курил╕в, колишн╕й в╕це-прем’╓р ╤ван Васюник. Були почут╕ ╕ думки комун╕ста Валер╕я Солдатенка, який ╓ директором Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ ╕ не визна╓ Голодомор геноцидом Укра╖нського народу.
При цьому незаперечним ╓ наведений його опонентами факт того, що доктор права, польський ╓врей Рафал Лемк╕н (1900-1959), який зробив визначення слова «геноцид» та розробив Конвенц╕ю про запоб╕гання та покарання злочин╕в геноциду, прийняту Асамбле╓ю ООН у 1948 роц╕, ще 11 вересня 1951 р. виступив перед чотиритисячною аудитор╕╓ю в «Мангеттен центр╕» у Нью-Йорку з допов╕ддю «Радянський геноцид в Укра╖н╕», яку згодом було видано 28-ма мовами св╕ту. Уже на початку сво╓╖ допов╕д╕ Рафал Лемк╕н заявив про те, що Голодомор «╓ класичним прикладом радянського геноциду, найдовшого й наймасштабн╕шого експерименту з русиф╕кац╕╖, а саме — винищення укра╖нсько╖ нац╕╖».
Соц╕олог Олекс╕й Антипович опубл╕кував важлив╕ для розум╕ння ситуац╕╖ висновки про те, що рос╕йськомовн╕ громадяни знають, але не хочуть визнавати факт геноциду.
Канадський ╕сторик ╕ пол╕толог укра╖нського походження, професор ╕стор╕╖ Рос╕╖ та сх╕дно╓вропейсько╖ ╕стор╕╖ Квебекського ун╕верситету (Монреаль) Роман Сербин переконливо ╕ з цитуванням джерел дов╕в, що Голодомор став вершиною довгол╕тнього геноциду Укра╖нського народу.
У телемарафон╕ в обговоренн╕ взяли участь також голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нського добров╕льного ╕сторико-просв╕тницького правозахисного благод╕йного товариства «Мемор╕ал» ╕м. В. Стуса, директор музею радянсько╖ окупац╕╖ Роман Куцик, ╕сторики Людмила Гриневич та Володимир В’ятрович, як╕ п╕дтверджували факти народовбивства укра╖нц╕в, що були спланован╕ оч╕льниками тотал╕тарного режиму.
Отже, журнал╕сти 5-го телеканалу найпрофес╕йн╕шим чином висв╕тлили причини геноциду ╕ Голодомору укра╖нц╕в 1932-1933 рр., з╕бравши до обговорення не пустослов╕в, баз╕к та пустобрех╕в, як на ╕нших шоу, а фах╕вц╕в з ╕стор╕╖.
Заради справедливост╕ треба сказати, що на к╕лькох каналах теж були розширен╕ сюжети про скорботну под╕ю 80-р╕чно╖ давнини. А про в╕дсутн╕сть логотипа та розважальн╕ програми у День пам’ят╕ жертв Голодомору на телеканалах Укра╖ни могла б запитати у власник╕в телеканал╕в Нац╕ональна рада Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення чи Адм╕н╕страц╕я Президента Укра╖ни.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12601

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков