Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
ПОХМУР╤ ФЕНТЕЗ╤ З ПРИСМАКОМ БУРЕВ╤Ю...

Кримський Майдан

ПРОШУ СЛОВА!

Останн╕ два роки я досить регулярно займаюся тим, що роблю огляди ще неопубл╕кованих твор╕в сучасно╖ англомовно╖ л╕тератури. Серед сотень проанал╕зованих книг було чимало твор╕в жанру фентез╕ та того, що ми звикли йменувати науковою фантастикою. Твори трапляються р╕зн╕, в б╕льшост╕ сво╖й дуже гарн╕. Траплялися так╕, в╕д яких просто перехоплювало дух, але були й так╕ (на щастя, всього дек╕лька), де автор так закручу╓ сюжет, що створений його уявою св╕т ста╓ нестерпним не лише для його геро╖в, але нав╕ть ╕ для потенц╕йного читача. Атмосфера безправ’я ╕ насилля, в╕дчуття несправедливост╕, як╕й не можеш зарадити, пригн╕чують наст╕льки, що виника╓ непереборне бажання просто закинути те чтиво ╕ н╕коли б╕льше до нього не повертатися.
З книгами все просто. Тим б╕льше, що письменники – то люди ╕нтел╕гентн╕, як╕ з розум╕нням ╕ вдячн╕стю сприймають критику та, врахувавши зауваження колег, таки правлять сво╖ тексти. А як щодо реального життя? Як щодо паноптикуму, в якому ма╓мо нещастя перебувати сам╕? Це не книга, яку можна в╕дкласти й забути. Ми нараз╕ сам╕ всередин╕ цього похмурого сюжету.
Ще день тому наш╕ владц╕ на весь голос заявляли про сво╖ ╓вро╕нтеграц╕йн╕ пр╕оритети. Ще день тому у представник╕в ╓вросп╕льноти жевр╕ла над╕я, що непереборну дос╕ межу таки буде подолано. Але намарно. Насправд╕, гальмування йшло весь цей час, ╕ що ближче до В╕льнюського сам╕ту, то сильн╕шим воно ставало. Це видно було з «роботи» погоджувально╖ ради, з «неголосувань» провладних парламентар╕в, з ╕стеричних випад╕в депутатки з назавжди перекошеним в╕д презирства обличчям, з повед╕нки сп╕кера. Не бачити всього того м╕г х╕ба що сл╕пий. Ще б╕льших сумн╕в╕в додавали зачаст╕л╕ зустр╕ч╕ на найвищому р╕вн╕ з оч╕льниками п╕вн╕чно-сх╕дно╖ сус╕дки, про предмет яких було мало що в╕домо. Але ж рано чи п╕зно все та╓мне ста╓ явним. Ми можемо не знати, про що велись т╕ перемовини, але ж результат – ось в╕н!
Насправд╕, «наша» влада вкотре загнала себе в глухий кут. Ц╕лком очевидно, що попри голосн╕ заяви, розрахован╕ на потенц╕йного виборця, який поза всяким сумн╕вом вже зробив св╕й виб╕р на користь ╢вросоюзу, вона не мала ╕ не ма╓ жодного нам╕ру «йти» в ╢вропу. Чому? Чи може шановний читач уявити соб╕ отого класичного Лиса Микиту, що в╕льно та комфортно займа╓ться сво╖м лисячим б╕знесом серед б╕лого дня та ще й прям╕с╕нько на базарн╕м майдан╕? Отож… «Св╕тло явилося св╕ту», каже Книга, «та люди в╕ддали перевагу п╕тьм╕, оск╕льки справи ╖х були темними».
Переборовши в б╕льшост╕ сво╖й в╕руси ╕деолог╕чних забобон╕в, упередженост╕ щодо зах╕дних демократ╕й, щеплених укра╖нцям протягом багатьох десятил╕ть, визирнувши кр╕зь прочинен╕ двер╕ в «загниваючий» св╕т Заходу ╕ переконавшись у в╕дносност╕ сво╖х уявлень про добробут ╕ справедлив╕сть, перес╕чний укра╖нець вже, схоже, не ма╓ сумн╕ву щодо того, яка модель розвитку держави ╓ для нього б╕льш прийнятною. Я мовлю про старше покол╕ння, про тих, хто на соб╕ спробував вудила комун╕стично╖ ╕деолог╕╖. Чи треба говорити, що молоде покол╕ння, яке виросло там, де вже в╕дчувались подихи в╕тру свободи, вже не загнати до тотал╕тарного ст╕йла!
Постанова уряду Азарова, якою в╕н вир╕шив призупинити процес п╕дготовки до укладання угоди про асоц╕ац╕ю з ╢С, св╕дчить про те, що «люди» та ╖хн╕ «смотрящ╕╓», як╕ узурпували владу в Укра╖н╕, зроблять все, аби зберегти statusquo. Зважаючи на укра╖нськ╕ реал╕╖, коли млява опозиц╕я знову нер╕шуче тупця╓ на м╕сц╕, на╖вно спод╕ваючись, що, може, ще ╓ шанси вир╕шити все тихо-мирно в парламент╕, спод╕ваючись, що влада зомл╕╓ в╕д одного вигляду виведеного нею на майдан люду, можемо втратити й цю нагоду врешт╕ випростатись ╕ взятися до в╕дбудови кра╖ни.
Що ж робити? На вулицю виходити треба неодм╕нно, але й вимагати в╕д тих, хто виводить вас туди, ч╕ткого й зрозум╕лого плану д╕й, плану, який м╕стив би вс╕ вар╕анти можливого розвитку под╕й. В╕дсутн╕сть такого плану, розрахунок на спонтанн╕сть, на «порив мас» ╓ очевидною ознакою н╕кчемност╕ л╕дера. Тож вимагаймо того плану ╕ ч╕тких крок╕в щодо його вт╕лення.
Ще одним, дуже важливим моментом ╓ навчитися тримати сво╖х л╕дер╕в п╕дконтрольними, як в час, коли вони потребують нас, так ╕ в подальшому. Маю на уваз╕ д╕╓в╕ важел╕ впливу народу на обрану ним владу. Це запорука того, що в подальшому наш╕ оч╕льники будуть д╕яти саме в наших ╕нтересах.

Валентин БУТ
с. М╕жводне Чорноморського
району, АР Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12603

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков