Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРИЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ...
У н╕ч на 19 грудня до слухняних д╕точок нав╕ду╓ться Святий Отець Миколай ╕ потайки кладе п╕д...


КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК БЕК╤Р АБЛА╢В ПРЕЗЕНТУВАВ КНИГУ «ТРИВОЖН╤ ЧАСИ»
А В╤ДТОЧУВАВ СВ╤Й Л╤ТЕРАТУРНИЙ ХИСТ ЩЕ У НАШОМУ «ДЖЕРЕЛЬЦ╤»!


СОБОР УПЦ КП ВИЗНАЧИВСЯ З КАНДИДАТОМ НА ПОСАДУ ОЧ╤ЛЬНИКА ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ
Один з╕ сп╕врозмовник╕в розпов╕в журнал╕стам, що процедура голосування була в╕дкритою. На собор╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Сьогодн╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му шановному читачев╕ доб╕рку прекрасних, напо╓них...


ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
«ЦЕ МО╢ М╤СТО! РАЙОН НЕ М╤Й...»

М╕сто — ╓дн╕сть несхожих, — говорив Ар╕стотель. Однак люди, як╕ з╕бралися в Кримськ╕й республ╕канськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка на творчу зустр╕ч з письменником-гумористом Юр╕╓м Портовим, були наст╕льки под╕бн╕ в сво╖х почуттях до С╕мферополя, що хот╕лося назвати його не св╕том, яким м╕сто ста╓, за словами Лоренса Даурелла, коли ти любиш хоч одного з тих, що живуть у ньому, а всесв╕том. ╤ приводом для такого публ╕чного осв╕дчення в любов╕ стала презентац╕я двох його нових книг — «Среда обитания» та «Симферополь. Город, который я люблю».
Юр╕й Портов, справжн╓ пр╕звище якого — Рапопорт, живе тут все життя, за винятком перших двох рок╕в п╕сля народження в м. Гродному Б╕лорус╕ та п╕втора року, коли служив в арм╕╖ недалеко в╕д Криму — в Чаплинц╕ Херсонсько╖ област╕.
— Час — це така категор╕я, з якою не можна розлучатися, з нею потр╕бно жити, — говорить в╕н. — Саме тому в╕н ╕ ╓ головним геро╓м ус╕х мо╖х книг.
╤ як кожен новий день доповню╓ под╕ями та справами попередн╕й, так ╕ в його житт╕ траплялися р╕зн╕ кумедн╕ випадки, як╕ в╕н, школярем зачитуючись книгою ╤. ╤льфа та ╢. Петрова «Дванадцять ст╕льц╕в», у студентськ╕ роки та п╕сля зак╕нчення С╕мферопольського ф╕л╕алу Севастопольського приладобуд╕вного ╕нституту майстерно використовував у склад╕ команди Клубу веселих ╕ км╕тливих. Вони ╖здили з друзями на змагання КВК, розпов╕дали один одному весел╕ ╕стор╕╖, як╕ й дали йому основу для створення гумористичних м╕н╕атюр, що зазвучали в теле- ╕ рад╕опередачах «С добрым утром!», «Кабачок 12 стульев», виконувалися на естрад╕ ╢вгеном Петросяном, Юхимом Шифр╕ним та ╕ншими артистами розмовного жанру, друкувалися в журналах «Огонек», «Работница», п╕д рубрикою «12 стульев» у «Литературной газете», вийшли п’ятьма власними зб╕рниками.
Матер╕ал для двох нових презентованих книг також нагромаджувався роками в робот╕ Ю. Портова кер╕вником студентського театру м╕н╕атюр, у редакц╕ях газет «Крымский комсомолец», «Республика», «Южный курьер», державн╕й телерад╕окомпан╕╖ «Крим». Продемонстрован╕ на екран╕ фрагменти його телев╕з╕йного проекту про вулиц╕ м╕ста, в рамках якого вийшло майже п’ятдесят передач, де в╕н у легк╕й форм╕ прогулянки з гумором та усм╕шкою досл╕джував ╕сторичне походження ╖хн╕х назв ╕ в╕дпов╕дн╕сть ╖м внутр╕шнього зм╕сту людей, як╕ проживають на них, в╕ртуально оживили опубл╕кован╕ стор╕нки, а присутн╕ в зал╕ геро╖ сюжет╕в, виходячи на сцену, доповнювали ╖х сво╖ми розпов╕дями та коментарями, що залишилися за кадром еф╕ру та друку.
Про що б не говорив письменник: з горд╕стю ╕ г╕дн╕стю про кращ╕ пам’ятки арх╕тектури, остр╕вц╕ культури ╕ духовност╕, як╕ потр╕бно зберегти, чи в’╖дливо та ущипливо, лукаво примруживши оч╕, про символи помилок минулих кер╕вник╕в м╕ста на зразок залишк╕в ст╕ни колишнього ресторану «Астор╕я», яку лише недавно було знесено ╕ облаштовано на цьому м╕сц╕ сквер Республ╕ки, — завжди у нього це виходить з гумором, по-доброму, бо ╕ сам, за словами виступаючих, добра людина. На нестандартн╕ ситуац╕╖ в громадському транспорт╕ чи ╕нш╕ казуси на вулиц╕ реагу╓ фразою: «Це мо╓ м╕сто! Район не м╕й...».
Нов╕ книги Ю. Портова багато в чому присвячен╕ минул╕й епос╕ в б╕ограф╕╖ С╕мферополя, атмосферу яко╖ допомогли в╕дчути на презентац╕╖ п╕сн╕ у виконанн╕ групи «Калейдоскоп». ╤ виступаюч╕, в числ╕ яких були як оф╕ц╕йн╕ особи — заступник голови Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим Григор╕й ╤оффе, Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в АРК В╕ктор Плак╕да, м╕н╕стр культури АРК Альона Плак╕да, так ╕ давн╕ та нов╕ друз╕ — голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни Борис Ф╕нкельштейн, телеведучий Борис Лев╕н, письменник ╕ видавець Валер╕й Басиров, поет-бард Володимир Грачов та ╕нш╕, дякували муз╕ автора за це звернення до вуличок ╕ будинк╕в улюбленого м╕ста, як╕ рясн╕ють ╕менами в╕домих людей. Це надиха╓, хочеться н╕ в чому не уступати колишн╕м знаменитостям, робити добр╕ справи незалежно в╕д кр╕сла, яке займа╓ш, не бути в себе вдома чужинцями, впорядковувати середовище проживання ╕ зростати профес╕йно.
У сх╕дних народ╕в ╓ висл╕в: сказане слово вил╕та╓, а написане — залиша╓ться. Са╖д Енвер Йилдиз, генеральний директор ф╕рми «Нов╕ технолог╕╖ в осв╕т╕», п╕д патронатом яко╖ створена С╕мферопольська м╕жнародна школа, у сво╓му виступ╕ висловив вдячн╕сть Ю. Портову за те, що включив розпов╕дь про не╖ та деяк╕ ╕нш╕ турецьк╕ компан╕╖, зокрема т╕, що працюють у сфер╕ туризму, в свою книгу поряд ╕з матер╕алами про в╕домий за межами Криму завод «Ф╕олент», дитячий оздоровчий таб╕р «Дельф╕н», що знаходиться в с. П╕щаному Бахчисарайського району, до якого в╕д С╕мферополя — п’ятдесят к╕лометр╕в. При ╖х допомоз╕, а також почесного громадянина С╕мферополя, його недавнього м╕ського голови Геннад╕я Бабенка ╕ випущена у видавництв╕ «Доля» накладом п’ятсот прим╕рник╕в ця чудова книга.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12611

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков