Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
«ЯК ХОЧЕШ, ДРУЖЕ, ШАНУ ВСЮДИ МАТИ, НАВЧИСЯ Р╤ДНУ МОВУ ШАНУВАТИ»...

АБО ТВОРЧА СП╤ВПРАЦЯ ВИЩО╥ ╤ СЕРЕДНЬО╥ ШКОЛИ

У Гвард╕йськ╕й середн╕й загальноосв╕тн╕й школ╕ № 1 цього дня було досить багатолюдно. В ╖╖ актов╕й зал╕ з╕бралися вчител╕, учн╕, ╖хн╕ батьки, представники громадськост╕ та державних установ. Серед присутн╕х у повному склад╕ були ╕ викладач╕ кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету на чол╕ з ╖╖ зав╕дувачем Н╕ною Грозян.
Колектив кафедри, який на цей раз запросили на святкування Дня укра╖нсько╖ мови та писемност╕, вже трет╕й р╕к посп╕ль пов’язу╓ з ц╕╓ю школою активна творча сп╕впраця. При школ╕ орган╕зована ф╕л╕я названо╖ кафедри й курси з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, як╕ усп╕шно працюють. Тож члени кафедри нер╕дко бувають в школ╕, обм╕нюються досв╕дом роботи, надають методичну допомогу молодим вчителям, беруть участь у р╕зних заходах, орган╕зованих школою.
Цього разу в зал╕ запанувала укра╖нська мова. Почалося свято з в╕тання, виголошеного учнями сьомого класу з укра╖нською мовою навчання. А дал╕ слово було надане Н. Ф. Грозян, яка в╕д ╕мен╕ кафедри прив╕тала вс╕х присутн╕х з╕ святом ╕ представила зал╕ сво╖х колег-кафедрян, розпов╕ла про роботу м╕ж кафедрою ╕ п╕дшефною школою, про обоп╕льну сп╕впрацю ╕ участь вчител╕в школи в заходах, орган╕зованих кафедрою, зокрема в науково-практичних конференц╕ях, як-то в останн╕й III Всеукра╖нськ╕й Шевченк╕вськ╕й. Кафедра проводить в дан╕й школ╕ й активну профор╕╓нтац╕йну роботу, запрошуючи ╖╖ випускник╕в до вступу в ун╕верситет, який нин╕ ма╓ 7 факультет╕в та 26 спец╕альностей.
Пот╕м слово надавалось ╕ншим гостям. Начальник в╕дд╕лу осв╕ти С╕мферопольсько╖ районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ С. В. Дмитрова, прив╕тавши вс╕х з╕ святом, в╕дзначила усп╕хи школи в навчально-виховн╕й робот╕. Доцент кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ В. В. Власенко наголосила на рол╕ р╕дно╖ мови в п╕днесенн╕ духовност╕ народу та патр╕отизму ╕ подарувала школ╕ книгу в╕домого мовознавця Л. ╤. Мацько «Укра╖нська мова в осв╕тньому простор╕». А голова С╕мферопольського м╕ського товариства «Просв╕та» ╕мен╕ Тараса Шевченка П. Р. Власенко в╕дзначив пл╕дну сп╕впрацю кафедри ╕ школи ╕з «просв╕тянами».
Голова Кримського творчого об’╓днання республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, поет-л╕рик ╕ гуморист-сатирик, л╕тературознавець, доцент кафедри Михайло Вишняк, зачитавши в╕рш╕, присвячен╕ р╕дн╕й мов╕, сказав, що кримськ╕ письменники готов╕ бути гостями школи ╕ передав у дар шк╕льн╕й б╕бл╕отец╕ зб╕рку сво╖х в╕рш╕в та п╕дб╕рки газет «Кримська св╕тлиця» ╕ друкованого органу КРО НСПУ «Л╕тературний Крим», що виходить трьома мовами – укра╖нською, рос╕йською та кримськотатарською. Запрошуючи вчител╕в та старшокласник╕в на заходи, як╕ проводяться в К╤ПУ, зокрема до л╕тературно-мистецько╖ в╕тальн╕, що д╕╓ при кафедр╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖, гостями яко╖ ╓ письменники ╕ д╕яч╕ культури та мистецтва, в╕н сказав, що даний ун╕верситет, в якому навчаються студенти багатьох нац╕ональностей, став сво╓р╕дним оазисом, осередком на теренах Криму, в якому пану╓ й вихову╓ться м╕жнац╕ональна дружба, гармон╕я в╕дносин ╕ толерантн╕сть.
Виступи поважних гостей межували з номерами художньо╖ самод╕яльност╕ як ╕з боку школи, так ╕ гостей ╕з К╤ПУ. Особливо тепло зустр╕ли учасники свята в╕тальн╕ подарунки скрипальського ансамблю «Сельсеб╕ль» ╕з К╤ПУ, який виконав чотири композиц╕╖, та п╕сн╕ у виконанн╕ студенток ун╕верситету – «Два кольори» Мав╕ле Мухтаремово╖, «Варто чи н╕» М╕ли ╤зотово╖ та «Переманочка» Ед╕╓ Абла╓во╖. Так само захопили слухач╕в ╕ виступи вихованц╕в школи, зокрема учениц╕ 10-го класу Ксен╕╖ Погор╕ло╖ з п╕снею «Мамина сорочка».
Не лишили н╕кого байдужим ╕ ведуч╕ зустр╕ч╕ – учн╕ школи, що виявили справжн╕й акторський хист. Бездоганно волод╕ючи укра╖нською мовою, вони полонили присутн╕х сво╖м словом. Зм╕нюючи одне одного, послуговуючись фактами ╕стор╕╖ та поетичними рядками майстр╕в слова, вони окреслили шляхи розвитку укра╖нсько╖ мови протягом багатьох в╕к╕в, мови, яка витримала випробовування часом попри вс╕ пересл╕дування ╕ заборону царських сатрап╕в, ╕ пот╕м наступних ╖╖ душител╕в — комун╕стичних ╕деолог╕в. Однак вона вистояла ╕ вижила. Нею створене прекрасне мистецтво ╕ л╕тература, твор╕ннями яко╖ ми пиша╓мось. Укра╖нська л╕тература утвердилась, маючи у сво╓му актив╕ таких ген╕альних письменник╕в, як Тарас Шевченко, ╤ван Франко, Леся Укра╖нка, що зробили б честь будь-як╕й нац╕╖.
Наостанок в╕д ╕мен╕ господар╕в ╕ орган╕затор╕в заходу виступила директор Гвард╕йсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи I-III ступен╕в № 1 А. ╤. Шепченко. Подякувавши вс╕м, хто сказав добре слово про школу та орган╕заторам святкового заходу, вона в╕дкрила шк╕льний щор╕чний етап М╕жнародного конкурсу з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика, запросивши його учасник╕в до в╕дведено╖ аудитор╕╖.
Ще довго п╕сля зак╕нчення свята його учасники не полишали школу, обм╕нюючись сво╖ми враженнями в╕д почутого ╕ побаченого.

Михайло ВИШНЕВИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12613

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков