Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 24.01.2014
ФОТОГРАФ╤╥ — ЯК АСПЕКТ В╤ЧНОСТ╤

Це — голова Кримського в╕дд╕лення Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в Василь Леонт╕йович Овчарук на ки╖вському Майдан╕. Там пров╕в в╕н близько тижня: з 27 грудня до 4 с╕чня, там зустр╕в Новий р╕к. Для Василя Леонт╕йовича то були неповторн╕ дн╕, як╕ пройшли в оточенн╕ людей, близьких по духу, з котрими пов’язувало в╕дчуття ╓дност╕, сп╕льно╖ дол╕. Це разом з ними, приклавши руку до серця, в╕н сп╕вав Г╕мн Укра╖ни, вигукував гасла, разом т╕шилися пол╕тизованими вертепами. ╤ з кожним тут можна було посп╕лкуватися, як з близьким родичем. В╕н в╕тався з Петром Порошенком ╕ за бажання м╕г би перекинутися словом з л╕дерами пол╕тично╖ опозиц╕╖; разом з ╕ншими ╖в кашу ╕, звичайно ж, поширював ╕ рекламував «Кримську св╕тлицю». Так пан Василь робив завжди ╕ всюди, опинившись серед укра╖нц╕в, «обд╕лених» долею — адже вони не знали, що таке «Кримська св╕тлиця», а отже, полюбили б ╕ газету, ╕ кримчан, як╕ зовс╕м не обов’язково ╓ якимось особливим р╕зновидом народонаселення, що т╕льки ╕ труситься над збереженням автоном╕╖, аби захиститися за ╖╖ ширмою в╕д нац╕онал╕стичних ╕дей. Кримчани теж вм╕ють любити свою державу, такий не один Василь Леонт╕йович, спогади про Майдан для якого сповнен╕ найтепл╕ших почутт╕в, схожих на т╕, що в╕н пережив у 2004 роц╕.
Як зупинити бажану мить? ╢ лише один спос╕б — сфотографувати те, чому вже н╕коли не повторитися, у всякому раз╕, в аналог╕чному вар╕ант╕. ╤ пан Василь сфотографував ╕ незвичайну ялинку, ╕ протестувальник╕в з╕ «Св╕тлицею» в руках, ╕ багато чого ╕ншого. А ще — над╕ю, рад╕сть ╕ п╕днесення, що св╕тилися в очах у кожного, хто зустр╕чав Новий р╕к на ки╖вському Майдан╕.
Минуло два тижн╕. Ще нав╕ть не зак╕нчився зимовий святковий цикл — але все зм╕нилося. П╕сля ухвалення Верховною Радою Укра╖ни ╕ п╕дписання Президентом сер╕╖ закон╕в, що звужують демократ╕ю приблизно до д╕рки в╕д бублика, сотн╕ людей п╕шли штурмом на «Беркут», який транспортом та живою силою загородив урядовий квартал.
Багато протестувальник╕в знев╕рилося у гучних промовах та пропозиц╕ях опозиц╕йно╖ депутатсько╖ верх╕вки ╕ п╕д час народного в╕че вимагало одного л╕дера, який м╕г би взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть, а також скандувало на адресу цих млявих пол╕тик╕в таке звичне слово «Ганьба!». Бо хтось же винен у тому, що за два м╕сяц╕ Майдану не в╕дбулося жодних позитивних зрушень!
Дал╕ була в╕йна. Дим, вогонь, вибухи, крики, кров ╕ сотн╕ поранених. До того ж «беркут╕вц╕» ще й «хрестили» протестувальник╕в ╕з водомет╕в льодяною водою при температур╕ до 10 градус╕в морозу, що заборонено м╕жнародною конвенц╕╓ю ╕ прир╕вню╓ться до тортур.
А я розглядаю фотограф╕╖ В. Овчарука з╕ святкового Майдану. Можливо, комусь саме ╕з цих людей вже вибило око чи завдано ╕нших тяжких ушкоджень? (До реч╕, проблеми з очима — у 11 протестувальник╕в, серед яких — дво╓ журнал╕ст╕в. Тро╓ людей втратили по оку взагал╕). Але допоки ще н╕хто не зна╓, що на все життя залишиться ╕нвал╕дом, заплативши такою дорогою ц╕ною за намагання «прогулятися» урядовим кварталом. А ще — в╕двоювати право на краще життя, на жаль, не маючи ч╕ткого уявлення, як же його будувати ╕ кому дов╕ритися в майбутньому.
Таким стало для мого народу свято Водохреща. Добре, що воно не ув╕чнилося на редакц╕йних фотограф╕ях. Вт╕м, вже другий день трива╓ моб╕л╕зац╕я кримчан на Майдан (чи на в╕йну?). Захисти ╖х, Господи!

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12804

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков