Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2736)
З потоку життя (5825)
Душі криниця (3286)
Українці мої... (1425)
Резонанс (1439)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДЕРЖДЕП П╤ДТВЕРДИВ П╤ДГОТОВКУ НОВИХ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥
Нов╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖ зараз перебувають на розгляд╕ в адм╕н╕страц╕╖ США та опрацьовуються на...


РАДА П╤ДТРИМАЛА ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАРФОЛОМ╤Я ЩОДО СТВОРЕННЯ ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ В УКРА╥Н╤
за проект постанови № 8284 проголосували 268 народних депутат╕в ╕з 334, заре╓строваних у...


ЧИМ РОС╤Я ЗАХИЩА╢ СВОЮ ПРИСУТН╤СТЬ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
про це Турчинов пов╕домив п╕д час виступу на 11-му Ки╖вському безпековому форум╕.


СБУ: РФ ВОСЕНИ ПЛАНУ╢ СТВОРИТИ ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ ВВЕДЕННЯ В╤ЙСЬК В УКРА╥НУ
Про це сказав на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заступник голови СБУ В╕ктор Кононенко


ПОРОШЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ПРИЗУПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ З РФ
Глава держави пов╕домив, що найближчим часом запропону╓ Верховн╕й Рад╕ цей п╕дх╕д та висловив...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 24.01.2014
СЕВАСТОПОЛЬ В╤ДЗНАЧАТИМЕ ЮВ╤ЛЕЙ КОБЗАРЯ

Чи буде свято у Криму?

13 с╕чня п╕д час щотижневого бриф╕нгу в Севастопольськ╕й м╕ськ╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖ начальник управл╕ння культури ╕ туризму СМДА Тетяна Ульянова розпов╕ла про плани СМДА щодо в╕дзначення 200-р╕ччя Тараса Шевченка в Севастопол╕. На сайт╕ держадм╕н╕страц╕╖ затвердженого плану святкування пам’ятно╖ дати в╕днайти не вдалось, тому ваш кореспондент домовився про зустр╕ч задля уточнення майбутн╕х юв╕лейних заход╕в, як╕ були розроблен╕ на виконання Указу Президента Укра╖ни в╕д 11 кв╕тня 2012 року № 257/2012 «Про додатков╕ заходи з п╕дготовки та в╕дзначення 200-р╕ччя в╕д дня народження Тараса Шевченка».
Начальник управл╕ння культури ╕ туризму СМДА Тетяна Ульянова та ╖╖ заступник Юл╕я Ковальова розпов╕ли, що м╕ськ╕ заходи були запланован╕ на увесь поточний р╕к ╕ затверджен╕ ще 30 кв╕тня 2013 р. Вже ╕снують експозиц╕╖ в б╕бл╕отеках м╕ста, у березн╕ в╕дбудеться в╕дкриття виставки картин з видами Шевченк╕вських м╕сць та ╕люстрац╕й до л╕тературних твор╕в Кобзаря «Живописна Укра╖на» у художньому музе╖ ╕м. Крошицького. Окремим пунктом у план╕ сто╖ть проведення лекц╕й, бес╕д, вечор╕в вшанування у закладах культури. На уточнююче запитання — де саме ╕ коли вони в╕дбуватимуться, мен╕ в╕дпов╕ли, що це приблизний план, а конкретизац╕я буде проводитись м╕ським ком╕тетом найближчим часом. Так само не дуже конкретно вигляда╓ пункт про висв╕тлення у ЗМ╤ запланованих заход╕в.
У план╕ не передбачен╕ урочист╕ збори в театр╕ ╕м. Луначарського. Святковий тематичний концерт за участ╕ творчих колектив╕в м╕ста заплановано провести в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕. 9 березня в╕дбудеться урочистий м╕тинг б╕ля пам’ятника Тарасу Шевченку за участ╕ творчих колектив╕в у концертних костюмах та представник╕в ВМС Укра╖ни ╕ оркестру. Пролунала пропозиц╕я там само запустити в небо жовто-блакитн╕ кульки з цифрою «200».
За словами чиновниць, поки що в╕дсутн╓ якесь ф╕нансове забезпечення заход╕в, але очевидно воно таки в╕дбудеться. Також вони пооб╕цяли, що будуть врахован╕ пропозиц╕╖ в╕д громадських орган╕зац╕й ╕ погодились, що наявн╕сть б╕гборд╕в про юв╕лейний р╕к у м╕ст╕ була б доречною, але, швидше за все, це станеться централ╕зовано на державному р╕вн╕.
╤з м╕ським планом юв╕лейних заход╕в управл╕ння осв╕ти ╕ науки СМДА вдалось ознайомитись в Мереж╕. З метою п╕дтримки заход╕в ╕з вивчення ╕ популяризац╕╖ спадщини Великого Кобзаря, утвердження його духовних запов╕дей як важливого чинника консол╕дац╕╖ сусп╕льства, формування духовно╖ культури учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ орган╕зован╕ та проводяться ╤V етап м╕жнародного мовно-л╕тературного конкурсу учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ ╕м. Тараса Шевченка, Х╤╤╤ Всеукра╖нський конкурс учн╕всько╖ творчост╕, м╕ський конкурс мультимед╕йних проект╕в, конкурс читц╕в твор╕в Т. Г. Шевченка. Осв╕тяни запланували орган╕зац╕ю та проведення л╕тературно-мистецького свята «Св╕ча Шевченкова горить», акц╕╖ «Шевченко мовами народ╕в Криму», участь у л╕тературних читаннях «Полум’яне слово Кобзаря» та по╖здку переможц╕в конкурс╕в до м╕ста Канева за рахунок спонсор╕в.
На сайт╕ Централ╕зовано╖ б╕бл╕отечно╖ системи для д╕тей м. Севастополя опубл╕кований план заход╕в, присвячених 200-р╕ччю з дня народження Т. Г. Шевченка, де вказано, зокрема, що для д╕тей влаштують книжков╕ виставки «Нас ╓дна╓ Шевченкове слово», «Крилате слово Кобзаря», «Р╕дк╕сн╕ видання книг Т. Г. Шевченка», «Св╕точ укра╖нського народу», «Великий сын украинского народа», «Тарас Шевченко — слава и гордость украинского народа», «Певец народной жизни», проведуть бес╕ди, огляди «Маленьким про Великого Тараса», «Кобзар — це книга Правди», «У бронз╕, гран╕т╕, пам’ят╕ народн╕й» (з ╕стор╕╖ пам’ятник╕в Т. Г. Шевченку), в╕дбудуться години поез╕╖ «Величне слово Кобзаря», «Чарующее слово Кобзаря», «Зацв╕ла у долин╕ червона калина», усний журнал «Слово в╕чне, слово невмируще», турн╕р знавц╕в його творчост╕, театрал╕зована л╕тературно-музична композиц╕я «Слово про Кобзаря» та ╕н.
За словами начальника управл╕ння культури ╕ туризму СМДА Тетяни Ульяново╖, окр╕м м╕ського, плани юв╕лейних заход╕в ╕снують ще у кожному заклад╕ культури. ╢ над╕я, що за умови виконання запланованих заход╕в та врахування побажань укра╖нсько╖ громадськост╕ вшанування юв╕лею Великого Кобзаря в╕дбудеться на г╕дному р╕вн╕.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12813

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков