Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2943)
З потоку життя (6133)
Душі криниця (3379)
Українці мої... (1445)
Резонанс (1466)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1649)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПИСЬМЕННИЦЬК╤ МОСТИ
Жовтень для кримських укра╖номовних письменник╕в видався досить таки багатим на зустр╕ч╕ з...


КОЛОМИЙКИ, АРКАН, ВЕСНЯНКИ, КЛАСИКА...
Чи важко дитин╕ навчитися грати на музичному ╕нструмент╕? Безперечно, важко! Потр╕бна наполеглива...


В╤РА РО╥К ТА ╥╥ КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У КНИЖКАХ
Майстриня прожила життя так, як говорить в╕чна б╕бл╕йна ╕стина: «Т╕льки те тво╓, що ти...


ЧАР╤ВН╤ РИМИ НАТАЛ╤ МАЗУР
А в╕н ╖╖ сьогодн╕ не з╕гр╕в Н╕ доторком, н╕ поглядом, н╕ словом, Хоч зустр╕ч ╖х була невипадкова...


В╤ЧНА П╤СНЯ Л╤Д╤╥ СКРИПКИ
Скрипка Л╕д╕я Павл╕вна народилася на Волин╕, мешка╓ в Ки╓в╕.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 14.02.2014
НА СПОВ╤ДЬ ДО ШЕВЧЕНКА...

Джерела

Нещодавно у с╕мферопольському 8-му Гарн╕зонному будинку оф╕цер╕в в╕дбувся концерт до 200-р╕ччя з дня народження нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка, ген╕я, який усе сво╓ життя присвятив Укра╖н╕.
Пророчими стали слова ╤вана Франка, сказан╕ про поета: «Найкращий ╕ найц╕нн╕ший скарб доля дала йому лише по смерт╕ – невмирущу славу ╕ всерозкв╕таючу рад╕сть, яку в м╕льйонах людських сердець усе наново збуджуватимуть його твори…».
У фундамент╕ сучасно╖ культури лежить над╕йний монол╕т – Шевченкове слово. Воно р╕зне ╕ м╕нливе, як життя, як людськ╕ пристраст╕. У ньому ╕ правда, ╕ добро, ╕ краса… Та треба вм╕ти ╖х у слов╕ в╕днайти ╕ осягнути. Тож припадаймо щодня до поез╕╖ «Кобзаря», як спраглий до криниц╕, бо вона невичерпна.
Розпочав святковий концерт заслужений прац╕вник культури, лауреат прем╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим Орест Мартин╕в п╕снею «Тарасове слово». З╕ сцени лунали в╕рш╕ Т. Шевченка у виконанн╕ юних актор╕в зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок», якою керу╓ заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Алла Петрова.
Сп╕вали для глядач╕в чар╕вн╕ учасниц╕ вокального ансамблю «Кумушки» (кер╕вник — Галина Навроцька), сол╕ст 8-го Гарн╕зонного будинку оф╕цер╕в Альберт Ворон╕н. П╕сню на в╕рш «Не тополю високую...», написаний Т. Шевченком у 1848 роц╕ в засланн╕ у казахських степах, виконали В╕ктор та Юл╕я Качули. Тарас Шевченко – не т╕льки ф╕лософ, художник, поет-бунтар, борець за волю ╕ незалежн╕сть Укра╖ни, а ще й тонкий л╕рик, знавець людсько╖ душ╕. У цьому в╕рш╕ вустами д╕вчини Тарас Григорович зм╕г передати ╕ сво╖ страждання й самотн╕сть: «Бодай тоб╕, доле, у мор╕ втопитись, що не да╓ш мен╕ й дос╕ н╕ з ким полюбитись…». Не судилося йому у житт╕ знайти сво╓ земне щастя...
Мина╓ вже 200 рок╕в з дня народження Великого Кобзаря, але його живе ╕ мудре слово залиша╓ться актуальним та пророчим ╕ сьогодн╕. Шевченко славить пров╕дник╕в свого народу за ╖хню жертовн╕сть, мудр╕сть ╕ силу духу, за в╕ру в незалежну Укра╖ну ╕ водночас дор╕ка╓ за розбрат ╕ невиправдан╕ компром╕си, за поразки, як╕ призвели до нац╕онального безсилля, пол╕тично╖ пасивност╕.
Тарас Шевченко — сво╓р╕дний нац╕ональний обер╕г. Важко уявити себе у наш╕й нац╕ональн╕й культур╕ без його слова. Сотн╕, тисяч╕ д╕яч╕в п╕дносили ╕ возвеличували перлину духовно╖ спадщини Укра╖ни — «Кобзар» Т. Г. Шевченка. Кр╕зь стол╕ття ген╕альний поет справд╕ був ╕ залиша╓ться народним з ус╕х великих укра╖нських митц╕в пера. А його поез╕я стала ╓диною ╕ неповторною для всього укра╖нства.
Заключним акордом концерту стала п╕сня на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дн╕пр широкий», яку разом з ус╕ма артистами стоячи сп╕вав увесь зал.
Приходьмо до Шевченка на спов╕дь, на щоденн╕ випробування сумл╕ння задля очищення в╕д скверни буденщини ╕ ницост╕ духу, бо в╕н – наш учитель ╕ наша ╕стор╕я, наш пророк ╕ суддя. Тод╕ лише станемо людьми, яких Шевченко почу╓ ╕ Укра╖на прийме п╕д свою оп╕ку — як нащадк╕в митця...

Юл╕я КАЧУЛА

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12873

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков